gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bocholtse kermis met extra dag terug na coronastilte

c0b13a4438dfd02b3beb3eff742bcd3f

De Bocholtse kermis vindt in oktober na twee jaar weer plaats. De Duitse stad bestaat dit jaar achthonderd jaar en dat laat de organisatie van de kermis niet ongemerkt voorbij gaan want er is een extra dag toegevoegd.

Serena Speet |
"De vele honderdduizenden bezoekers kunnen zich verheugen op in totaal vijf kermisdagen", meldt de organisatie. De kermis begint dit jubileumjaar in plaats van op de vrijdag, al op donderdag 13 oktober en blijft tot maandag 17 oktober staan. Niet alleen Bocholtenaren komen op het evenement af, ook veel Achterhoekers trekken jaarlijks naar de andere kant van de grens voor de grote kermis. "Na twee jaar verplichte 'coronapauze' willen mensen weer", verwacht organisator Markus Kock. "Ondanks al het werk en de maanden voorbereiding is het echt weer leuk om deze speciale binnenstadskermis voor Bocholt te mogen plannen."

"Het bijzondere van de Bocholtse kermis is de combinatie van een binnenstadskermis en een groot centrum", vindt organisator Ludger Dieckhues. "Er is voor iedere bezoeker wat wils." Naast een extra dag, is tijdens de 568e editie van de kermis een extra plein dat wordt ingericht met attracties. Ook wordt er een complete stroom- en watervoorziening geregeld voor de kermis, verkeer krijgt een aangepaste route om de kermis heen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Antenne Niederrhein.

Foto: Sven Betz
5adef0383bd3f34dc6b15a0840bed241

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-25 at 15.35.00

Brandweer blust brand in weiland met koeien in Varsseveld

Op een weiland in Varsseveld waar onder andere koeien in stonden, is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Voorbijgangers probeerden de brand nog te blussen, maar schakelde toch de brandweer in.

Rechtbank Arnhem  goede

Slachtoffer wist van niets terwijl collega’s live meekeken met seks

Een van hen had seks in de machinekamer, de ander startte een livestream en keek met collega's vanuit een technische ruimte mee. Twee matrozen uit de Achterhoek zouden aan boord van een marineschip in Den Helder seksueel beeldmateriaal hebben gemaakt en verspreid. Het slachtoffer kampt met paniekaanvallen.

BrandweerReanimatie

Brandweer Lochem doet mee met reanimatiepilot: 'Wij kunnen snel hulp bieden'

Brandweer Lochem wordt sinds begin deze maand ook gealarmeerd voor reanimaties in het eigen verzorgingsgebied. De brandweerpost doet mee aan een vrijwillige pilot binnen de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Postcommandant Eddy Hiddink is blij dat zijn korps op deze manier extra hulp kan verlenen.

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.