gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Boogschutter uit Doetinchem wil naar Tokyo

adcefa70fe2acef4d2510cb3a00c25ac
Redactie REGIO8 |

"Het is een kinddroom geweest", vertelt Edwin Vreeman over zijn Paralympische ambitie. Door een open rug is de Doetinchemmer rolstoelafhankelijk, maar dat weerhoud hem niet van het sporten. Als jonge zwemmer lukte het door fysieke pech niet om zijn droom in 2000 in Sydney te verwezenlijken, nu heeft hij in het handboogschieten een nieuwe passie gevonden. "De droom is gebleven, en ik hoop het met deze sport wel te behalen. Het zou magistraal zijn om daar te staan." Vreeman is overtuigd van zijn eigen niveau: "Qua kunnen zou ik eigenlijk de beste van Nederland moeten zijn. Helaas ben ik dat niet, maar ik hoop dat in september weer te zijn."

Het Nederlands Kampioenschap in Hoensbroek is voor de Nederlands recordhouder op de zeventig meter echter niet meer dan een bevestiging: "Ik moet kwalificatie afdwingen tijdens het Wereldkampioenschap", aldus Vreeman over het toernooi dat in 2019 wordt gehouden in ’s-Hertogenbosch. Sportief heeft de Doetinchemmer al het vertrouwen in zijn kunnen, maar financieel wordt het lastiger. Hij heeft 12.000 euro nodig om zijn traject te bekostigen. "Dat is een flinke rib uit mijn lijf", weet Vreeman, die hoopt dat Achterhoekse bedrijven als sponsor willen optreden.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-11 at 16.14.17

Bisschop Ronald Cornelissen terug op vertrouwde grond tijdens Gaanderense kermis

De kermis in Gaanderen krijgt dit weekend bijzonder bezoek. Bisschop Ronald Cornelissen keert zondag terug naar zijn geboortedorp. Hij draagt in de St. Martinuskerk een speciale gildemis op vanwege het 155-jarig bestaan van schutterij St. Martinus.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 23.43.51

De Graafschap vecht zich naar de winst in Emmen

De Graafschap heeft met 1-2 gewonnen van FC Emmen. Het was een zwaarbevochten winst op de Oude Meerdijk, maar met name door een sterke teamspirit konden de drie punten uiteindelijk worden veiliggesteld.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 09.29.34 (2)

Wandeling in Wehl maakt zelfdoding bespreekbaar: 'Je voelt je gedragen door elkaar'

Een groep mensen zich verzamelden zich op de vroege vrijdagochtend voor een bijzondere wandeling in Wehl. Tijdens Walk into the Light liepen meer dan dertig deelnemers symbolisch van het donker naar het kleurrijke ochtendlicht. Onderweg werd gesproken over zelfdoding, verlies en moeilijke periodes, maar was er ook ruimte voor stilte en bezinning.

leegstand eibergen spiegeling lege winkelpanden

Kleine middenstand kwijnt weg door grenswinkelen: ‘Help ons, we zitten aan de taks’

Het is een noodkreet van Peter Stoverink, voorzitter van de Eibergse centrumondernemers, en wethouder Han Boer van Berkelland. Tijdens een bezoek van Tweede Kamerleden aan het centrum van Eibergen waarschuwen zij voor de gevolgen van grenswinkelen. “Ambachtelijke winkels en de kleine lokale middenstand kwijnen weg. Dat gebeurt niet alleen in Eibergen, maar ook in plaatsen als Neede en Groenlo. Het speelt langs de hele grens. Help ons, we moeten hier samen iets aan doen.”

GerritGaanderen0

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij de kermis in Gaanderen voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

WhatsApp Image 2026-09-11 at 11.41.23

Enorme explosie Eibergen: politie start grootschalig onderzoek naar mogelijke aanslag

In de nacht van donderdag op vrijdag is de Eikenlaan in Eibergen opgeschrikt door een hevige explosie. Wat de oorzaak is van de explosie is niet bekend, de politie houdt wel rekening met een aanslag.