gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bewoners blussen woningbrand zelf en redden dieren uit huis in Gaanderen

d54e515e71f56364b11b041495d39a65.jpg

Op de slaapkamer van een woning in Gaanderen is donderdagavond een kleine brand ontstaan. Bij de brand vielen geen gewonden, wel zijn de bewoners nagekeken vanwege het inademen van rook. Zij moesten hun huisdieren nog uit het huis halen.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
De brand ontstond rond 19.15 uur in de woning aan de Lijsterstraat. Omwonenden dachten dat de bewoners de woning niet wilden verlaten, hierom werd er snel opgeschaald naar een middelbrand. Echter bleek later dat de bewoners hun huisdieren uit het pand wilden redden en dat ze de brand zelf al aan het blussen waren. De huisdieren en de bewoners zijn later opgevangen door buurtbewoners.

De aangekomen brandweerlieden hebben de brand nog wel nageblust, ondanks de bluswerkzaamheden van de bewoners zelf. De bewoners zijn gecontroleerd door het toegesnelde ambulancepersoneel. Niemand hoefde mee naar het ziekenhuis, de jonge kinderen hebben een traumabeertje gekregen.

Lees ook

Grenscontrole3.jpg

EU wil dat Duitse grenscontroles stoppen

Duitsland moet stoppen met grenscontroles. Dat heeft Brussel bepaald. De Duitse controles zijn een doorn in het oog van Gelderse grensgemeentes.

Stuw0.jpg

Zeldzame rivierprik bereikt paaigronden nauwelijks door blokkades in Oude IJssel

Het gaat niet goed met de rivierprik in de Oude IJssel, blijkt uit onderzoek binnen het project Swimway Oude IJssel. De miljoenen jaren oude vis heeft het moeilijk, omdat hij zijn paaigronden in Duitsland niet goed kan bereiken. Willem Romeijn van Sportvisserij Nederland geeft uitleg over het onderzoek en de oorzaken daarvan.

GraafschapO21 training.png

Geen promotie voor De Graafschap O21: seizoen ten einde

De Graafschap O21 kan niet meer promoveren. Het beloftenteam uit Doetinchem ging tegen FC Groningen O21 woensdagavond onderuit met 3-1. Daardoor ontbreekt ook de landstitel voor de superboeren.

Onweer-1.jpg

Code geel voor de Achterhoek: ‘Pittige regen- en onweersbuien’

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. ‘Er komen enkele pittige regen- en onweersbuien voor met kans op windstoten en hagel’, schrijft het instituut. De waarschuwing is donderdagmiddag van 12.00 tot 18.00 van kracht.

stationskwartier.png

Stationskwartier Doetinchem krijgt vorm, tweede woonlaag gereed

Het is de meeste mensen waarschijnlijk niet ontgaan: de kale en lege plek naast station Doetinchem wordt steeds verder opgevuld met een nieuwe woontoren. De bouw van het gloednieuwe Stationskwartier, met onder meer veertig sociale huurappartementen, krijgt steeds meer vorm. Inmiddels is ook een mijlpaal bereikt: de tweede woonlaag is gereed.

Hiddinga40.jpg

Ben en Thomas Hiddinga beklimmen samen Alpe d’HuZes na zware diagnose

Vader en zoon Ben en Thomas Hiddinga uit Heelweg doen samen mee aan Alpe d’HuZes. Met duizenden anderen beklimmen zij de beroemde Franse berg om geld op te halen voor kankeronderzoek. Voor Ben is de deelname extra bijzonder: vorig jaar kreeg hij te horen dat hij ongeneeslijke kanker heeft. Dankzij een succesvolle behandeling kan hij nu samen met zijn zoon de uitdaging aangaan.