gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bijna kwart miljoen euro nodig voor saneren vervuilde grond in Didam

5f6e385c31b0bf6f320c6658d1d8a571

Montferland verwacht bijna een kwart miljoen euro nodig te hebben om vervuilde grond onder een straat in Didam te saneren. De schoonmaakwerkzaamheden starten volgende week, als voorbode voor het aanpakken van leidingen en de riolering.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het gaat om de Meursweg, waar in de grond een ‘sterke verontreiniging’ met PAK is vastgesteld. Dit is een verzamelnaam voor stoffen die ontstaan als organisch materiaal wordt verbrand. Montferland omschrijft het zelf als ‘teerachtige stoffen’. “De herkomst hiervan is niet bekend”, geeft een woordvoerder van de gemeente aan. Montferland had al een bedrag van 85.000 euro gereserveerd. Nu wordt er nog eens 155.000 euro gevraagd, waarmee het totale bedrag neerkomt op 240.000 euro.

De extra kosten komen omdat de omvang van het project ongeveer is verdubbeld, de hele riolering wordt vervangen. “Uit eerdere (camera)inspecties is naar voren gekomen dat de riolering in slechte staat is en aan herstel/vervanging toe is”, verklaart de woordvoerder. Ook is het project opgeknipt in stukken vanwege de lokale situatie, waardoor het dubbel zo lang duurt. Het gaat namelijk om een smalle weg, waar ook mensen wonen.

Volgende week starten
Het werk aan de Meursweg start volgende week, het is volgens de gemeente wel een flinke logistieke uitdaging. “De weg is smal, de woningen moeten gedurende de uitvoeringsfase bereikbaar blijven voor de bewoners en de nuts (incl. riolering) moet blijven functioneren”, somt Montferland op. Onderdeel van het project is ook het aanpassen van de straatverlichting naar de ‘huidige normen’.

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.