gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Borstbeelden van Oranjehelden op EK Voetbal zijn gemaakt in 's-Heerenberg

3bb511ca40931c9fbdbea46ba66779d2.jpg

Bij elke EK-wedstrijd van het Nederlands Elftal zijn ze prominent aanwezig in de Oranjemars, grote borstbeelden van iconen als Dennis Bergkamp, Ruud Gullit en Johan Cruijff. De piepschuimen Oranjehelden zijn in opdracht van voetbalbond KNVB gemaakt in 's-Heerenberg, in de werkruimte van Patrick Beverloo.

Nick Hermsen | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“Ik vind het een heel mooi gezicht”, zegt Beverloo, terwijl hij denkt aan de beelden van de feestende Oranjemassa in de Duitse speelsteden tijdens het EK Voetbal. Tussen de duizenden supporters vallen de bekende hoofden op. “Ze hangen in een stok boven het publiek. Ze gaan dan van links naar rechts, en dan zie je op televisie de modellen mee springen”, zegt de glunderende kunstenaar. De beelden van de bijzondere borstbeelden gaan inmiddels de hele wereld over. Want de fanatieke Oranjesupporters vallen behoorlijk op in Duitsland. “Daar doe je het voor. Ik zie dan ook de dingen waar ik op gelet heb terug. Dan denk ik wel: ‘Ik heb het goed gedaan’.”

Welk Oranjeicoon het moeilijkst was om te maken? “Johan Cruijff was een hele leuke met die vette kuif en de herkenbare dingetjes. Dat was makkelijk. (Arjen, red.) Robben heb ik gemodelleerd. Kaal hoofd, ogen dicht bij elkaar en flaporen. Toen was hij gelijk herkenbaar. Marco van Basten is heel herkenbaar. Ruud Gullit met die haardos en die snor. Die snor heb ik nog wel iets verdikt, dan was hij herkenbaar. Je doet er alles aan om kenmerken naar voren te laten komen.”

Van Dijk naar de Amsterdamse grachten
Voor de zekerheid heeft Beverloo een extra borstbeeld gemaakt, van aanvoerder Virgil van Dijk. Als voorbereiding op een eventuele Europese titel. “Mocht Nederland doorgaan, kan ik me voorstellen dat de borstbeelden bij de huldiging in de Amsterdamse grachten meegaan”, blikt Beverloo alvast vooruit, wijzend naar de buste van Van Dijk. “En dan moet deze ook mee. Anders draag ik hem zelf wel!”

Lees ook

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

Het is de vraag of CDA in Berkelland overwinning kan belonen met coalitie

Het is de vraag of het CDA in Berkelland de klinkende verkiezingsoverwinning kan belonen met een robuuste coalitie, die de komende vier jaren de lijnen kan uitzetten. Tijdens de politieke avond van dinsdagavond was er alleen steun van PRO voor het CDA, waardoor Samen voor Berkelland (SvB), Samen D’ran, VVD en BBB aan het langste eind trokken.

ZZC'20 Zelhem4.jpg

Bronckhorst kiest voor terugvalscenario in schuifpuzzel Zelhem

De gemeente Bronckhorst wil de nieuwbouw van fusieschool Loo-Meene realiseren op de huidige locatie van CBS De Meene in Zelhem. Daarmee kiest het college voor de zogeheten terugvaloptie, nadat de voorkeurslocatie op veld acht van voetbalclub ZZC’20 niet haalbaar blijkt.

Grenscontroles Duitsland.jpeg

Nog geen gehoor vanuit Duitse ministerie na brandbrief grenscontroles

Vertragingen en ongelukken door de grenscontroles op de Duitse grens. Voor de gemeentes Montferland en Zevenaar en de stad Emmerich am Rhein was de maat vol. Zij sloegen de handen ineen en stuurden 10 maart een brandbrief aan het Duitse ministerie van binnenlandse zaken om aandacht te vragen voor de problemen die de grenscontroles op de A3 veroorzaken. Vijf weken later blijft het nog angstvallig stil vanuit Berlijn.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 21.06.32.jpeg

Scooterrijder gewond na eenzijdig ongeval Doetinchem

Een jongen op een scooter is dinsdagavond gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval aan de J. F. Kennedylaan in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-04-15 at 08.50.24.jpeg

Initiatiefnemers dienen conceptverzoek voor windpark bij Keppel-Eldrik in

Initiatiefnemers hebben een conceptverzoek ingediend bij het college van Bronckhorst voor een windpark met vier tot zes windmolens, bij Keppel-Eldrik. Het conceptverzoek is nog geen definitieve aanvraag, er moet nog worden onderzocht of het plan überhaupt haalbaar is.