gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Boswachter ontdekt Barbie-roze plas: ‘Nog nooit eerder gezien’

25d911ac090abf69c72548f8036330b4

Boswachter Doreen Rugers stond versteld bij het vreemde gezicht van een felroze plas water in een natuurgebied bij Ruurlo. Rugers kreeg een melding over een mogelijke dumping. Eenmaal ter plaatse wist de boswachter even niet wat ze met het ‘Barbie-roze fenomeen’ aan moest.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Er was een melding gedaan dat mensen bang waren dat er iets van chemisch afval in het water gegooid was”, vertelt Rugers. “Dus mijn collega's zijn ter plaatse gaan kijken en die hadden eigenlijk hetzelfde. Een collega die hier al meer dan veertig jaar werkt, die zei ook dat hij nog nooit zoiets had gezien.” Op het eerste oog dachten Rugers en haar collega’s dat er iemand roze verf in het water had gegooid. Overal zijn er knalroze vlekken te zien.

Uiteindelijk bleek het niet te gaan om een chemische dumping of een lozing van verf, maar om een bijzonder natuurverschijnsel. Het ging hier om de purperbacterie die onder bepaalde omstandigheden zich explosief vermenigvuldigd waardoor het water roze wordt. “Ik had er zelf in eerste instantie ook nog nooit van gehoord, dus het was wel even puzzelen”, aldus Rugers.

Niet schadelijk
Hoewel het dus even puzzelen was, wat er nou precies in het water zat, is Rugers er vrij zeker van dat het niet schadelijk is. “Het is gewoon een natuurverschijnsel. Dus het komt voor”, aldus Rugers. “Of het schadelijk is om er bijvoorbeeld echt met je handen aan te gaan zitten, dat weet ik eerlijk gezegd niet, want zo bekend ben ik er ook niet mee. Dus ik zou vooral zeggen laat het met rust. Maar het is in ieder geval geen chemisch afval of iets dergelijks.”

Lees ook

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich vandaag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.

ZwarteCross0

Zwarte Cross klaar voor 29e editie: 'Ik kijk uit naar de Achterhoekse gastvrijheid'

De 29e editie van de Zwarte Cross staat op het punt van beginnen. Van donderdagochtend tot en met zondagavond komen weer honderdduizenden festivalgangers naar de Achterhoek. Voor vaste bezoekers is het dit jaar wel even schakelen, want een groot deel van het terrein ziet er anders uit.

Maas Willemsen Heerenveen

Maas Willemsen uit Harfsen jaagt met SC Heerenveen op Europees voetbal

Hij heeft zich het niveau heel snel eigen gemaakt en mogelijk kan hij tijdens deze voorbereiding alweer een volgende stap maken. Vooralsnog is Maas Willemsen (23) op zijn plek bij Heerenveen, waar hij zich nog voldoende kan ontwikkelen.

geen sproeiverbod

Waterschap geeft onttrekkingsverbod af voor Achterhoek vanwege droogte

Water oppompen uit beken, sloten en andere oppervlaktewateren is vanaf donderdag om 12.00 uur verboden in de Achterhoek. Het waterschap Rijn en IJssel grijpt in met het onttrekkingsverbod omdat de waterstanden door aanhoudende droogte en hoge temperaturen snel dalen. Overtreders riskeren een boete.

1abe328e-7762-424f-a0f5-c5c9af1f752f

Brandweer blust brandende groenstrook in Doetinchem

De brandweer heeft dinsdagmiddag een brand op een braakliggend stuk grond in Doetinchem snel weten te blussen. Door snel handelen kon uitbreiding van de brand worden voorkomen.

Politie logo jas

Doorzoeking bij bedrijf in Didam in onderzoek naar drugshandel

Bij een groot onderzoek naar een drugslijn in Gelderland heeft de politie de afgelopen maanden zeventien verdachten aangehouden. Tijdens een actiedag werd ook een bedrijf in Didam doorzocht.