gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brugdrama Lochem en andere incidenten nagebouwd met LEGO in Brandweermuseum Borculo

2e523b57f6bed90eb2d89db3c0aedf80

Voor het derde jaar op rij heeft het Lego Incidenten City zijn thuis in het Brandweermuseum in Borculo tijdens de meivakantie. Meerdere incidenten die in Nederland, maar ook in de Achterhoek hebben plaatsgevonden, zoals het brugdrama in Lochem, zijn in de ministad met meer dan 250.000 LEGO steentjes nagebouwd.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |  | Aangepast op
"Hier wordt op een speelse manier de actualiteit gebracht", zegt vrijwilliger in het Brandweermuseum Gertie Voskamp. "Wij kunnen hier onder andere het de vallende brugdelen in Lochem, de omgevallen kraanwagen in Enschede en de dumping van drugsafval tegenkomen." Behalve dat de LEGO stad, die gebouwd is door brandweermannen Evert de Graaf en André Overeem, indrukwekkend is om naar te kijken zit er volgens vrijwilliger Gertie Voskamp ook een leerzame gedachte achter. Hier doelt hij onder andere op de gedumpte drugsvaten die nagebouwd zijn.

"Het idee erachter is dat kinderen meemaken en beleven wat de brandweer allemaal doet. Ook worden ze bewust van wat wij wel en niet moeten doen in de maatschappij." De vrijwilliger doelt hier onder andere op de dumpingen van drugsafval. Voskamp vindt het bijzonder om te zien dat sommige kinderen de incidenten al snel herkennen en vol bewondering kijken. "Ze zijn enorm nieuwsgierig, ze vertellen hun ouders al wel welke incidenten waar staan", zegt Voskamp. "Dat is het leuke ervan."

Volgend jaar?
De kinderen keken hun ogen uit en waren onder de indruk van de LEGO bouwwerken. Vooral de brandweerauto's en hoge gebouwen trokken veel bekijks. De mini-rampenstad is de hele meivakantie nog te zien in het Brandweermuseum Borculo. En volgend jaar? "Stiekem durven wij daar zeker over te dromen, wij gaan dat ook doen. Wij willen dit echt als een terugkerend evenement behouden in ons museum", zegt Voskamp. "Dit is een enorme trekpleister geworden voor Borculo en ons museum."

Lees ook

GRAKIF-DGMEDIA

De Graafschap wint oefenduel van Grieken in Nieuw-Dijk

De Graafschap heeft zaterdagmiddag een oefenwedstrijd gewonnen van het Griekse Kifisia. Op het veld van Sprinkhanen in Nieuw-Dijk werd met 4-2 gewonnen.

Stadstheater Bocholt

Stoelen van het Bocholt-theater zijn nog steeds zoek

De circa 650 gestoffeerde stoelen uit het stadstheater van Bocholt zijn nog steeds zoek. Het openbaar ministerie van Hildesheim, dat de zaak onderzoekt, heeft weinig hoop dat de stoelen ooit nog teruggevonden zullen worden. Volgens de Hildesheimer Allgemeine Zeitung is er een spoor gevonden in Sarstedt in Nedersaksen. Dit was blijkbaar de laatst bekende verblijfplaats van de beschuldigde zakenman.

Doetinchem112

Fietsster gewond na aanrijding met bus in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een lijnbus in het centrum van Doetinchem. De vrouw is ter controle overgebracht naar het ziekenhuis.

BertSchieven0

Oorlogshistoricus Schieven over Zelhemse vliegtuigbom: ‘Heeft me echt verbaasd’

De Britse 500-ponder die bij het archeologische onderzoek bij het Witte Paard in Zelhem uit de grond kwam is donderdag tot ontploffing gebracht. Amateur-oorlogshistoricus Bert Schieven hield alles sinds de vondst van de vliegtuigbom nauwlettend in de gaten. Hij kan de bom exact dateren.

Zc3Minuten

Dit was de Zwarte Cross 2026 in drie minuten

Een week na de start van de Zwarte Cross blikken we nog één keer terug op de editie van 2026! Geniet in 3 minuten van de hoogtepunten van dit jaar!

Gerrit 50

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig weekend met een paar kleine buitjes

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij een startlocatie van fietstocht ‘De Boer Op’ in het Aaltense buurtschap IJzerlo voorspelt de weerboer een warme zaterdag en een koele zondag.