gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Boumans rekent op spin-off The Passion

2df6d4b78a1c069981d07ddfffc9ef1e

Meer dan twee miljoen kijkers zaten donderdagavond aan de buis gekluisterd om The Passion in Doetinchem te volgen. De gemeente trok in totaal 300.000 euro uit om het evenement naar de Achterhoek te halen, maar wat levert dat de omgeving op?

Davie Klein Gunnewiek |
Vorig jaar zomer werd Doetinchem benaderd door KRO-NCRV om The Passion naar de Achterhoek te halen. Na meerdere overleggen besloot de gemeente medewerking te verlenen aan het paasevenement. “We hebben als gemeente zelf drie ton in The Passion gestoken”, zegt burgemeester Mark Boumans. “Dit geld hadden we ook gereserveerd en er was groot politiek draagvlak voor." Het geld is onder andere gestoken in de kosten van de uitzending, ambtelijke capaciteit vanuit de gemeente en aanpassingen op enkele plekken in de stad. “Maar dat is het ons meer dan waard geweest”, vindt Boumans. Het ging de gemeente er niet zozeer om om de stad op de kaart te zetten, maar ook om te markeren dat corona voor een deel achter ons ligt. “We gaan een nieuwe tijd tegemoet waarin verbinding heel belangrijk is”, geeft Boumans aan. “We willen onze ondernemers weer een steuntje in de rug geven. Ik denk dat we daar in geslaagd zijn.”

Of de aandacht voor Doetinchem op landelijke televisie zich gaat terugbetalen, is volgens Boumans lastig te zeggen. “Ik denk van wel", aldus de burgemeester. "Ik heb veel collega’s in het land gesproken die ook als stad The Passion mochten organiseren en dan mag je echt wel verwachten dat er mensen gaan komen." De economische spin-off van The Passion is volgens de burgemeester lastig in de praktijk te meten. “Wat meet je wel en wat meet je niet?”, vraagt Boumans zich af. “Wie komt er alleen voor The Passion en wie niet? Als we in september nu eens met elkaar de balans opmaken, dan voelen we snel aan of het positief was of niet.”

'Prachtige ervaring'
Boumans kijkt trots terug op The Passion en de afgelopen week in de stad. “Ik denk dat Doetinchem en de Achterhoek mooi in beeld zijn gebracht”, vindt Boumans. “Daar ben ik echt blij mee.” Boumans keek zelf met genodigden en ondernemers naar de uitzending in theater Amphion: “Het was een prachtige ervaring op groot beeld en ik proefde een groot enthousiasme in de zaal toen locaties in Doetinchem werden herkend.” Als toetje staat Doetinchem tijdens Hemelvaart nogmaals in de schijnwerpers tijdens de eerste editie van The Passion Hemelvaart. “Dat wordt vast weer een mooie uitzending.”

Foto: KRO-NCRV

Lees meer over:

Lees ook

05829181-f3a0-4ee0-b918-9d75b200b9e3

Optocht Varsseveldse Volksfeesten donderdag live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt donderdag in samenwerking met de Varsseveldse Volksfeesten live de optocht door het dorp uit. Vanuit het centrum van Varsseveld brengt de streekomroep de optocht met tientallen bloemenwagens, loopgroepen, allegorische wagens en muziekkorpsen in beeld.

112Achtheoek

Auto op de kant na aanrijding in Winterswijk

Bij een aanrijding in het Winterswijkse buurtschap Miste zijn donderdagmiddag meerdere personen gewond geraakt. Een van de betrokken voertuigen belandde op de zijkant.

WhatsApp Image 2026-08-13 at 15.59.50

Weiland in brand achter boerderij in Beek

Op een veld achter een boerderij aan de Den Hamweg in Beek is donderdagmiddag tegen 15.30 uur brand uitgebroken. Accuraat optreden van de brandweer kon erger doen voorkomen.

LandfortToneel0

Theatergroep Smeedwerk opnieuw op Landfort Megchelen met verhaal over Willem II

Theatergroep Smeedwerk staat komend weekend opnieuw bij historische buitenplaats Landfort in Megchelen. De groep brengt daar het tweede deel van een trilogie over Nederlandse koningen. Na een voorstelling over Willem I staat nu zijn opvolger Willem II centraal.

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem-Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem-Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ vertelt. “Dit is echt enorm eervol.”