gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronkhorsterveer over IJssel gaat uit de vaart

1843a84e5c7a19d984987c0a67ddfbe3

Het Bronkhorsterveer tussen Bronkhorst en Brummen had dinsdag een van de laatste vaardagen. Vanwege het lage water in de IJssel is het pontje voorlopig gestrand, tot frustratie van pontbaas Dirk Wijers die hoopte deze zomer de nodige toeristen te vervoeren.

Jasper Hazelaar |
“Voor mij is het mijn inkomen, dus ik ben mijn inkomsten kwijt”, zegt Wijers, die juist in de zomermaanden veel klanten heeft. “In januari zit ik er niet mee in de maag, dan heb ik maar een paar klantjes, maar nu is het vakantietijd.” Dinsdag durfde Wijers de oversteek nog aan, maar bij laag water is dat geen sinecure: “Met fluwelen handjes moet je varen. Als de klep aan de grond komt, moet je ongeveer stil liggen. Je kan niet afremmen zoals je dat normaal doet. Als ik hem niet meer veilig neer kan leggen, dan stop ik direct.”

Toeristen maken graag gebruik van de oversteek, maar ook bewoners vinden het jammer dat de pont uit de vaart gaat. “Als ik met het pontje hier overga en daarna richting Dieren ga, kan je daar weer met het pontje terug”, zegt Thijs Welle uit het nabijgelegen Leuvenheim, die zijn vaste rondje ruw doorbroken ziet worden. “Dan moet je of helemaal via de brug bij Zutphen, of via Doesburg. Dat zou echt jammer zijn.”

Laatste vaardag
Wijers verwacht woensdag voor het laatst te varen. Daarna blijft het Bronkhorsterveer voorlopig aan de kant, wat betekent dat de pontbaas een andere invulling voor zijn dagen moet vinden. “Misschien gaan we wat schilderwerk doen”, zegt Wijers. "Je moet toch wat verzinnen. En dan is het wachten tot er weer water komt.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.