gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst zet noodlijdende Hessenhal en Hessenbad in de wachtkamer

5c0b0bf09a8c347ddbe43dbe4047dd6e

De voorzitters van de Hessenhal en het Hessenbad in Hoog-Keppel maken ze zich grote zorgen over de toekomst van de verouderde accommodaties. Door stijgende energiekosten wordt het onmogelijk om zwarte cijfers te schrijven, daarom willen ze nu eenmalig 775.000 euro van de gemeente Bronckhorst.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
"De extra kosten doorbelasten aan gebruikers doen we liever niet", aldus Coen van Beek, voorzitter van de Hessenhal. "We hebben andere mogelijkheden gezocht om de sporthal toekomstbestendig te maken. Daarvoor hebben wij een verduurzamingsplan ingediend bij de gemeente, waar we zelf een inbreng bij hebben en waarbij we hopen dat de gemeente ons wil gaan helpen voor de toekomst." Bij Bronckhorst kregen ze nul op rekest. De gemeente wil eerst een nieuwe sportvisie op papier zetten, voordat er wordt gekeken naar de investeringsvraag uit Hoog-Keppel.

In totaal moet er 1,4 miljoen euro worden geïnvesteerd in de accommodaties om ook de aankomende twintig jaar financieel gezond open te kunnen blijven, geven de voorzitters aan. "Dan praat je over vernieuwing van de sportvloer met vloerverwarming er in, over de isolatie van de kap en je praat over tapwatervoorzieningen die niet meer op gas draaien maar alles op elektriciteit", aldus Van Beek over het werk in Hessenhal. "Dus in feite moet het geheel naar nul op de meter." Bij het zwembad willen ze zonnepanelen en heatpipes (manier van verwarmen red.) plaatsen om energie op te wekken.

Twintig jaar in de toekomst
Voorlopig zitten Van Beek en Bergsma nog in de wachtkamer. "Zolang die sportvisie er niet is willen ze niet met ons in gesprek", schetst Bergsma de opstelling van de gemeente Bronckhorst. "We hadden graag dit jaar willen investeren. Dat wordt op de langere termijn geschoven en wanneer het dan wel plaats kan gaan vinden weten we niet." Van Beek vult aan: "We beseffen dat het veel geld is, maar als je daarmee twee accommodaties die een hele grote bijdrage leveren aan leefbaarheid in het dorp, twintig jaar in de toekomst zet, wat is dan veel geld?"

'Gewoon' open in april
In april opent het Hessenbad nog gewoon haar deuren voor het nieuwe zwemseizoen en ook de verenigingen kunnen gebruik blijven maken van de naastgelegen Hessenhal. Denken aan een eventuele sluiting wil Van Beek nog niet: "Het is echt onze bedoeling om met de gemeente in dialoog te komen tot oplossingen voor de accommodaties in Hoog-Keppel."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (37) wilde komst azc tegenhouden met bom: 3,5 jaar cel

Asielzoekers vrees aanjagen en de besluitvorming in de lokale politiek beïnvloeden. Volgens de rechtbank heeft Arjan L. (37) uit Doetinchem met een bom geprobeerd de komst van een nieuw asielzoekerscentrum in zijn woonplaats tegen te houden.

PuckenJoris

Trotse ambassadeurs Nieuwenhuis en Langenbarg klaar voor EK in Zeddam

Voor veldrijders Joris Nieuwenhuis uit Zelhem en Puck Langenbarg uit Ruurlo is het bijna zover: de wedstrijd die al lange tijd rood omcirkeld in hun agenda staat. Zondag komen de twee Achterhoekse topsporters in actie tijdens het EK Veldrijden in Zeddam. Voor TeamNL strijden ze om de Europese titel, en dat ook nog eens op eigen bodem, in hun vertrouwde Achterhoek.

Hoogspanning

Waarom het stroomnet in de Achterhoek nu op slot gaat

Haperende afspraken met bedrijven over flexibele contracten rondom stroomverbruik is de belangrijkste reden dat het stroomnet in de Achterhoek nu met een aansluitstop voor het elektriciteitsnet wordt geconfronteerd. Daarom geldt voorlopig een stop op nieuwe aansluitingen. Die blijft minimaal een jaar van kracht.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.06.58

Ryan Gal uit Neede uitgeroepen tot wielertalent van het jaar

Opnieuw een mooie onderscheiding voor wielrenner Ryan Gal uit Neede. De 21-jarige Achterhoeker is uitgeroepen tot Talent van het Jaar 2026. Hij kreeg maandag tijdens het Wielergala in Utrecht de Gerrie Knetemann Trofee uitgereikt.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 13.05.37

Voormalige schoollocatie Kompaan in Vorden te koop voor woningbouw

De voormalige schoollocatie van het Kompaan College aan de Nieuwstad in Vorden staat te koop. De gemeente Bronckhorst wil op het terrein woningen laten bouwen en zoekt daarvoor een projectontwikkelaar. Geïnteresseerde partijen kunnen tot 18 januari 2027 een bod uitbrengen, maar moeten daarbij ook laten zien wat ze op de plek willen bouwen.

KerKDoetinchem0

Benefietgala voor speelterras nieuw Slingeland Ziekenhuis: ‘Even geen patiënt, maar kind zijn’

Een viergangendiner met muziek en entertainment in de Catharinakerk in Doetinchem voor het goede doel. JCI Doetinchem organiseert zaterdag een benefietgala om geld op te halen voor een speelterras op de toekomstige kinderafdeling van het nieuwe Slingeland Ziekenhuis.