gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bronckhorst haalt tijdelijke drempels weg in Laag-Keppel

957cabc3dfa1713dd6a63ac64921e99f.jpg

De gemeente Bronckhorst gaat de tijdelijke drempels op de Hummeloseweg in Laag-Keppel verwijderen. De obstakels zorgden sinds de plaatsing voor overlast bij zowel weggebruikers als bij omwonenden.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
‘De drempels hebben een positief effect op de snelheid, maar geven veel geluids- en trillingoverlast voor de omgeving’, aldus Bronckhorst. ‘Daarom gaat de gemeente op verzoek van de bewoners van de Hummeloseweg de drempels weghalen.’ In plaats van de drempels komt er nu extra bebording op de Hummeloseweg die weggebruikers wijst op de maximale snelheid van 30 km/u. Ook wordt er vaker opgetreden tegen hardrijders door de politie.

De drempels werden aangebracht door de gemeente in aanloop naar een nieuwe éénrichtingsproef die Bronckhorst samen met Provincie Gelderland gaat uitvoeren. De Wehlsedijk en de Hummeloseweg worden voor de duur van een jaar eenrichtingswegen. Wanneer de nieuwe proef van kracht gaat is nog niet bekend, de bezwaarprocedure loopt nog.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.