Ulft, Netherlands

Bijna kwart miljoen euro nodig voor saneren vervuilde grond in Didam

Foto: REGIO8
Montferland verwacht bijna een kwart miljoen euro nodig te hebben om vervuilde grond onder een straat in Didam te saneren. De schoonmaakwerkzaamheden starten volgende week, als voorbode voor het aanpakken van leidingen en de riolering.
Jasper Hazelaar | 10 april 2024 15:43 | Aangepast op 10 april 2024 15:43
Het gaat om de Meursweg, waar in de grond een ‘sterke verontreiniging’ met PAK is vastgesteld. Dit is een verzamelnaam voor stoffen die ontstaan als organisch materiaal wordt verbrand. Montferland omschrijft het zelf als ‘teerachtige stoffen’. “De herkomst hiervan is niet bekend”, geeft een woordvoerder van de gemeente aan. Montferland had al een bedrag van 85.000 euro gereserveerd. Nu wordt er nog eens 155.000 euro gevraagd, waarmee het totale bedrag neerkomt op 240.000 euro.

De extra kosten komen omdat de omvang van het project ongeveer is verdubbeld, de hele riolering wordt vervangen. “Uit eerdere (camera)inspecties is naar voren gekomen dat de riolering in slechte staat is en aan herstel/vervanging toe is”, verklaart de woordvoerder. Ook is het project opgeknipt in stukken vanwege de lokale situatie, waardoor het dubbel zo lang duurt. Het gaat namelijk om een smalle weg, waar ook mensen wonen.

Volgende week starten
Het werk aan de Meursweg start volgende week, het is volgens de gemeente wel een flinke logistieke uitdaging. “De weg is smal, de woningen moeten gedurende de uitvoeringsfase bereikbaar blijven voor de bewoners en de nuts (incl. riolering) moet blijven functioneren”, somt Montferland op. Onderdeel van het project is ook het aanpassen van de straatverlichting naar de ‘huidige normen’.

Lees meer over:

Montferland|Politiek|Didam|

Lees ook

Montferland grijpt in bij IKC: ‘Dit moest stoppen, anders liep het uit de hand’

De bouw van het Integraal Kindcentrum in ’s-Heerenberg krijgt een harde reset. De gemeenteraad van M...

Concreet plan voor ‘goedkoop’ zwembad Didam: ‘Exploitatie komt uit op nul’

Komt er dan toch een nieuw zwembad in Didam? Volgens Rob Mos van ‘zwembadpartij’ Helder wel. Er ligt...

Heel Montferland wordt zoekgebied azc, geen locatie in Didam gevonden

De gemeente Montferland is er niet in geslaagd een geschikte locatie binnen de grenzen van Didam voo...

Twee geboren Achterhoekers gaan voor voorzitterschap Tweede Kamer

De in Silvolde geboren Tom van der Lee en de in Doetinchem opgegroeide Thom van Campen willen allebe...

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Een Porsche 911 Targa 4S is woensdagochtend tegen een etalageruit van een winkel aan Onder de Toren ...

Lochem durft het aan: politiek beslist over nieuwe zwembaden en beheerstichting

De gemeenteraad van Lochem spreekt maandagavond over de begroting 2026 én over de oprichting van een...