gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst start samenwerking tegen wateroverlast

074621b97e659a30bffa6fa108315415

Bronckhorst slaat de handen ineen met Doesburg, Rheden en het Waterschap Rijn en IJssel om toekomstige overlast door extreem weer te voorkomen. De overheidsinstanties gaan onder meer samenwerken op het gebied van water-, riolerings- en zuiveringsbeheer om piekbuien, extreme droogte en zware stormen het hoofd te kunnen bieden.

Tim Rondeel |
De samenwerking is opgeschreven in het zogenaamde ‘Watertakenplan Olburgen’ dat is opgesteld door de drie gemeenten, die allen grenzen aan de IJssel. Door het vasthouden van water bij droogte en het snel afvoeren van water bij overstromingen en hevige buien, wil Bronckhorst de wateroverlast in de toekomst beperken. Niet alleen de overlast van water staat in het plan, ook het onderhoud van riolering en gemalen komt aan bod. Op meerdere locaties worden knelpunten in het riool aangepast om de waterzuivering 'klimaatbestendig en waterrobuust' te houden.

Ook inwoners van Bronckhorst worden, evenals bedrijven, aangemoedigd om hun regenwater af te koppelen van het riool en het zelf op te vangen. Hiervoor is een subsidie van tien euro per vierkante meter aan te vragen. "Er is gelukkig veel animo onder inwoners om hun woning van het riool af te koppelen”, zegt wethouder Wilko Pelgrom. "Dat willen we blijven belonen omdat we zijn blij met elke woning die wordt afgekoppeld."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.

WhatsApp Image 2026-10-05 at 15.11.17

Brand in container bij afvalverzamelpunt in Doetinchem

Een container met restafval op het afvalverzamelpunt van Buha aan de Havenstraat in Doetinchem is maandagmiddag in brand gevlogen. Niemand raakte daarbij gewond.

brommobiel0

Tientallen brommobielen toeren tijdens eerste 'molentocht' door de Achterhoek

Geen motoren of trekkers, maar tientallen brommobielen toerden afgelopen zaterdag Door de straten van de Achterhoek. Vanuit Beek werd voor het eerst een molentocht georganiseerd, speciaal voor deze kleine voertuigen. De animo bleek groter dan de organisatie vooraf had verwacht.

Boek

Onderzoek brengt herkomst Achterhoekers in kaart: ‘Veel mensen hebben buitenlandse voorouders’

Hoe Achterhoeks zijn de mensen die zich Achterhoeker noemen nu echt? Met die vraag ging onderzoekers Natalya Staring en Willem Willemsen van het ECAL een paar jaar geleden aan de slag voor het boek 'n Kommen en gaon. In hun zoektocht naar de herkomst van Achterhoekers stuitten ze op opvallende verhalen. Zo blijkt er een bijzondere link tussen Terborg en Suriname en hebben veel Achterhoekse families Duitse wortels.

Kegelclub0

Terborgse kegelclub viert 100-jarig jubileum, toekomst blijft onzeker

Het is een bijzonder jaar voor kegelclub Alle Negen uit Terborg, want de vereniging bestaat honderd jaar. Sommige leden staan zelfs al meer dan een halve eeuw op de baan. In al die jaren zijn er heel wat kegels omgegooid, maar de sportieve prestaties zijn lang niet het belangrijkste.

gldvrouwengra

De Graafschap Vrouwen wint ruim van AZ en klimt naar de zesde plek

De Graafschap Vrouwen heeft zondag met een ruime 3-0 gewonnen van AZ. De ploeg stijgt daardoor in de ranglijst van plek acht naar zes, een plek waar veel van de spelers minimaal hopen te eindigen.