gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Boumans rekent op spin-off The Passion

2df6d4b78a1c069981d07ddfffc9ef1e.jpg

Meer dan twee miljoen kijkers zaten donderdagavond aan de buis gekluisterd om The Passion in Doetinchem te volgen. De gemeente trok in totaal 300.000 euro uit om het evenement naar de Achterhoek te halen, maar wat levert dat de omgeving op?

Davie Klein Gunnewiek |
Vorig jaar zomer werd Doetinchem benaderd door KRO-NCRV om The Passion naar de Achterhoek te halen. Na meerdere overleggen besloot de gemeente medewerking te verlenen aan het paasevenement. “We hebben als gemeente zelf drie ton in The Passion gestoken”, zegt burgemeester Mark Boumans. “Dit geld hadden we ook gereserveerd en er was groot politiek draagvlak voor." Het geld is onder andere gestoken in de kosten van de uitzending, ambtelijke capaciteit vanuit de gemeente en aanpassingen op enkele plekken in de stad. “Maar dat is het ons meer dan waard geweest”, vindt Boumans. Het ging de gemeente er niet zozeer om om de stad op de kaart te zetten, maar ook om te markeren dat corona voor een deel achter ons ligt. “We gaan een nieuwe tijd tegemoet waarin verbinding heel belangrijk is”, geeft Boumans aan. “We willen onze ondernemers weer een steuntje in de rug geven. Ik denk dat we daar in geslaagd zijn.”

Of de aandacht voor Doetinchem op landelijke televisie zich gaat terugbetalen, is volgens Boumans lastig te zeggen. “Ik denk van wel", aldus de burgemeester. "Ik heb veel collega’s in het land gesproken die ook als stad The Passion mochten organiseren en dan mag je echt wel verwachten dat er mensen gaan komen." De economische spin-off van The Passion is volgens de burgemeester lastig in de praktijk te meten. “Wat meet je wel en wat meet je niet?”, vraagt Boumans zich af. “Wie komt er alleen voor The Passion en wie niet? Als we in september nu eens met elkaar de balans opmaken, dan voelen we snel aan of het positief was of niet.”

'Prachtige ervaring'
Boumans kijkt trots terug op The Passion en de afgelopen week in de stad. “Ik denk dat Doetinchem en de Achterhoek mooi in beeld zijn gebracht”, vindt Boumans. “Daar ben ik echt blij mee.” Boumans keek zelf met genodigden en ondernemers naar de uitzending in theater Amphion: “Het was een prachtige ervaring op groot beeld en ik proefde een groot enthousiasme in de zaal toen locaties in Doetinchem werden herkend.” Als toetje staat Doetinchem tijdens Hemelvaart nogmaals in de schijnwerpers tijdens de eerste editie van The Passion Hemelvaart. “Dat wordt vast weer een mooie uitzending.”

Foto: KRO-NCRV

Lees meer over:

Lees ook

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.