gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Brabanders verwijderen hoornaarsnest ter grootte van skippybal in Silvolde

1688333504b5bd76decb3f9c8b19b4c4.jpg

In een boom in een tuin van een woning aan de Kwartelstraat in Silvolde is woensdagochtend een Aziatisch hoornaarsnest ter grootte van een skippybal weggehaald. Achterhoekse ongediertebestrijder Martijn Hengeveld heeft deze zomer twee meldingen gehad van een nest: een kleiner in Lichtenvoorde en een grotere in Silvolde.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"Deze melding was binnengekomen via de bewoner, die dacht dat hij een wespennest had hangen, maar dat was het niet," aldus Hengeveld, die het nest met zo’n vijfhonderd Aziatische hoornaars aantrof in de woonwijk. Het bedrijf van Rob Voesten uit Brabant werd ingeschakeld, aangezien zij als enige gespecialiseerd zijn in het verwijderen van soortgelijke nesten. "We zuigen zoveel hoornaars op als we kunnen en dan halen we het nest compleet uit de boom en stoppen we het in de vriezer," schetst Voesten. "Daarna voeren we de beesten aan de kippen."

De angel van de hoornaar is behoorlijk dik, zo'n vijf millimeter. Daarom ging Voesten woensdag goed beschermd de boom in. Het weghalen vraagt de nodige concentratie en voorbereiding, want eenmaal in de buurt van het nest kunnen de beesten gaan aanvallen en dat is volgens de beide heren geen pretje. "Ze gaan spuiten en ze proberen je te steken," laat Hengeveld weten, en dat is redelijk pijnlijk, voegt zijn Brabantse collega toe: "Het is net alsof je een spuit of een breinaald in je arm krijgt."
61b358239dbf6c43ca8b2b50e980b1cc.jpg
Koningin
Door de werkzaamheden van woensdagochtend is de kans groot dat de koningin van de zwerm is uitgeschakeld. Toch zijn er extra maatregelen genomen om er zeker van te zijn dat Silvolde voorlopig geen last heeft van de Aziatische hoornaar. "We hebben in de boom een vangpot achtergelaten," aldus Voesten. "In principe kruipen daar alle hoornaars in, dan is de overlast meteen weg."

Lees ook

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.

Orion Stars winst beker foto Orion Stars.JPG

Driemaal op rij voor Orion: Doetinchemmers winnen weer volleybalbeker

Orion Stars heeft tweede paasdag met groot machtsvertoon de Nederlandse volleybalbeker gewonnen. De mannen uit Doetinchem wonnen voor het derde jaar op rij. Het Barneveldse SSS werd met 3-0 overklast.

WhatsApp Image 2026-04-06 at 19.40.50.jpeg.crdownload

De Graafschap loopt over Jong AZ heen en tankt vertrouwen richting play-offs

De Graafschap heeft op De Vijverberg een overtuigende zege geboekt. De ploeg van Marinus Dijkhuizen kwam moeizaam tot scoren, maar na een rode kaart voor Jong AZ vielen de doelpunten alsnog en werd het uiteindelijk een overtuigende 5-0 overwinning.

arriva.jpg

Extra treinen in de Achterhoek om overlast werkzaamheden A12 bij Arnhem te beperken

Vervoerder Arriva zet vanaf 13 april extra treinen tussen Didam en Arnhem in tijdens de ochtendspits. Mensen die buiten de spits reizen, kunnen korting op hun reis ontvangen. Door de werkzaamheden aan de betonnen IJsselbrug op de A12 wordt flinke verkeershinder in de Achterhoek verwacht.

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.