Ulft, Nederland
Terug

Bouw attractiepark Bommelwereld in volle gang: 'Het wordt echt groot'

9a70300bd7e583de78a4e371aef66ca7.jpg

Het nieuwe attractiepark Bommelwereld in Groenlo krijgt vorm. De afgelopen maanden is er hard gewerkt om een attractiehal van negenduizend vierkante meter uit de grond te stampen. Het park draait om de verhalen van Olivier B. Bommel en Tom Poes van stripauteur Marten Toonder.

Davie Klein Gunnewiek |
Het duo is misschien wel het beroemdste levenswerk van stripauteur Marten Toonder. De strip met tekstballonnen verscheen tussen 1941 en 1986 in verschillende kranten en kwam 177 keer uit. Veel van de verhalen spelen zich geheel of gedeeltelijk af in de fictieve plaats Rommeldam. Daar woont Bommel in kasteel Bommelstein. Hoewel in de eerste verhalen Tom Poes de hoofdpersoon was werd Olivier B. Bommel uiteindelijk het belangrijkste personage, zodat de strips ook wel de Bommelverhalen werden genoemd.

De verhalen komen nu opnieuw tot leven in een grote indoorhal met verschillende attracties zoals: een oldtimerbaan, botsauto's, vrijevaltorens, trekvlotten, een familieachtbaan, zweefmolen, boomstambaan, reuzenrad en nog veel meer. Ook wordt er een groot kasteel op een heuvel gebouwd waarin een museum en later ook een theater worden gebouwd.

Fluittonen in Groenlo
“Ik ben blij dat de buitenkant van de hal bijna helemaal dicht zit voor de winter”, zegt Edwin Bomers van Marveld Recreatie dat Bommelwereld bouwt. “We krijgen daar ook veel reacties op, met name over hoe groot de hal wordt. Maar de buitenkant van de hal wordt straks nog helemaal weg gecamoufleerd.” Met de harde wind van de afgelopen weken kregen de inwoners van Groenlo te maken met hoge fluittonen vanaf het bouwterrein van het attractiepark. “Nu de platen erop zitten en het dak dicht is zal het geluid ook snel verdwijnen”, aldus Bomers.

Revival van Bommel en Tom Poes?
De verhalen van stripauteur Marten Toonder zijn vooral bij de oudere generatie bekend. De 177 verhalen van Olivier B. Bommel en Tom Poes verschenen vanaf 1941 als striproman in De Telegraaf. “Het zou mooi zijn als door het attractiepark Bommel en Tom Poes weer bekend worden bij kinderen”, zegt Toonder. “Ik hoor vanuit mijn omgeving nog steeds van veel mensen dat ze de karakters kennen, ook al zijn de verhalen wat ouder.”

Hoewel Marten Toonder in 2005 al overleed verwacht zijn kleindochter dat hij het een grote eer had gevonden dat er een attractiepark komt over de verhalen van Bommel en Tom Poes. “Aan de andere kant kon hij ook heel kritisch zijn”, zegt kleindochter er Milou. “Het moest helemaal kloppen zoals hij vond dat het moest worden.”

Eerste attracties
Het komend jaar wordt gebruikt om de attracties te bouwen die de grote hal moeten gaan vullen. “Deze attracties worden nu in heel Europa gebouwd”, zegt Bomers. “Als deze straks klaar, gekeurd en veilig bevonden zijn komen ze naar Groenlo en worden ze hier verder gemonteerd.”

Verslaggever Davie Klein Gunnewiek neemt je in de serie Bommelwereld - Van tekening tot pretpark mee voor een exclusieve blik achter de schermen. De eerste aflevering van Bommelwereld - Van tekening tot pretpark - is dit weekend te zien op televisiezender REGIO8. De eerste aflevering en meer nieuws over Bommelwereld kun je ook vinden op gld.nl/bommelwereld

Foto: Marcel Houwer

Lees ook

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.

WhatsApp Image 2026-02-03 at 15.51.36.jpeg

De Graafschap krijgt boete en speelt tegen Jong PSV zonder uitpubliek

De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft De Graafschap een geldboete opgelegd van 5.000 euro, waarvan de helft voorwaardelijk, en één uitduel zonder publiek voor het afsteken van vuurwerk rondom bekerwedstrijd tegen G.V.V.V. Hierdoor speelt de club de uitwedstrijd tegen Jong PSV (op vrijdag 13 februari) zonder eigen supporters.

Wielrenshirts20.jpg

Vordense wielershirt-verzamelaar deelt zijn passie met voorbijgangers: 'Ik heb zo'n 600 shirts'

Lance Armstrong, Fabian Cancellara, maar ook lokale helden zoals Annemiek van Vleuten en Koen Bouwman. Tientallen wielershirts pronken de komende weken in de etalage van het voormalige VVV-pand in de Dorpsstraat in Vorden. Tenues van olympisch kampioenen en Achterhoekse iconen zijn door de fervente verzamelaar Peter Nijenhuis uit Vorden uitgestald, zodat hij zijn passie kan delen met het publiek.

brandborculo3.jpg

Make-upspiegel veroorzaakt bijna 'nachtmerrie' in Borculo

Vrijdag 31 januari ontving de Brandweer Borculo een bericht van een ‘geëmotioneerde’ inwoner van haar verzorgingsgebied. Bij thuiskomst had ze een brandlucht geroken en na onderzoek ontdekte ze dat de bank brandplekken had.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Rust nog altijd niet terug in de Krokusstraat in 's-Heerenberg

Na een aanhouding op zondag en grootschalig onderzoek op maandag waarbij bewoners hun huis moesten verlaten is de rust nog niet wedergekeerd in de Krokusstraat in ‘s-Heerenberg. De politie zet het onderzoek vandaag voort in de straat en zegt dat het de verwachting is dat het vandaag ter plaatse wordt afgerond, maar kan nieuwe ontruimingen niet uitsluiten.

Nolan&NilsGraafschap.jpg

De Graafschap huurt versterking voor spitsenpositie en rechtsback

De Graafschap heeft twee nieuwe spelers weten te strikken. De 20-jarige aanvaller Nils Eggens komt op huurbasis over van FC Groningen en heeft getekend tot het einde van het seizoen. De 21-jarige verdediger Nolan Martens komt ook op huurbasis over van Excelsior Rotterdam en tekent ook tot het einde van het seizoen.