gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst investeert ondanks opeenstapeling aan crises

0f4e6ce1ca4c661bd92e3188c347cf37

Ondanks de energiecrisis, de stikstofcrisis, stijgende bouwkosten en de wooncrisis wil Bronckhorst de komende jaren vijf miljoen euro uit de algemene reserve investeren. Of het lukt om alle ideeën uit het Programmaplan in de praktijk te krijgen is de vraag, maar dat houdt het nieuwe college niet tegen om ambitieus te zijn.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“We willen in deze lastige tijd vooral investeren in de vitaliteit van Bronckhorst”, zegt wethouder Antoon Peppelman, die niet vindt dat de gemeente daarmee risico neemt. “Wij hebben niet als doel om geld op de plank te laten liggen. De middelen die we hebben, dat is geld van ons allemaal en daar willen we verantwoord de goede dingen mee doen.” De plannen vloeien voort uit het coalitieakkoord van Gemeentebelangen, CDA en PvdA. Om input te krijgen voor de plannen, is het college afgelopen zomer in Hengelo, Kranenburg, Steenderen en Zelhem in gesprek gegaan met inwoners.

De gemeente investeert het geld in vijf zogenaamde pijlers: het armoedebeleid en het verenigingsleven, de lokale economie, het buitengebied, de dienstverlening en in woningbouw. Ondanks stijgende bouwkosten, stikstofregels en een gebrek aan ambtenaren, hoopt de gemeente voor 2030 minimaal 1.700 woningen te hebben gebouwd. “Dat wordt in de huidige tijd écht een uitdaging, maar we gaan er vol mee aan de slag”, vertelt wethouder Emmeke Gosselink. “Wij willen dat niet bij de grotere kernen, maar in alle kernen mogelijk maken.”

Ambtenaren binnenhalen
Om plannen sneller in de praktijk te krijgen en te zorgen dat er geen geld op de plank blijft liggen, moeten er twintig ambtenaren bijkomen. “Zodat plannen tijdig beoordeeld en afgewerkt kunnen worden”, schetst Peppelman. “We willen investeren in uitvoeringskracht. Want als je projecten wilt uitvoeren, heb je daar gewoon de juiste mensen bij nodig om dat te realiseren.”

Sparen voor ravijnjaar
Naast de investeringen, wordt er ook twee miljoen euro gespaard voor het zogenaamde ravijnjaar 2026, waarin gemeentes minder geld van Het Rijk krijgt. “Zodat we dan nog niet de pijn gaan voelen”, aldus Peppelman. “Maar ik ga er ook wel vanuit dat Den Haag oplossingen gaat bedenken, want ze kunnen echt alle gemeenten in Nederland niet maar zo financieel voor het blok zetten.”

‘Lat hoog leggen’
De gemeenteraad van Bronckhorst beslist op woensdag 21 december over het programmaplan. “Ik vind dat we hier een heel mooi plan neerleggen”, aldus Peppelman. “Het straalt echt heel veel ambitie uit, maar ik hou er wel van om de lat hoog te leggen. We gaan met elkaar kijken hoe ver we komen in de realisatie.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

Windmolens_Duitsland040

Vergunning voor drie Duitse windturbines vlak over de grens bij Winterswijk

Kreis Borken gaat over tot de verlening van een vergunning voor drie windturbines van ongeveer 250 meter hoog bij Vardingholt/Kulver Heide, aan de andere kant van de grens bij de Winterswijkse buurtschap ’t Woold.

VAMACEDIT2

WK zijspancross na dertien jaar terug in Varsseveld: ‘Heel bijzonder dat het hier is’

Na dertien jaar zijn de beste zijspancrossers weer te vinden in Varsseveld. In het tweede weekend van september vormt crossbaan de Vennebulten het decor voor de strijd om de wereldtitels. Wat deze editie extra bijzonder maakt: niet alleen is het dertien jaar geleden dat het WK hier voor het laatst werd verreden, ook is het de eerste keer dat de quads om de wereldtitel strijden.

Clint Leemans

De Graafschap verliest laatste oefenduel: ‘Er zit muziek in, maar er moet wat bij’

De Graafschap heeft zaterdag op een bomvol Sportpark Pluimerskamp in Zelhem de voorbereiding afgesloten met een ruime nederlaag tegen Excelsior Rotterdam. Op het veld van ZZC’20 werd het 1-5 voor de eredivisionist. Ondanks het teleurstellende resultaat heerst er bij Clint Leemans toch een goed gevoel over de voorbereiding.

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.