Ulft, Nederland
Terug

Bewoners worden 'weggepest' van opgekochte camping in Winterswijk

1aba794cf089b04767d0865880ae150a.jpg

Enkele Duitse bewoners van vakantiewoningen op camping Het Wieskamp in Winterswijk stonden donderdag in een kort geding tegenover campingeigenaar Capfun. De campinggasten hebben het gevoel dat ze worden weggepest, omdat het van oorsprong Franse familiebedrijf bezig is om de camping grondig te renoveren.

Davie Klein Gunnewiek |
Een achttal bewoners van de vakantiewoningen was donderdagmiddag naar de rechtbank in Zutphen gekomen. Het kort geding draaide om een mededeling van eigenaar Capfun dat de slagboom van de camping in de wintermaanden dichtgaat om een veilige situatie te creëren tijdens werkzaamheden op het campingterrein. "De bewoners hebben daardoor met hun auto geen toegang meer tot het campingterrein en kunnen niet bij hun vakantiewoning komen, terwijl ze daar wel stageld voor betalen", aldus de advocaat van de campinggasten. Tijdens de zitting bleek echter dat campingeigenaar de maatregel vorige week heeft ingetrokken.

De familiecamping werd in 2022 verkocht aan het Franse bedrijf Capfun. De nieuwe eigenaar wil de camping renoveren, chalets opknappen en uitbreiden met een groot zwembad. Volgens een aantal eigenaren van recreatiewoningen hebben ze bericht ontvangen van Capfun dat ze binnen een aantal jaren weg moeten zijn van het terrein.

'Onterechte vrees'
"De sluiting van de slagboom wordt nu door de campinggasten gebruikt om meer aandacht te vragen voor het geschil en daarvoor is dit kort geding niet bedoeld", aldus de advocaat van de eigenaar Capfun. "Er leeft een onterechte vrees bij de gasten dat ze in de toekomst van de camping worden verwijderd. De toezegging is gedaan dat ze mogen blijven, daar bestaat geen enkele twijfel over."

De advocaat en de eigenaren van de vakantiewoningen zien dat toch anders. "De campinggasten voelen zich al maanden behandeld alsof ze op korte termijn worden weggepest", aldus de advocaat. "Alle middelen worden aangegrepen om ze van het park te verdrijven. Pogingen om hierover in gesprek te gaan met Capfun heeft tot op heden niets opgeleverd."

Andere mogelijkheden
Ondanks dat de campingeigenaar op haar beslissing is teruggekomen vindt de rechter dat de camping naar andere mogelijkheden had moeten zoeken, dan het sluiten van de slagboom voor de veiligheid op het campingterrein.

"U kunt toch ook een bordje neerzetten bij de werkzaamheden als u een gat graaft in de weg?", aldus de rechter. "Of u kunt de bewoners een week van tevoren informeren over de werkzaamheden, zodat ze daar rekening mee kunnen houden. Ik zie niet in dat de veiligheid op het campingterrein wordt gegarandeerd als de slagboom dicht is."

'Ga in gesprek en maak afspraken'
Tot slot verzocht de rechter aan Capfun om een goed gesprek te voeren met de campinggasten over de toekomstplannen. "Bij uw gasten leeft het gevoel dat ze worden dwars gezeten", aldus de rechter.

"U kunt vinden dat ze weg moeten en niet passen in uw toekomstplannen, maar ga daarover met elkaar op een goede manier in gesprek en maak afspraken, bijvoorbeeld over financiële compensatie", aldus de rechter. Parkmanager Wissink gaf aan open te staan voor een gesprek.

De rechtbank kwam donderdag niet tot een vonnis. "De zaak wordt twee maanden aangehouden om te kijken of de gemaakte afspraken worden nagekomen", aldus de rechter. "Zoals het openblijven van de slagboom, het tijdig aangeven wanneer werkzaamheden plaatsvinden en een gesprek over de toekomstplannen."

Foto: Omroep Gelderland

Lees meer over:

|

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.