gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst stopt financiering gymzalen

e1769d4ec5395bdfa4197818d1e24766
Redactie REGIO8 |
“Door nu keuzes te maken kunnen we sport in de toekomst behouden”, aldus wethouder Evert Blaauw van Bronckhorst over de toekomstige sluiting. De gemeente heeft de huidige en toekomstige behoefte aan binnensportaccommodaties onderzocht. Van de in totaal twaalf accommodaties, waaronder vier sporthallen en drie gymzalen, blijken negen de bezettingsnorm niet te halen. Deze norm, een richtlijn van het NOC*NSF, betekent dat er minimaal 1.400 uur per jaar gebruik moet worden gemaakt van de ruimte.

Hoewel Bronckhorst aangeeft dat tijdens piekuren de accommodaties goed bezet zijn, staan ze daarbuiten grotendeels leeg. Door dalende inwonersaantallen zal de bezetting nog verder afnemen, waardoor nu wordt ingezet op minder binnensportaccommodaties. De overgebleven ruimten zullen toekomstbestendig worden gemaakt, terwijl in samenspraak met verenigingen en exploitanten wordt gezocht naar een optimale bezetting.

Aansluiten bij ander dorp
Blaauw geeft aan dat verenigingen die de gymzalen in Halle, Zelhem en Keijenborg gebruiken op zoek moeten naar nieuwe ruimte. “We vragen verenigingen die gebruik maken van deze gymzalen, om pro-actief in te spelen op ontwikkelingen en bijvoorbeeld aan te sluiten op activiteiten in een ander dorp”, zegt de wethouder. “Alle sportvoorzieningen in stand houden is niet haalbaar, maar we delen een gezamenlijke verantwoording voor onze vitaliteit.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.