Ulft, Nederland
Terug

Brugdrama Lochem en andere incidenten nagebouwd met LEGO in Brandweermuseum Borculo

2e523b57f6bed90eb2d89db3c0aedf80.jpg

Voor het derde jaar op rij heeft het Lego Incidenten City zijn thuis in het Brandweermuseum in Borculo tijdens de meivakantie. Meerdere incidenten die in Nederland, maar ook in de Achterhoek hebben plaatsgevonden, zoals het brugdrama in Lochem, zijn in de ministad met meer dan 250.000 LEGO steentjes nagebouwd.

Viggo Zweverink | Remco Geurts |  | Aangepast op
"Hier wordt op een speelse manier de actualiteit gebracht", zegt vrijwilliger in het Brandweermuseum Gertie Voskamp. "Wij kunnen hier onder andere het de vallende brugdelen in Lochem, de omgevallen kraanwagen in Enschede en de dumping van drugsafval tegenkomen." Behalve dat de LEGO stad, die gebouwd is door brandweermannen Evert de Graaf en André Overeem, indrukwekkend is om naar te kijken zit er volgens vrijwilliger Gertie Voskamp ook een leerzame gedachte achter. Hier doelt hij onder andere op de gedumpte drugsvaten die nagebouwd zijn.

"Het idee erachter is dat kinderen meemaken en beleven wat de brandweer allemaal doet. Ook worden ze bewust van wat wij wel en niet moeten doen in de maatschappij." De vrijwilliger doelt hier onder andere op de dumpingen van drugsafval. Voskamp vindt het bijzonder om te zien dat sommige kinderen de incidenten al snel herkennen en vol bewondering kijken. "Ze zijn enorm nieuwsgierig, ze vertellen hun ouders al wel welke incidenten waar staan", zegt Voskamp. "Dat is het leuke ervan."

Volgend jaar?
De kinderen keken hun ogen uit en waren onder de indruk van de LEGO bouwwerken. Vooral de brandweerauto's en hoge gebouwen trokken veel bekijks. De mini-rampenstad is de hele meivakantie nog te zien in het Brandweermuseum Borculo. En volgend jaar? "Stiekem durven wij daar zeker over te dromen, wij gaan dat ook doen. Wij willen dit echt als een terugkerend evenement behouden in ons museum", zegt Voskamp. "Dit is een enorme trekpleister geworden voor Borculo en ons museum."

Lees ook

StationVoorst0.jpg

Renovatie station Vorden op stoom: eerste activiteiten mogelijk in oktober

Na bijna twee jaar lijkt de renovatie van station Vorden eindelijk op te schieten. Als het aan Peter Meulenbroek van stichting VORST ligt, krijgt de benedenverdieping van het verpauperde gebouw snel een nieuwe invulling, met onder andere een koffietent en een expositieruimte.

montferland.jpg

Montferland haalt achterstand plaatsen statushouders in

De gemeente Montferland heeft de achterstand bij het huisvesten van statushouders ingehaald. Dat blijkt uit een raadsbrief van het college. Aan het begin van 2025 had de gemeente nog een achterstand van 42 personen. Aan het einde van het jaar is dat omgebogen naar een positief saldo van drie.

FlyerExplosie2.jpg

Doetinchemse coffeeshop Magic looft vijfduizend euro uit voor gouden tip explosies

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft een beloning van vijfduizend euro uitgeloofd voor de gouden tip, die leidt tot de aanhouding en veroordeling van de daders van de explosies bij de coffeeshop. Mensen die meer weten over de explosies kunnen contact opnemen met de politie, dit kan ook anoniem.

fc87cd8cee92c76691615d0e6cbb8473.jpg

Doetinchem en Bronckhorst zien niets in nieuwe locatie voor uitbreiding hoogspanningsstation

De gemeenten Doetinchem en Bronckhorst hebben gezamenlijk een zienswijze ingediend over de plannen om het hoogspanningsstation in Langerak, nabij Doetinchem, uit te breiden. Hoewel de provincie en netbeheerder TenneT meerdere locaties voor uitbreiding onderzoeken, pleiten beide gemeenten voor uitbreiding op de huidige locatie, wel met aandacht voor belangrijke voorwaarden.

Geblurred.jpg

Personenauto en lijnbus botsen in Doetinchem: één gewonde

Een automobilist raakte woensdagmiddag gewond bij een aanrijding in Doetinchem op de kruising van de Waalseweg met de Doetinchemseweg. De man is voor controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Bloemenkampfiets.jpeg

Waar in Lochem krijgen fietsen Oekraïners onderdak? Niet in de Bloemenkamp

Martin van Nus zoekt een plek waar hij fietsen voor Oekraïners mag stallen en repareren. De vrijwilliger kon terecht in een garagebox van de Bloemenkamp in Gorssel, maar kijkt vanwege de geplande sloop naar een andere locatie in de gemeente.