gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst investeert ondanks opeenstapeling aan crises

0f4e6ce1ca4c661bd92e3188c347cf37

Ondanks de energiecrisis, de stikstofcrisis, stijgende bouwkosten en de wooncrisis wil Bronckhorst de komende jaren vijf miljoen euro uit de algemene reserve investeren. Of het lukt om alle ideeën uit het Programmaplan in de praktijk te krijgen is de vraag, maar dat houdt het nieuwe college niet tegen om ambitieus te zijn.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“We willen in deze lastige tijd vooral investeren in de vitaliteit van Bronckhorst”, zegt wethouder Antoon Peppelman, die niet vindt dat de gemeente daarmee risico neemt. “Wij hebben niet als doel om geld op de plank te laten liggen. De middelen die we hebben, dat is geld van ons allemaal en daar willen we verantwoord de goede dingen mee doen.” De plannen vloeien voort uit het coalitieakkoord van Gemeentebelangen, CDA en PvdA. Om input te krijgen voor de plannen, is het college afgelopen zomer in Hengelo, Kranenburg, Steenderen en Zelhem in gesprek gegaan met inwoners.

De gemeente investeert het geld in vijf zogenaamde pijlers: het armoedebeleid en het verenigingsleven, de lokale economie, het buitengebied, de dienstverlening en in woningbouw. Ondanks stijgende bouwkosten, stikstofregels en een gebrek aan ambtenaren, hoopt de gemeente voor 2030 minimaal 1.700 woningen te hebben gebouwd. “Dat wordt in de huidige tijd écht een uitdaging, maar we gaan er vol mee aan de slag”, vertelt wethouder Emmeke Gosselink. “Wij willen dat niet bij de grotere kernen, maar in alle kernen mogelijk maken.”

Ambtenaren binnenhalen
Om plannen sneller in de praktijk te krijgen en te zorgen dat er geen geld op de plank blijft liggen, moeten er twintig ambtenaren bijkomen. “Zodat plannen tijdig beoordeeld en afgewerkt kunnen worden”, schetst Peppelman. “We willen investeren in uitvoeringskracht. Want als je projecten wilt uitvoeren, heb je daar gewoon de juiste mensen bij nodig om dat te realiseren.”

Sparen voor ravijnjaar
Naast de investeringen, wordt er ook twee miljoen euro gespaard voor het zogenaamde ravijnjaar 2026, waarin gemeentes minder geld van Het Rijk krijgt. “Zodat we dan nog niet de pijn gaan voelen”, aldus Peppelman. “Maar ik ga er ook wel vanuit dat Den Haag oplossingen gaat bedenken, want ze kunnen echt alle gemeenten in Nederland niet maar zo financieel voor het blok zetten.”

‘Lat hoog leggen’
De gemeenteraad van Bronckhorst beslist op woensdag 21 december over het programmaplan. “Ik vind dat we hier een heel mooi plan neerleggen”, aldus Peppelman. “Het straalt echt heel veel ambitie uit, maar ik hou er wel van om de lat hoog te leggen. We gaan met elkaar kijken hoe ver we komen in de realisatie.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.

WethoudersOIJ10

Zo denkt de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek over dossiers DRU en azd

De nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek kiest voor een asielzoekersdorp met maximaal 448 opvangplekken en spreekt opnieuw uit dat de DRU behouden moet blijven. Beide dossiers kregen een prominente plek in het coalitieprogramma van Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, VVD en CDA. Het waren dan ook dé verkiezingsonderwerpen.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.32.14

Man aangehouden in Doetinchem die elektriciteitskabels wilde jatten

De politie heeft zondagavond een man aangehouden na een poging tot diefstal van elektriciteitskabels bij een bouwterrein aan de Doctor Huber Noodtstraat in Doetinchem.

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.