gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brugdrama Lochem en andere incidenten nagebouwd met LEGO in Brandweermuseum Borculo

2e523b57f6bed90eb2d89db3c0aedf80

Voor het derde jaar op rij heeft het Lego Incidenten City zijn thuis in het Brandweermuseum in Borculo tijdens de meivakantie. Meerdere incidenten die in Nederland, maar ook in de Achterhoek hebben plaatsgevonden, zoals het brugdrama in Lochem, zijn in de ministad met meer dan 250.000 LEGO steentjes nagebouwd.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |  | Aangepast op
"Hier wordt op een speelse manier de actualiteit gebracht", zegt vrijwilliger in het Brandweermuseum Gertie Voskamp. "Wij kunnen hier onder andere het de vallende brugdelen in Lochem, de omgevallen kraanwagen in Enschede en de dumping van drugsafval tegenkomen." Behalve dat de LEGO stad, die gebouwd is door brandweermannen Evert de Graaf en André Overeem, indrukwekkend is om naar te kijken zit er volgens vrijwilliger Gertie Voskamp ook een leerzame gedachte achter. Hier doelt hij onder andere op de gedumpte drugsvaten die nagebouwd zijn.

"Het idee erachter is dat kinderen meemaken en beleven wat de brandweer allemaal doet. Ook worden ze bewust van wat wij wel en niet moeten doen in de maatschappij." De vrijwilliger doelt hier onder andere op de dumpingen van drugsafval. Voskamp vindt het bijzonder om te zien dat sommige kinderen de incidenten al snel herkennen en vol bewondering kijken. "Ze zijn enorm nieuwsgierig, ze vertellen hun ouders al wel welke incidenten waar staan", zegt Voskamp. "Dat is het leuke ervan."

Volgend jaar?
De kinderen keken hun ogen uit en waren onder de indruk van de LEGO bouwwerken. Vooral de brandweerauto's en hoge gebouwen trokken veel bekijks. De mini-rampenstad is de hele meivakantie nog te zien in het Brandweermuseum Borculo. En volgend jaar? "Stiekem durven wij daar zeker over te dromen, wij gaan dat ook doen. Wij willen dit echt als een terugkerend evenement behouden in ons museum", zegt Voskamp. "Dit is een enorme trekpleister geworden voor Borculo en ons museum."

Lees ook

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt en grotendeels droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.