gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bioloog Van der Loo krijgt lintje voor zorgen om flora en fauna: 'De burgemeester is ontzettend lang'

1347eebad23ca8a462cacc6d82fb6717.jpg

Biologe Henriette van der Loo uit Doetinchem is 4 februari benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Ze kreeg de onderscheiding voor inzet als vrijwilliger bij verschillende natuurorganisaties en haar zorgen voor dieren in Doetinchem en omgeving. Ze schrok zich een hoedje toen burgemeester Boumans ineens voor haar neus stond.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Ik had een lezing van een schrijfster en toen was het pauze en kwam ineens de burgemeester binnen lopen”, vertelt Van der Loo. “De burgemeester is ontzettend lang, ik denk wel bijna twee meter en ik ben nog niet eens 1,50 meter, dus dat was wel bijzonder gezicht. Het was wel een grote eer.” Van de uitreiking wist de biologe uiteraard niks. Haar familie was wel op de hoogte gesteld en waren samen met haar naar Didam afgereisd om het lintje in ontvangst te nemen.

Van der Loo is sinds 1984 al actief als vrijwilliger. Zo was ze 25 jaar lang coördinator van de Zoogdierenwerkgroep. Vooral vanwege haar 80-jarige leeftijd kan en de aanwas van een nieuwe en jonge generatie heeft zij die taak nu langs haar gelegd. Ook is ze in de maand februari altijd erg druk met het helpen van padden die uit hun winterslaap komen en naar een plas trekken om eieren te leggen.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.