gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bezorgdheid over toekomst recreatieplas 't Hilgelo

4ddb72221fa2e3f52790bf7b066d8775

Recreatieplas 't Hilgelo bij Winterswijk moet het hele jaar door bezoekers kunnen trekken. Eigenaar Leisurelands wil dat drie bestaande campings aan de recreatieplas kunnen uitbreiden en ziet mogelijkheden voor nog een nieuw recreatiepark met horeca. Omwonenden maken zich grote zorgen over de ontwikkelingen.

Davie Klein Gunnewiek |
"We hebben een aantal jaren geleden samen met de gemeente Winterswijk een visie gemaakt, waarin staat dat er meer moet gebeuren op het Hilgelo", zegt directeur Kees Rutten van Leisurelands die eigenaar is van de recreatieplas. "Er gebeurd al best veel op het Hilgelo, maar we zien dat er meer vraag is naar verblijfsrecreatie. Daarom denken we dat het mogelijk is om wat toe te voegen", aldus Rutten. In de nieuwe plannen gaat het om negentig huisjes met glamping tenten. De beachclub moet een permanente plek krijgen, zodat ze ook buiten het seizoen open kunnen, en komt er ruimte voor een nieuwe horecagelegenheid. "De huisjes en glampingtenten zijn geschikt voor met name mensen die van verder weg komen", zegt Rutten. "De beachclub richt zich buiten het seizoen meer op mensen uit Winterswijk, die er terecht kunnen voor een hapje en een drankje."

De plannen lijken niet in goede aarde te vallen bij een aantal buurtbewoners en eigenaren van een aantal recreatiewoningen. Ze zijn bang dat de natuur en de omgeving teveel schade ondervinden van de nieuwe plannen. "Het is een levensgrote ramp voor de natuur, voor flora, fauna, maar ook voor de Winterswijkers zelf", zegt Anne Doedens die praat namens een aantal omwonenden van 't Hilgelo. "Het kip met de gouden eieren wordt geslacht. Toerisme prima, maar dan in een omgeving waar mensen voor komen en dat is voor de rust, natuur etc.", zegt Doedens. Leisurelands zegt extra te letten op het effect aan de bestaande natuur. "We gaan nieuwe natuur aanbrengen en in het uiteindelijke plan komt ook aandacht voor meer beplanting en begroeiing", zegt Rutten.

'Geen open gesprek'
Omwonenden hebben onlangs een zienswijze op de plannen ingediend bij de gemeente. "Er is in maart een bewonersbijeenkomst geweest waarin de plannen zijn toegelicht, maar daar was niet iedereen voor uitgenodigd", zegt Doedens. "We hebben het gevoel dat er geen enkel open gesprek mogelijk is met Leisurelands." Rutten ziet dat anders. "Iedereen die tips en adviezen heeft kan die nu geven en dat nemen we mee in de plannen. Over het algemeen horen wij juist dat mensen erg positief zijn, voornamelijk mensen die bij de beachclub komen. Maar we kijken ook serieus naar de mensen die zeggen dat het ten koste gaat van hun woongenot."

Begin van het proces
Doedens wil de gemeenteraad van Winterswijk 'wakker schudden'. "We gaan net zolang door tot iedereen duidelijk is dat een hele grote groep hier geen genoegen mee neemt. Er hebben zich al tientallen mensen bij ons gemeld." Met alle opmerkingen die zijn gemaakt, wordt een ontwerpbestemmingsplan gemaakt. Pas daarna volgt een definitief bestemmingsplan. De gemeenteraad van Winterswijk debatteert later dit jaar over de nieuwe plannen.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

DieperSint20

Borculo krijgt sintstandbeeld voor Rob Dieperink, bedrag binnen zeven uur opgehaald

Borculo krijgt een bronzen standbeeld van Sint Nicolaas als blijvend eerbetoon aan Rob Dieperink. Het streefbedrag van de crowdfunding voor het beeld is woensdag binnen zeven uur behaald. De benodigde 11.500 euro werd daarmee sneller opgehaald dan de initiatiefnemers hadden verwacht.

WhatsApp Image 2026-09-02 at 14.06.47

Koenders in Gaanderen bestaat honderd jaar: ‘We kunnen hier niet zomaar afscheid van nemen’

Familiebedrijf en warenwinkel Koenders in Gaanderen viert donderdag het honderdjarig bestaan. Al drie generaties lang staat de familie Koenders aan het roer van de winkel. Dat de zaak na al die jaren nog altijd een begrip is in Gaanderen, maakt eigenaren Wilbert en Tiny Koenders trots.

Geiten

Keijenborg schiet weinig op met versoepeling geitenregel

In de gemeente Bronckhorst kunnen vanaf het najaar weer vergunningaanvragen voor woningbouw worden ingediend buiten een straal van 500 meter van geitenhouderijen. Eerder gold hiervoor een afstand van 1.000 meter. Volgens Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter van dorpsraad Keijenborg is dit een goede stap, maar lost dit nog niet de bouwproblemen in het dorp op.

04 Sluis de Pol0

Sluizen Oude IJssel weer open na historische sluiting

De sluizen bij De Pol en Doesburg zijn weer open. Door de langzaam herstellende waterstanden kunnen schepen op de Oude IJssel sinds maandag weer gebruikmaken van de sluizen.

WhatsApp Image 2026-09-01 at 18.38.53

Fietser raakt gewond bij aanrijding Winterswijk

Bij een aanrijding in Winterswijk is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. Twee fietsers wilden elkaar inhalen maar kwamen met elkaar in aanraking.

Schermafbeelding 2026-09-02 093914

Geen gewonden bij kettingbotsing bij Etten

Bij een kettingbotsing bij Etten zijn dinsdagmiddag geen gewonden gevallen. Vier auto’s waren betrokken bij het ongeval.