Ulft, Netherlands

Brugdrama Lochem en andere incidenten nagebouwd met LEGO in Brandweermuseum Borculo

Foto: REGIO8
Voor het derde jaar op rij heeft het Lego Incidenten City zijn thuis in het Brandweermuseum in Borculo tijdens de meivakantie. Meerdere incidenten die in Nederland, maar ook in de Achterhoek hebben plaatsgevonden, zoals het brugdrama in Lochem, zijn in de ministad met meer dan 250.000 LEGO steentjes nagebouwd.
Remco Geurts | Viggo Zweverink | 30 april 2024 16:45 | Aangepast op 30 april 2024 16:45
"Hier wordt op een speelse manier de actualiteit gebracht", zegt vrijwilliger in het Brandweermuseum Gertie Voskamp. "Wij kunnen hier onder andere het de vallende brugdelen in Lochem, de omgevallen kraanwagen in Enschede en de dumping van drugsafval tegenkomen." Behalve dat de LEGO stad, die gebouwd is door brandweermannen Evert de Graaf en André Overeem, indrukwekkend is om naar te kijken zit er volgens vrijwilliger Gertie Voskamp ook een leerzame gedachte achter. Hier doelt hij onder andere op de gedumpte drugsvaten die nagebouwd zijn.

"Het idee erachter is dat kinderen meemaken en beleven wat de brandweer allemaal doet. Ook worden ze bewust van wat wij wel en niet moeten doen in de maatschappij." De vrijwilliger doelt hier onder andere op de dumpingen van drugsafval. Voskamp vindt het bijzonder om te zien dat sommige kinderen de incidenten al snel herkennen en vol bewondering kijken. "Ze zijn enorm nieuwsgierig, ze vertellen hun ouders al wel welke incidenten waar staan", zegt Voskamp. "Dat is het leuke ervan."

Volgend jaar?
De kinderen keken hun ogen uit en waren onder de indruk van de LEGO bouwwerken. Vooral de brandweerauto's en hoge gebouwen trokken veel bekijks. De mini-rampenstad is de hele meivakantie nog te zien in het Brandweermuseum Borculo. En volgend jaar? "Stiekem durven wij daar zeker over te dromen, wij gaan dat ook doen. Wij willen dit echt als een terugkerend evenement behouden in ons museum", zegt Voskamp. "Dit is een enorme trekpleister geworden voor Borculo en ons museum."

Lees ook

Vier nepagenten aangehouden in Borculo dankzij oplettende melder

De politie heeft dinsdagavond vier mannen in Borculo aangehouden. De vier personen uit Utrecht, dede...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Raad Lochem stemt in met voorstel om woningsplitsing mogelijk te maken

Woningen in Lochem kunnen voortaan gesplitst en gedeeld worden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem...

Wethouder weet niet of Lochem verzekerd is tegen eventuele claim TP Solar

Wethouder Marja Eggink van Lochem weet niet of de gemeente verzekerd is tegen een mogelijke claim va...

Lochem zet streep door parkeergarage MFA Gorssel, bezuiniging van 1 miljoen

De Dorpsraad Gorssel heeft er vrede mee dat de bouw van de beoogde multifunctionele accommodatie (MF...

Fietsstraat in Lochem opmaat naar dé fietsgemeente van Nederland?

Een fietsstraat over de Albert Hahnweg in Lochem als opmaat naar de ambitie om in 2026 dé fietsgemee...