gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst investeert ondanks opeenstapeling aan crises

0f4e6ce1ca4c661bd92e3188c347cf37

Ondanks de energiecrisis, de stikstofcrisis, stijgende bouwkosten en de wooncrisis wil Bronckhorst de komende jaren vijf miljoen euro uit de algemene reserve investeren. Of het lukt om alle ideeën uit het Programmaplan in de praktijk te krijgen is de vraag, maar dat houdt het nieuwe college niet tegen om ambitieus te zijn.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“We willen in deze lastige tijd vooral investeren in de vitaliteit van Bronckhorst”, zegt wethouder Antoon Peppelman, die niet vindt dat de gemeente daarmee risico neemt. “Wij hebben niet als doel om geld op de plank te laten liggen. De middelen die we hebben, dat is geld van ons allemaal en daar willen we verantwoord de goede dingen mee doen.” De plannen vloeien voort uit het coalitieakkoord van Gemeentebelangen, CDA en PvdA. Om input te krijgen voor de plannen, is het college afgelopen zomer in Hengelo, Kranenburg, Steenderen en Zelhem in gesprek gegaan met inwoners.

De gemeente investeert het geld in vijf zogenaamde pijlers: het armoedebeleid en het verenigingsleven, de lokale economie, het buitengebied, de dienstverlening en in woningbouw. Ondanks stijgende bouwkosten, stikstofregels en een gebrek aan ambtenaren, hoopt de gemeente voor 2030 minimaal 1.700 woningen te hebben gebouwd. “Dat wordt in de huidige tijd écht een uitdaging, maar we gaan er vol mee aan de slag”, vertelt wethouder Emmeke Gosselink. “Wij willen dat niet bij de grotere kernen, maar in alle kernen mogelijk maken.”

Ambtenaren binnenhalen
Om plannen sneller in de praktijk te krijgen en te zorgen dat er geen geld op de plank blijft liggen, moeten er twintig ambtenaren bijkomen. “Zodat plannen tijdig beoordeeld en afgewerkt kunnen worden”, schetst Peppelman. “We willen investeren in uitvoeringskracht. Want als je projecten wilt uitvoeren, heb je daar gewoon de juiste mensen bij nodig om dat te realiseren.”

Sparen voor ravijnjaar
Naast de investeringen, wordt er ook twee miljoen euro gespaard voor het zogenaamde ravijnjaar 2026, waarin gemeentes minder geld van Het Rijk krijgt. “Zodat we dan nog niet de pijn gaan voelen”, aldus Peppelman. “Maar ik ga er ook wel vanuit dat Den Haag oplossingen gaat bedenken, want ze kunnen echt alle gemeenten in Nederland niet maar zo financieel voor het blok zetten.”

‘Lat hoog leggen’
De gemeenteraad van Bronckhorst beslist op woensdag 21 december over het programmaplan. “Ik vind dat we hier een heel mooi plan neerleggen”, aldus Peppelman. “Het straalt echt heel veel ambitie uit, maar ik hou er wel van om de lat hoog te leggen. We gaan met elkaar kijken hoe ver we komen in de realisatie.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

|

Lees ook

TonKoenderink10

Koenderink nog geen week wethouder, wel recht op half jaar wachtgeld

Ton Koenderink is nog geen week wethouder geweest, zijn eerste loonstrookje is waarschijnlijk nog niet binnen, toch heeft de ex-bestuurder recht op een half jaar wachtgeld. Koenderink kondigde maandagochtend zijn vertrek aan vanwege de commotie die ontstaan was door zijn benoeming. Het is niet bekend of hij aanspraak gaat maken op het wachtgeld.

Eendenrace20

Duckrace Doetinchem levert bijna 18.000 euro op voor hospice Sravana

De Oude IJssel kleurde zondagmiddag bij de binnenstad van Doetinchem even knalgeel tijdens de Duckrace, onderdeel van de Doetinchemse Kadefeesten. Vooraf konden bezoekers badeendjes kopen, waarna de opbrengst van de actie naar Stichting Sravana ging. Toen maar liefst zesduizend eendjes tegelijk het water in gingen, was dat volgens de organisatie hét kippenvelmoment van de dag.

9e6d5f0a-d9d4-34a0-91af-137b29c1fb65

Op de golfbaan van Golfclub Keppel is Jelle (48) even niet ziek

Op de baan van Golfclub Keppel klinkt gelach. Terwijl de club zich opmaakt voor het Nederlands Kampioenschap Golf voor mensen met een beperking op 10 en 11 juli, traint een bijzondere groep golfers iedere week samen. Als je ze ziet lopen op de golfbaan, denk je niet direct: 'dat is een apart clubje'. Maar bijzonder zijn ze wel: ze hebben namelijk stuk voor stuk een beperking.

Ties Wieggers (1)

Na Kwint ook doelman Wieggers buitenspel met blessure

De Graafschap moet het de komende weken in de voorbereiding op het nieuwe seizoen doen zonder doelman Ties Wieggers. De Lichtenvoordenaar raakte in het oefenduel met sc Heerenveen geblesseerd aan zijn hand.

TonKoenderink20

Ton Koenderink legt functie als wethouder van Berkelland per direct neer

Ton Koenderink heeft besloten per direct te stoppen als wethouder van de gemeente Berkelland. Dat heeft hij bekendgemaakt in een persoonlijke verklaring. Zijn vertrek komt slechts enkele dagen nadat hij door de gemeenteraad was benoemd en beëdigd als wethouder namens Samen voor Berkelland.

BlurBart

Fietser met spoed naar ziekenhuis na val in Gendringen

Een fietser is zondagavond zwaargewond geraakt nadat hij ten val was gekomen op een rotonde in Gendringen. Er werd een traumahelikopter opgeroepen, maar deze werd even later afbesteld.