gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst kiest definitief voor tien jaar vluchtelingenonderwijs in Vorden

7523ba5530af8e273c897e5f72eeefa7

Het college van Bronckhorst heeft besloten dat het voormalige Kompaan locatie aan het Hoge in Vorden tien jaar lang gebruikt zal worden voor vluchtelingen onderwijs. Maximaal 221 jonge vluchtelingen die worden opgevangen in de gemeente zullen onderwijs krijgen in het pand.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
‘De afweging is gemaakt op basis van een haalbaarheidsonderzoek. Dat bestaat uit een technisch en bouwkundig onderzoek, een onderzoek naar verkeersveiligheid en een verkenning naar sociale veiligheid’, laat het college van B&W weten. De maximaal 221 jongeren zullen met de fiets of met georganiseerd busvervoer naar het ISK op het Hoge gaan. De bus zal op de openbare weg geparkeerd worden. Ook worden er mogelijk fietsenstallingen weggehaald om plaats te maken voor parkeerplekken voor de medewerkers van het ISK ‘omdat er mogelijk minder kinderen naar het ISK komen waardoor er minder fietsenstallingen nodig zijn’, aldus Bronckhorst.

De gemeente geeft aan dat zij het belangrijk vinden dat omwonenden zich veilig blijven voelen in hun eigen buurt. ‘Wij begrijpen dat ons besluit impact op de buurt kan hebben. Voor ons is een fijne woonomgeving voor omwonenden ook van groot belang’, aldus Bronckhorst. Buurtbewoners gaven in oktober vorig jaar al aan niet tegen de komst van vluchtelingen te zijn, maar dat zij niet te spreken zijn over de handelswijze en informatievoorziening van de gemeente, rondom de plannen van het ISK.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.