gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronkhorsterveer heeft nog altijd geen nieuwe eigenaar

61eb091cb1de7bf8bd68bbdec41fe803

De veerpont over de IJssel tussen Bronkhorst en Brummen dreigt te verdwijnen. Het vaartuig van Dirk Wijers staat sinds 2018 voor twee ton te koop, maar heeft nog steeds geen nieuwe eigenaar. Gesprekken met geïnteresseerden zijn er genoeg, maar er is niemand die doorpakt.

Viggo Zweverink | Nick Hermsen | Charlotte van de Kant |
"Er zijn er een paar afgehaakt en één wil er misschien op terugkomen, dus er is niks definitief", aldus pontbaas Wijers, die er inmiddels bijna moedeloos van wordt. Toeristen maken graag gebruik van de oversteek. "Het is een must voor ons om de veerpont te kunnen nemen", aldus wandelaar Anneleen Scholten. "Een paar weken geleden ging het pontje niet, toen hadden we toch een probleem omdat we niet naar Bronkhorst konden komen." Schipper Jaco Kant vreest de gevolgen voor de lokale economie als de pont verdwijnt: "Mensen gaan dan eerder naar Doesburg of Zutphen toe, de winkels in Bronkhorst en Brummen zijn hier de dupe van natuurlijk."

Hoewel Wijers en Kant ook naar gemeente wijzen, zien Brummen en Bronkhorst het niet als hun taak om de veerpont te redden. Zo meldt een woordvoerder van Bronckhorst dat de gemeente 'geen vervoersbedrijf' is. Wel geeft Brummen aan in gesprek te blijven met Wijers. Ook wordt een student begeleid die onderzoek doet naar de veerverbinding. De toekomst van het pontje blijft echter onzeker, ook schipper Kant ziet het niet zitten om hem zelf over te nemen. "Mijn kinderen vinden mij al een oude man", vertelt Kant lachend. "Het heeft voor mij geen nut, die paar jaar dat ik nog wat moet doen."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.
Foto: REGIO8

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.