gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil na Hengelo ook opvanglocatie in Vorden

72c20c2ba61f9e922ec7d048c3802fd5

Bronckhorst wil in Vorden een tweede opvanglocatie voor jonge vluchtelingen in de gemeente realiseren voor een periode van tien jaar. Eerder werd al aangekondigd dat er een opvanglocatie komt achter het gemeentehuis in Hengelo.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
De opvangplek moet komen op een stuk grond aan de Kerkhoflaan, aan de rand van het industrieterrein. Het terrein is eigendom van de gemeente en wordt nu verhuurd aan het COA voor een periode van tien jaar. "De locatie is dichtbij voorzieningen (zoals winkels, sport en openbaar vervoer), is op korte termijn beschikbaar en is niet beoogd voor andere ontwikkelingen", aldus de gemeente over de locatie. "De komende tijd gaan we aan de slag met het opstellen van het omgevingsplan en de vergunningstrajecten (BOPA), waarbij we omwonenden graag nauw betrekken", zegt de gemeente. De verwachting is dat in de tweede helft van 2025 de locatie haar deuren kan openen en de eerste jonge vluchtelingen intrek kunnen nemen in de locatie.

De gemeente Bronckhorst schetst dat hen door het Rijk is opgelegd om 221 vluchtelingen op te vangen. De Spreidingswet, die deze taak stelde, staat op losse schroeven. Toch wil de gemeente doorgaan met de opvang. In Hengelo komen net als in Vorden tachtig jongeren. In de wintermaanden verblijven ongeveer zeventig jongeren op De Betteld in Zelhem. De gemeente zoekt nog naar een derde opvanglocatie binnen de gemeentegrenzen.

Weerstand in Hengelo
Na de aankondiging van de eerste opvanglocatie kwam er al snel een tegenbeweging van omwonenden en andere Hengeloërs. Vorige maand werd een petitie aangeboden aan het college. Wethouder Evert Blaauw nam het in ontvangst maar gaf wel aan dat de gemeente door gaat met de plannen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Lees ook

BrandBeltrum

Brandweer blust brandend afval op akker in Beltrum

De brandweer heeft maandag een beginnende brand op een akker in Beltrum weten te blussen. Er is een onderzoek gestart naar de oorzaak.

FayeWissing0

Faye (16) uit Braamt is Miss Teenager Netherlands: ‘Had dit echt niet verwacht’

De 16-jarige Faye Wissing uit Braamt mag zich het komende jaar Miss Teenager Netherlands noemen. Ze won in Veenendaal de grote finale en eindigde als nummer één van zo’n vierhonderd aanmeldingen. Toen ze te horen kreeg dat ze had gewonnen, wist ze niet wat haar overkwam.

lichtenvoorde112

Automobilist gewond bij eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde is een persoon gewond geraakt. De automobilist kwam in de berm terecht waardoor hij onder andere een boom ramde.

Snelle

Deze artiesten treden op bij Thuis Bij Snelle Festival

Guus Meeuwis, Kraantje Pappie en Miss Montreal treden volgend jaar op in recreatiegebied Bussloo tijdens het Thuis Bij Snelle Festival. Het is de tweede editie van het eendaagse festival van de Gorsselse artiest Snelle.

JETTEN

VNG Jaarcongres strijkt neer in de Achterhoek: ‘Geweldig voor de hele regio’

De Achterhoek is dit jaar het decor van het jaarlijkse VNG-congres. Duizenden bestuurders uit het hele land komen twee dagen samen om te netwerken en belangrijke thema’s te bespreken. Onder hen zijn koningin Máxima en minister-president Rob Jetten. Zij werden ontvangen met typisch Achterhoekse tradities, met onder meer een fanfare, de Slag om Grolle en het bloemencorso.

Neede Parallelweg 90 Oekraïners

Inspreekster na benoeming nieuwe wethouder asielopvang: ‘Top! Aan het werk nu. Gefeliciteerd.’

De inspreekster tegen de komst van een opvang voor ontheemde Oekraïners in Neede feliciteerde de nieuwe wethouder Erwin Versteeg op site van Nieuws uit Berkelland na diens benoeming. ‘Top! Aan het werk nu. Gefeliciteerd.’, aldus Claudia Eikelboom-Steinhoff.