gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brugdrama Lochem en andere incidenten nagebouwd met LEGO in Brandweermuseum Borculo

2e523b57f6bed90eb2d89db3c0aedf80

Voor het derde jaar op rij heeft het Lego Incidenten City zijn thuis in het Brandweermuseum in Borculo tijdens de meivakantie. Meerdere incidenten die in Nederland, maar ook in de Achterhoek hebben plaatsgevonden, zoals het brugdrama in Lochem, zijn in de ministad met meer dan 250.000 LEGO steentjes nagebouwd.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |  | Aangepast op
"Hier wordt op een speelse manier de actualiteit gebracht", zegt vrijwilliger in het Brandweermuseum Gertie Voskamp. "Wij kunnen hier onder andere het de vallende brugdelen in Lochem, de omgevallen kraanwagen in Enschede en de dumping van drugsafval tegenkomen." Behalve dat de LEGO stad, die gebouwd is door brandweermannen Evert de Graaf en André Overeem, indrukwekkend is om naar te kijken zit er volgens vrijwilliger Gertie Voskamp ook een leerzame gedachte achter. Hier doelt hij onder andere op de gedumpte drugsvaten die nagebouwd zijn.

"Het idee erachter is dat kinderen meemaken en beleven wat de brandweer allemaal doet. Ook worden ze bewust van wat wij wel en niet moeten doen in de maatschappij." De vrijwilliger doelt hier onder andere op de dumpingen van drugsafval. Voskamp vindt het bijzonder om te zien dat sommige kinderen de incidenten al snel herkennen en vol bewondering kijken. "Ze zijn enorm nieuwsgierig, ze vertellen hun ouders al wel welke incidenten waar staan", zegt Voskamp. "Dat is het leuke ervan."

Volgend jaar?
De kinderen keken hun ogen uit en waren onder de indruk van de LEGO bouwwerken. Vooral de brandweerauto's en hoge gebouwen trokken veel bekijks. De mini-rampenstad is de hele meivakantie nog te zien in het Brandweermuseum Borculo. En volgend jaar? "Stiekem durven wij daar zeker over te dromen, wij gaan dat ook doen. Wij willen dit echt als een terugkerend evenement behouden in ons museum", zegt Voskamp. "Dit is een enorme trekpleister geworden voor Borculo en ons museum."

Lees ook

Ibrahim El Kadiri (2)

De Graafschap verkoopt El Kadiri aan SV Darmstadt

Ibrahim El Kadiri laat na twee seizoen De Graafschap achter zich en vervolgt zijn carrière in Duitsland bij SV Darmstadt 98. De 24-jarige buitenspeler speelde in totaal 67 wedstrijden voor de Doetinchemmers en was hierin dertien keer trefzeker.

Schermafbeelding 2026-06-29 093928

Verdacht voorwerp bij school in Doetinchem blijkt stuk vuurwerk

Bij de parkeerplaats van het Graafschap College aan de J.F. Kennedylaan in Doetinchem is zondag een verdacht voorwerp onderzocht. Omdat niet duidelijk was wat het voorwerp was, werd de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) ingeschakeld.

112Wintersiwjk

Motorrijder (20) uit Winterswijk overleden bij eenzijdig ongeval

Een 20-jarige motorrijder uit Winterswijk is zondagavond om het leven gekomen bij een eenzijdig ongeval tussen Groenlo en Winterswijk. De politie is een onderzoek gestart.

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.