gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst stopt financiering gymzalen

e1769d4ec5395bdfa4197818d1e24766.jpg
Redactie REGIO8 |
“Door nu keuzes te maken kunnen we sport in de toekomst behouden”, aldus wethouder Evert Blaauw van Bronckhorst over de toekomstige sluiting. De gemeente heeft de huidige en toekomstige behoefte aan binnensportaccommodaties onderzocht. Van de in totaal twaalf accommodaties, waaronder vier sporthallen en drie gymzalen, blijken negen de bezettingsnorm niet te halen. Deze norm, een richtlijn van het NOC*NSF, betekent dat er minimaal 1.400 uur per jaar gebruik moet worden gemaakt van de ruimte.

Hoewel Bronckhorst aangeeft dat tijdens piekuren de accommodaties goed bezet zijn, staan ze daarbuiten grotendeels leeg. Door dalende inwonersaantallen zal de bezetting nog verder afnemen, waardoor nu wordt ingezet op minder binnensportaccommodaties. De overgebleven ruimten zullen toekomstbestendig worden gemaakt, terwijl in samenspraak met verenigingen en exploitanten wordt gezocht naar een optimale bezetting.

Aansluiten bij ander dorp
Blaauw geeft aan dat verenigingen die de gymzalen in Halle, Zelhem en Keijenborg gebruiken op zoek moeten naar nieuwe ruimte. “We vragen verenigingen die gebruik maken van deze gymzalen, om pro-actief in te spelen op ontwikkelingen en bijvoorbeeld aan te sluiten op activiteiten in een ander dorp”, zegt de wethouder. “Alle sportvoorzieningen in stand houden is niet haalbaar, maar we delen een gezamenlijke verantwoording voor onze vitaliteit.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een mooie groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de drie initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.