gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijna kwart miljoen euro nodig voor saneren vervuilde grond in Didam

5f6e385c31b0bf6f320c6658d1d8a571

Montferland verwacht bijna een kwart miljoen euro nodig te hebben om vervuilde grond onder een straat in Didam te saneren. De schoonmaakwerkzaamheden starten volgende week, als voorbode voor het aanpakken van leidingen en de riolering.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het gaat om de Meursweg, waar in de grond een ‘sterke verontreiniging’ met PAK is vastgesteld. Dit is een verzamelnaam voor stoffen die ontstaan als organisch materiaal wordt verbrand. Montferland omschrijft het zelf als ‘teerachtige stoffen’. “De herkomst hiervan is niet bekend”, geeft een woordvoerder van de gemeente aan. Montferland had al een bedrag van 85.000 euro gereserveerd. Nu wordt er nog eens 155.000 euro gevraagd, waarmee het totale bedrag neerkomt op 240.000 euro.

De extra kosten komen omdat de omvang van het project ongeveer is verdubbeld, de hele riolering wordt vervangen. “Uit eerdere (camera)inspecties is naar voren gekomen dat de riolering in slechte staat is en aan herstel/vervanging toe is”, verklaart de woordvoerder. Ook is het project opgeknipt in stukken vanwege de lokale situatie, waardoor het dubbel zo lang duurt. Het gaat namelijk om een smalle weg, waar ook mensen wonen.

Volgende week starten
Het werk aan de Meursweg start volgende week, het is volgens de gemeente wel een flinke logistieke uitdaging. “De weg is smal, de woningen moeten gedurende de uitvoeringsfase bereikbaar blijven voor de bewoners en de nuts (incl. riolering) moet blijven functioneren”, somt Montferland op. Onderdeel van het project is ook het aanpassen van de straatverlichting naar de ‘huidige normen’.

Lees ook

John Haverdil en Marco Bouman

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”

6cd450c5-78c1-49fd-ad8c-6e01785b81f8

Grote brand in bedrijfspand op industrieterrein in Doetinchem

Bij een bedrijfspand aan de Gildenstraat in Doetinchem is woensdagmiddag een grote brand uitgebroken. Meerdere brandweereenheden zijn ter plaatse om het vuur te bestrijden.

Flitser Gaanderen (1)

Flexflitser weer terug op oude plek in Gaanderen

De flexflitser is weer terug op zijn oude plek aan de Rijksweg in Gaanderen. Nadat de mobiele flitspaal de afgelopen maanden op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem heeft gestaan, is hij weer terug op de plek waar eerder duizenden snelheidsovertredingen werden geregistreerd.

Crossborderorkest Kleve

Nederlandse en Duitse grensinwoners vinden de juiste noot in crossborderorkest

Met 24 Nederlandse en Duitse muzikanten viert de Euregio Rijn-Waal dit jaar haar 55-jarig bestaan. In november op de kerstmarkt in Kleve laat het crossborderorkest horen wat samenwerken kan opleveren. Het Europese volkslied klinkt alvast als een klok tijdens de eerste repetities.

ESVIK_010

Bekende Achterhoekers zingen kerstlied tijdens benefietavond in Amphion

Voor twaalf bekende Achterhoekers staat 12 december rood omcirkeld in de agenda. Tijdens de benefietavond van 'Een Stem voor een Kind' zingen zij namelijk in het Amphion een kerstlied voor een vol theater. Van oud-generaal Mart de Kruif tot afzwaaiend burgemeester Mark Boumans en van kunstenaar Rosalie de Graaf tot oud-journalist en schrijver Ad van Liempt: voor één avond verruilen zij hun vertrouwde rol voor die van zanger. En dat is best spannend.

Snelweg A18

Nacht- en weekendafsluitingen A18 tussen Varsseveld en Wehl door werkzaamheden

Achterhoekers die deze week op pad gaan moeten rekening houden met afsluitingen van de A18 tussen Varsseveld en Wehl. Er vinden een aantal nachtelijke afsluitingen plaats en een weekendafsluiting.