gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst wil dat TenneT alsnog gaat saneren bij Langerak

9e22111c9a7f633f09eea47dcba57d0d

De gemeente Bronckhorst wil dat netbeheerder TenneT alsnog de vervuilde grond tussen Langerak en Hummelo gaat saneren. De grond raakte vervuild met onder andere PFAS na bluswerkzaamheden tijdens een grote brand in een transformator van TenneT in 2019. Volgens de gemeente moet er nog één saneringsfase worden uitgevoerd, maar de netbeheerder weigert dat.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Eind december 2019 verwoestte een grote brand een transformator van TenneT nabij Hummelo volledig. Door de brand is de grond vervuild geraakt. Tijdens het incident kwam er minerale olie vrij. Ook is door bluswerkzaamheden PFAS in de bodem terecht gekomen. De brandweer gebruikte namelijk door PFAS verontreinigd water. Volgens Bronckhorst ligt de opdracht voor de laatste sanering bij TenneT. Aangezien de netbeheerder daar niet in meeging, legde de gemeente een dwangsom van 25.000 euro per week, met een maximum van een half miljoen euro op. TenneT besloot daarop naar de bezwarencommissie te stappen.

Ondanks dat de onafhankelijke commissie de gemeente het advies gaf dat de netbeheerder niet verantwoordelijk gehouden kan worden, gaat Bronckhorst daar niet in mee en houden ze de dwangsom in stand. “Wij hebben een zorgplicht voor onze inwoners”, aldus wethouder Antoon Peppelman, die laat weten dat de grond hoe dan ook schoongemaakt moet worden. “We doen dit voor alle omwonenden.”

Gang naar de rechter?
Toch is de kous hiermee nog niet af. De netbeheerder kan nog besluiten om naar de rechter te stappen en de dwangsom van Bronckhorst aan te vechten. "Als een rechter uiteindelijk TenneT in het gelijk stelt dan is dat zo”, laat Peppelman weten. “Maar wij vinden het nu nog te vroeg om het te accepteren." Of er nog tot een onderlinge oplossing gekomen kan worden?: "Wij gaan hier met TenneT niet meer over in onderhandeling."

Reactie TenneT

In een reactie liet TenneT woensdag weten de volledige beslissing op bezwaar nog niet ontvangen te hebben en dat ze kennis hebben genomen van de beslissing via de site van de gemeente. Wat de volgende stap van de netbeheerder gaat worden, kan een woordvoerder nog niet zeggen: ‘Onze bezwaren worden ongegrond verklaard. Eerst willen wij kennis nemen van het volledige advies van de commissie en de overwegingen van de gemeente. Vervolgens zullen we ons moeten beraden op vervolgstappen.’

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem-Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem-Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ vertelt. “Dit is echt enorm eervol.”