gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorster cadeaukaart 'Hier he'j wat' moet economie versterken

cd926b14be6ad3dc48354af6780d8324

In Bronckhorst wordt een cadeaukaart gelanceerd die ingeleverd kan worden bij alle ondernemingen in de gemeente. De initiatiefnemers willen met 'Hier he'j wat' de lokale economie versterken, de gemeente ondersteunt het idee met 30.000 euro.

Tim Rondeel |
"Het zou verschrikkelijk zijn als winkels verdwijnen uit de dorpen, dan verdwijnt ook langzaam de ziel", aldus een van de initiatiefnemers, Marcel Bouwhuis van Mooi Lokaal B.V. uit Zelhem. “We willen het zo voor elkaar maken dat je met zo'n kaart overal terecht kunt”, schetst de ondernemer. “We hebben een sterke lokale economie met allerlei leuke pittoreske winkels.” De kaart moet dan ook bij alle ondernemers ingeleverd kunnen worden. “Ook bij de vele boerderijwinkels die de gemeente kent”, laat de kartrekker weten. “Als het loopt willen we het ook verder ontwikkelen zodat de toeristische sector er ook gebruik van kan maken.”

De initiatiefnemers van Mooi Lokaal B.V., Bouwhuis en Marijke Rensen, zitten beiden in de PR-commissie van de Septemberfeesten in Zelhem. Vanuit gesprekken met ondernemers kwamen ze erachter hoe er tegen cadeaukaarten wordt aangekeken vanuit bedrijven in het dorp. "Het is duidelijk dat er een verdienmodel achter zit voor het bedrijf dat de kaarten uitgeeft", aldus Bouwhuis. "Het geld dat niet opgemaakt wordt komt bij ze binnen. Ons lijkt het mooi dat het geld van de niet ingeleverde kaarten terugkomt in een fonds dat ingezet wordt voor lokale initiatieven." In dit fonds komen leden van meerdere ondernemersverenigingen die invulling kunnen kiezen voor de initiatieven.

Gemeente helpt mee
De gemeente Bronckhorst steunt de plannen en stelt een eenmalige subsidie van 30.000 euro beschikbaar. “Ik denk dat het allerbelangrijkste is dat de gemeente zelf ziet dat het bedrijfsleven onder druk staat”, laat Bouwhuis weten. Bronckhorst wil door de subsidie de maandelijkse kosten voor de deelnemende winkeliers laag houden. "Het moet een collectief zijn, de gemeente is een speler, samen met de ondernemers en de inwoners", verklaart de initiatiefnemer. "Het is een mooie driehoek die je zo hebt.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: Mooi Lokaal B.V.

Lees ook

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.

VAMACEDIT2

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.