gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bewoners Dorpsstraat in Laag-Keppel willen actie na proef: ‘Het is genoeg geweest’

1dafb0d5981a3dd592016fdb90d93f7d.jpg

Meer dan twintig bewoners van de Dorpsstraat in Laag-Keppel roepen de politiek in een open brief op tot wijsheid nu de tijdelijke landbouwsluis op de weg naar Wehl is verdwenen. Na ‘veertig jaar niets doen’, bestuurlijk falen en veel overlast, hopen ze dat er nu écht een blijvende oplossing komt.

Jasper Hazelaar |
Gedurende twee fases was de Dorpsstraat door een landbouwsluis afgesloten voor het doorgaande verkeer. Een tijd van rust voor de bewoners, zonder meer dan vijfduizend voertuigen die per etmaal door de straat kwamen. “Al die fietsers, wandelaars en sporters die in alle ruimte gebruik hebben kunnen maken van de Dorpsstraat, het was genieten”, schetst Mieke van den Broek-Hanskamp, een van de 23 ondertekenaars van de brief. Met name in de eerste fase was het rustig, in de tweede fase werden sluiproutes vaker gevonden door het verkeer. De afsluiting zorgde voor grote onvrede in omliggende plaatsen, onder meer vanwege toegenomen verkeersdruk in Doetinchem en Wehl.

Waar lokale politici, ondernemers, de Fietsersbond en anderen veel kritiek hadden, voelen de bewoners zich gesterkt. Niet door de doodsbedreigingen die ze ook hebben ontvangen, maar door de steun die ze voelen. ‘Het begrip voor de problematiek die onze straat de laatste decennia heeft getroffen is hartverwarmend en een voorbeeld van echt noaberschap. Iedere dag weer. Onvergetelijk’, schrijven de bewoners in de open brief, gericht aan onder meer provincie en de gemeente Bronckhorst. ‘Ook zijn wij oprecht blij en trots op de steun van de provincie en de gemeente, de wethouder en zijn ambtenaren. Het vereist moed om te doen wat nodig is.’

‘Niet zonder pijn’
Op basis van onder meer verkeerstellingen en een verspreide enquête moet er in 2024 een besluit komen. Voor de Dorpsstraat-bewoners is er maar één optie, het verkeer blijven weren. Iets dat volgens hen in 1990 al duidelijk was voor de toenmalige burgemeester van Hummelo en Keppel. ‘Dus moet het bestuur handelen’, staat in de brief. ‘Eindelijk. En dat vereist moed en gaat niet zonder pijn. Wij begrijpen daarom dat er naast de vele steun ook mensen zijn die ervan balen. Maar leg de oorzaak voor de onveilige verkeerssituatie niet bij de bewoners van de Dorpsstraat. Het is bestuurlijk falen. Veertig Jaar niets doen, de andere kant opkijken, ontkennen en vergeten.’

‘Weverink houdt iedereen voor de gek’
Een nieuwe brug over de Oude IJssel, een groeiende wens in de Achterhoek, is voor de Dorpsstraat-bewoners geen oplossing voor de korte termijn. “Als CDA-raadslid Weverink (Rob Weverink uit Bronckhorst, red.) weer met de optie Sliekstraat komt, houdt hij iedereen bewust voor de gek. Want het probleem is urgent, voor nu en in de toekomst; een verlenging van de Sliekstraat is niet voor 2040 gerealiseerd. Wees eerlijk en doe wat gedaan moet worden.” Bovendien houdt de provincie voorlopig vast aan de doorgaande route door Doetinchem.

Wat wel?
Of de landbouwsluizen een goede oplossing zijn, moet blijken uit de evaluatie. De BBB heeft als grootste partij van de provincie al uitgesproken geen voorstander te zijn. Wat wel een oplossing voor de korte termijn is, ligt op het bordje van de provincie en de gemeente Bronckhorst. ‘Wij roepen u op om de moeilijke discussie over oplossingen niet te voeren vanuit opportunisme en ontkenning, maar op basis van feiten en kansen’, aldus de bewoners van de Dorpsstraat. ‘Alleen dan komen we verder. Als gemeenschap en als geloofwaardig bestuur. Het is genoeg geweest.’

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.