gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland wil financiële steun voor nieuwbouwprojecten

68f7d9e44cf6fca29425dee5fbe01faa.jpg

Berkelland heeft een aanvraag gedaan voor de Woningbouwimpuls (WBI) regeling van het Rijk, waardoor zij voor een aantal nieuwbouwprojecten in de gemeente financiële middelen krijgen. Provincie Gelderland wil de bouw van de woningen versnellen en zet daarom, mits het Rijk de aanvraag goedkeurt, duizend euro per woning in.

Serena Speet |
"Zonder overheidsbijdrage komen deze projecten stil te liggen of lopen ze jarenlange vertraging op", aldus gedeputeerde Peter Kerris. "Wij staan klaar. Nu is de minister aan zet." Berkelland heeft de aanvraag ingediend voor 351 woningen in Ruurlo, Neede en Borculo, waarvan 245 in de betaalbare sector vallen. Dat zijn sociale huurwoningen, huurwoningen voor middeninkomens en koopwoningen met een koopgrens van 355.000 euro. Als het Rijk akkoord gaat met de WBI-aanvraag dekken zij de helft van de financiële tekorten. De andere helft is voor de gemeente zelf. Provincie Gelderland wil daarin ondersteunen en zet daarom, mits het rijk akkoord gaat, duizend euro per woning in om de financiering rond te krijgen.

De provincie heeft daar 2 miljoen euro voor uitgetrokken, waarvan Berkelland ruim driehonderdduizend ontvangt. Ook onder meer Arnhem en Zutphen hebben een aanvraag ingediend. Eind juni maakt het Ministerie van Volkshuisvesting bekend welke WBI-aanvragen zijn toegekend. Dan weet Berkelland of de gemeente financiële middelen van het Rijk en de provincie krijgt om met de nieuwbouwprojecten te starten.

Foto: REGIO8

Lees ook

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.