Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil na Hengelo ook opvanglocatie in Vorden

72c20c2ba61f9e922ec7d048c3802fd5.jpg

Bronckhorst wil in Vorden een tweede opvanglocatie voor jonge vluchtelingen in de gemeente realiseren voor een periode van tien jaar. Eerder werd al aangekondigd dat er een opvanglocatie komt achter het gemeentehuis in Hengelo.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De opvangplek moet komen op een stuk grond aan de Kerkhoflaan, aan de rand van het industrieterrein. Het terrein is eigendom van de gemeente en wordt nu verhuurd aan het COA voor een periode van tien jaar. "De locatie is dichtbij voorzieningen (zoals winkels, sport en openbaar vervoer), is op korte termijn beschikbaar en is niet beoogd voor andere ontwikkelingen", aldus de gemeente over de locatie. "De komende tijd gaan we aan de slag met het opstellen van het omgevingsplan en de vergunningstrajecten (BOPA), waarbij we omwonenden graag nauw betrekken", zegt de gemeente. De verwachting is dat in de tweede helft van 2025 de locatie haar deuren kan openen en de eerste jonge vluchtelingen intrek kunnen nemen in de locatie.

De gemeente Bronckhorst schetst dat hen door het Rijk is opgelegd om 221 vluchtelingen op te vangen. De Spreidingswet, die deze taak stelde, staat op losse schroeven. Toch wil de gemeente doorgaan met de opvang. In Hengelo komen net als in Vorden tachtig jongeren. In de wintermaanden verblijven ongeveer zeventig jongeren op De Betteld in Zelhem. De gemeente zoekt nog naar een derde opvanglocatie binnen de gemeentegrenzen.

Weerstand in Hengelo
Na de aankondiging van de eerste opvanglocatie kwam er al snel een tegenbeweging van omwonenden en andere Hengeloërs. Vorige maand werd een petitie aangeboden aan het college. Wethouder Evert Blaauw nam het in ontvangst maar gaf wel aan dat de gemeente door gaat met de plannen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

Dutch Scorpions1.jpg

Dutch Scorpions aast op regionaal beachsportcentrum in Doetinchem

Aan ambities geen gebrek bij het Doetinchemse Dutch Scorpions. De voetbalvereniging wil hét beachsportcentrum van Oost-Nederland opzetten en biedt zand en reclameborden aan om geld bij elkaar te harken. De gesprekken met de gemeente lopen.

OostrumStatiegeld.jpg

Veel steun voor man uit Eibergen die bekeuring kreeg voor verzamelen statiegeldblikjes

De 27-jarige Robert uit Eibergen heeft veel steun gekregen na een boete die hij vorige week ontving voor het verzamelen van statiegeldblikjes uit prullenbakken. De zaak zorgde voor veel onbegrip in de regio en daarbuiten. Dankzij de vele steunbetuigingen is de boete van 170 euro betaald.

WhatsApp Image 2026-02-20 at 22.31.40.jpeg

De Graafschap wint moeizaam van Jong FC Utrecht en doet goede zaken

De Graafschap heeft vanavond een verdiende, maar moeizame overwinning op Jong FC Utrecht geboekt. Op een regenachtige Vijverberg schoot invaller Fedde de Jong de Superboeren naar een belangrijke driepunter in de strijd om plaats drie.

CampagneBronckhorst0.png

Lijsttrekkers Bronckhorster politiek trappen verkiezingscampagne af

De lijsttrekkers van de Bronckhorster politieke partijen trapten donderdag bij het gemeentehuis in Hengelo de campagne af. Op het verkiezingsdoek staan vertrouwde gezichten én nieuwe partijen. Een bekende naam is Marcel Westerink: eerder lijsttrekker van GBB, nu namens Lokaal Bronckhorst.

GerritVossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een warm weekend met stijgende temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de stuw in Ulft voorspelt de weerboer een warm weekend, met steeds stijgende temperaturen.

nepagenten20.jpg

Nepagenten maken buit in Varsseveld, gemeente en politie waarschuwen

Nepagenten hebben twee keer toegeslagen in Varsseveld afgelopen week. Wat er precies buit is gemaakt, is niet bekend. De gemeente Oude IJsselstreek en de politie waarschuwen nu wederom voor de aanwezigheid van nepagenten.