gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Boumans rekent op spin-off The Passion

2df6d4b78a1c069981d07ddfffc9ef1e

Meer dan twee miljoen kijkers zaten donderdagavond aan de buis gekluisterd om The Passion in Doetinchem te volgen. De gemeente trok in totaal 300.000 euro uit om het evenement naar de Achterhoek te halen, maar wat levert dat de omgeving op?

Davie Klein Gunnewiek |
Vorig jaar zomer werd Doetinchem benaderd door KRO-NCRV om The Passion naar de Achterhoek te halen. Na meerdere overleggen besloot de gemeente medewerking te verlenen aan het paasevenement. “We hebben als gemeente zelf drie ton in The Passion gestoken”, zegt burgemeester Mark Boumans. “Dit geld hadden we ook gereserveerd en er was groot politiek draagvlak voor." Het geld is onder andere gestoken in de kosten van de uitzending, ambtelijke capaciteit vanuit de gemeente en aanpassingen op enkele plekken in de stad. “Maar dat is het ons meer dan waard geweest”, vindt Boumans. Het ging de gemeente er niet zozeer om om de stad op de kaart te zetten, maar ook om te markeren dat corona voor een deel achter ons ligt. “We gaan een nieuwe tijd tegemoet waarin verbinding heel belangrijk is”, geeft Boumans aan. “We willen onze ondernemers weer een steuntje in de rug geven. Ik denk dat we daar in geslaagd zijn.”

Of de aandacht voor Doetinchem op landelijke televisie zich gaat terugbetalen, is volgens Boumans lastig te zeggen. “Ik denk van wel", aldus de burgemeester. "Ik heb veel collega’s in het land gesproken die ook als stad The Passion mochten organiseren en dan mag je echt wel verwachten dat er mensen gaan komen." De economische spin-off van The Passion is volgens de burgemeester lastig in de praktijk te meten. “Wat meet je wel en wat meet je niet?”, vraagt Boumans zich af. “Wie komt er alleen voor The Passion en wie niet? Als we in september nu eens met elkaar de balans opmaken, dan voelen we snel aan of het positief was of niet.”

'Prachtige ervaring'
Boumans kijkt trots terug op The Passion en de afgelopen week in de stad. “Ik denk dat Doetinchem en de Achterhoek mooi in beeld zijn gebracht”, vindt Boumans. “Daar ben ik echt blij mee.” Boumans keek zelf met genodigden en ondernemers naar de uitzending in theater Amphion: “Het was een prachtige ervaring op groot beeld en ik proefde een groot enthousiasme in de zaal toen locaties in Doetinchem werden herkend.” Als toetje staat Doetinchem tijdens Hemelvaart nogmaals in de schijnwerpers tijdens de eerste editie van The Passion Hemelvaart. “Dat wordt vast weer een mooie uitzending.”

Foto: KRO-NCRV

Lees meer over:

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.