gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland vergroent ‘witte vlekken’ in kernen van de gemeente

918b8976f7225021231bedd55104006b

Berkelland gaat de komende tien jaar de kernen in de gemeente waar nodig voorzien van groen. Op verschillende ‘witte vlekken’ worden stenen en tegels gewipt en komen er bijvoorbeeld heesters voor in de plaats. Met name Borculo en Neede komen in aanmerking voor groene aanplant.

Domien Esselink | Nick Hermsen |
De gemeente trekt voor het groenbeleids- en groenstructuurplan tien jaar uit. “Het is een ambitieus plan, met een paar nieuwe elementen, zoals de 3-30-300 regel”, zegt wethouder Arjen van Gijssel van Berkelland. De 3-30-300 regel staat voor drie bomen in het zicht vanuit elke woning, dertig procent groen in elke wijk en elke inwoner heeft binnen driehonderd meter een parkje binnen bereik. “We willen fijne dorpen om in te wonen, mooie centra om te bezoeken en het groen inzetten om hitte, wateroverlast en droogte te beperken”, aldus Van Gijssel.

Berkelland zet vooral in op biodiversiteit, zo worden gazons alleen aan de randen tot een meter breedte gemaaid. Door meer bloemrijk gras, natuurlijke oevers en ecologisch beheer wil de gemeente meer variatie en natuurwaarde voor planten en dier. Op verschillende plekken worden wadi’s aangelegd, zodat het overtollige regenwater de grond in kan zakken. De wadi’s helpen tegen wateroverlast maar ook tegen droogte. Bij de plannen voor herinrichting van het groen worden inwoners betrokken en is er ruimte voor initiatieven.

Het groenbeleids- en groenstructuurplan 2024-2033 wordt voorgelegd aan de gemeenteraad, die er al dan niet een klap op gaat geven.

Foto: REGIO8

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.