gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brug over Oude IJssel bij Terborg wordt weer afgesloten

c430d3b20746207b172df4066ea99fd0

De brug over de Oude IJssel tussen Terborg en Etten wordt dit jaar nog tweemaal afgesloten voor gemotoriseerd verkeer. De eerste afsluiting is aan het einde van deze maand, dan gaat de oversteek drie werkweken dicht.

Jasper Hazelaar |
De afsluiting is nodig voor het grote onderhoud vanuit het Waterschap Rijn en IJssel, waarvoor de brug begin mei ook al werd afgesloten. Daarnaast wordt in opdracht van de gemeente Oude IJsselstreek werk uitgevoerd aan het wegdek. De brug wordt vanaf maandagochtend 26 juni om 08.00 uur afgesloten. Op vrijdagmiddag 14 juli gaat de oversteek om 17.00 uur weer open. Gemotoriseerd verkeer moet omrijden, voor wandelaars en fietsers wordt een tijdelijke oversteek geplaatst.

De tweede afsluiting is van 4 september tot en met 27 oktober. Dan is er tijdens werkdagen nog maar één rijstrook van de brug beschikbaar voor gemotoriseerd verkeer. “We zetten verkeerslichten en/of verkeersregelaars in”, meldt de gemeente Oude IJsselstreek. Ook voor boten zijn er gevolgen. Tijdens de eerste afsluiting is het verboden om onder of bij de brug te varen. Tijdens de tweede afsluiting zijn er specifieke tijden waarop boten onder de brug door kunnen.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.

John Haverdil en Marco Bouman

Help DRU de winter door, 573.000 euro nodig van raad Oude IJsselstreek

Het DRU Industriepark in Ulft is in acute nood. Het college van Oude IJsselstreek vraagt de gemeenteraad van Oude IJsselstreek om 573.000 euro om het theater met popzaal, horeca, onderwijs en ondernemingen door de winter te helpen.

Gorssel, gemeente Lochem

Belangenvereniging zet vraagtekens bij verkeersplannen Gorssel-Noordoost

De Belangenvereniging Elfuursweg-Gorssel Noord maakt zich zorgen over de plannen voor de nieuwe woonwijk Gorssel-Noordoost. Volgens de vereniging dreigt de Elfuursweg een belangrijke ontsluitingsroute voor de circa 250 geplande woningen te worden, met gevolgen voor de verkeersveiligheid, leefbaarheid en het groen in het gebied.