gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland vergroent ‘witte vlekken’ in kernen van de gemeente

918b8976f7225021231bedd55104006b

Berkelland gaat de komende tien jaar de kernen in de gemeente waar nodig voorzien van groen. Op verschillende ‘witte vlekken’ worden stenen en tegels gewipt en komen er bijvoorbeeld heesters voor in de plaats. Met name Borculo en Neede komen in aanmerking voor groene aanplant.

Domien Esselink | Nick Hermsen |
De gemeente trekt voor het groenbeleids- en groenstructuurplan tien jaar uit. “Het is een ambitieus plan, met een paar nieuwe elementen, zoals de 3-30-300 regel”, zegt wethouder Arjen van Gijssel van Berkelland. De 3-30-300 regel staat voor drie bomen in het zicht vanuit elke woning, dertig procent groen in elke wijk en elke inwoner heeft binnen driehonderd meter een parkje binnen bereik. “We willen fijne dorpen om in te wonen, mooie centra om te bezoeken en het groen inzetten om hitte, wateroverlast en droogte te beperken”, aldus Van Gijssel.

Berkelland zet vooral in op biodiversiteit, zo worden gazons alleen aan de randen tot een meter breedte gemaaid. Door meer bloemrijk gras, natuurlijke oevers en ecologisch beheer wil de gemeente meer variatie en natuurwaarde voor planten en dier. Op verschillende plekken worden wadi’s aangelegd, zodat het overtollige regenwater de grond in kan zakken. De wadi’s helpen tegen wateroverlast maar ook tegen droogte. Bij de plannen voor herinrichting van het groen worden inwoners betrokken en is er ruimte voor initiatieven.

Het groenbeleids- en groenstructuurplan 2024-2033 wordt voorgelegd aan de gemeenteraad, die er al dan niet een klap op gaat geven.

Foto: REGIO8

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.