gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil na Hengelo ook opvanglocatie in Vorden

72c20c2ba61f9e922ec7d048c3802fd5

Bronckhorst wil in Vorden een tweede opvanglocatie voor jonge vluchtelingen in de gemeente realiseren voor een periode van tien jaar. Eerder werd al aangekondigd dat er een opvanglocatie komt achter het gemeentehuis in Hengelo.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De opvangplek moet komen op een stuk grond aan de Kerkhoflaan, aan de rand van het industrieterrein. Het terrein is eigendom van de gemeente en wordt nu verhuurd aan het COA voor een periode van tien jaar. "De locatie is dichtbij voorzieningen (zoals winkels, sport en openbaar vervoer), is op korte termijn beschikbaar en is niet beoogd voor andere ontwikkelingen", aldus de gemeente over de locatie. "De komende tijd gaan we aan de slag met het opstellen van het omgevingsplan en de vergunningstrajecten (BOPA), waarbij we omwonenden graag nauw betrekken", zegt de gemeente. De verwachting is dat in de tweede helft van 2025 de locatie haar deuren kan openen en de eerste jonge vluchtelingen intrek kunnen nemen in de locatie.

De gemeente Bronckhorst schetst dat hen door het Rijk is opgelegd om 221 vluchtelingen op te vangen. De Spreidingswet, die deze taak stelde, staat op losse schroeven. Toch wil de gemeente doorgaan met de opvang. In Hengelo komen net als in Vorden tachtig jongeren. In de wintermaanden verblijven ongeveer zeventig jongeren op De Betteld in Zelhem. De gemeente zoekt nog naar een derde opvanglocatie binnen de gemeentegrenzen.

Weerstand in Hengelo
Na de aankondiging van de eerste opvanglocatie kwam er al snel een tegenbeweging van omwonenden en andere Hengeloërs. Vorige maand werd een petitie aangeboden aan het college. Wethouder Evert Blaauw nam het in ontvangst maar gaf wel aan dat de gemeente door gaat met de plannen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 12.48.46

Nederlandse én Duitse brandweer zoeken naar persoon in watergat Isselburg

Met man en macht wordt er gezocht naar een persoon in een watergat bij Isselburg net over de grens bij Gendringen. Bij het water werden een fiets en meerdere persoonlijke spullen aangetroffen. De Duitse hulpdiensten zoeken met assistentie van brandweer Gendringen naar de persoon in het water, als is het de vraag of deze er überhaupt in ligt.

LangeMannen10

Lange Mannen van TeamNL stellen finaleplek veilig in snikhete Saza Topsporthal

De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag en zondag gewonnen van Israël in de Saza Topsporthal in Doetinchem, in de halve finale van de CEV European League. Ondanks het behalen van de finale, ging het na afloop vooral over de zomerse omstandigheden.