gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brabanders verwijderen hoornaarsnest ter grootte van skippybal in Silvolde

1688333504b5bd76decb3f9c8b19b4c4.jpg

In een boom in een tuin van een woning aan de Kwartelstraat in Silvolde is woensdagochtend een Aziatisch hoornaarsnest ter grootte van een skippybal weggehaald. Achterhoekse ongediertebestrijder Martijn Hengeveld heeft deze zomer twee meldingen gehad van een nest: een kleiner in Lichtenvoorde en een grotere in Silvolde.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Deze melding was binnengekomen via de bewoner, die dacht dat hij een wespennest had hangen, maar dat was het niet," aldus Hengeveld, die het nest met zo’n vijfhonderd Aziatische hoornaars aantrof in de woonwijk. Het bedrijf van Rob Voesten uit Brabant werd ingeschakeld, aangezien zij als enige gespecialiseerd zijn in het verwijderen van soortgelijke nesten. "We zuigen zoveel hoornaars op als we kunnen en dan halen we het nest compleet uit de boom en stoppen we het in de vriezer," schetst Voesten. "Daarna voeren we de beesten aan de kippen."

De angel van de hoornaar is behoorlijk dik, zo'n vijf millimeter. Daarom ging Voesten woensdag goed beschermd de boom in. Het weghalen vraagt de nodige concentratie en voorbereiding, want eenmaal in de buurt van het nest kunnen de beesten gaan aanvallen en dat is volgens de beide heren geen pretje. "Ze gaan spuiten en ze proberen je te steken," laat Hengeveld weten, en dat is redelijk pijnlijk, voegt zijn Brabantse collega toe: "Het is net alsof je een spuit of een breinaald in je arm krijgt."
61b358239dbf6c43ca8b2b50e980b1cc.jpg
Koningin
Door de werkzaamheden van woensdagochtend is de kans groot dat de koningin van de zwerm is uitgeschakeld. Toch zijn er extra maatregelen genomen om er zeker van te zijn dat Silvolde voorlopig geen last heeft van de Aziatische hoornaar. "We hebben in de boom een vangpot achtergelaten," aldus Voesten. "In principe kruipen daar alle hoornaars in, dan is de overlast meteen weg."

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.