gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland vergroent ‘witte vlekken’ in kernen van de gemeente

918b8976f7225021231bedd55104006b

Berkelland gaat de komende tien jaar de kernen in de gemeente waar nodig voorzien van groen. Op verschillende ‘witte vlekken’ worden stenen en tegels gewipt en komen er bijvoorbeeld heesters voor in de plaats. Met name Borculo en Neede komen in aanmerking voor groene aanplant.

Domien Esselink | Nick Hermsen |
De gemeente trekt voor het groenbeleids- en groenstructuurplan tien jaar uit. “Het is een ambitieus plan, met een paar nieuwe elementen, zoals de 3-30-300 regel”, zegt wethouder Arjen van Gijssel van Berkelland. De 3-30-300 regel staat voor drie bomen in het zicht vanuit elke woning, dertig procent groen in elke wijk en elke inwoner heeft binnen driehonderd meter een parkje binnen bereik. “We willen fijne dorpen om in te wonen, mooie centra om te bezoeken en het groen inzetten om hitte, wateroverlast en droogte te beperken”, aldus Van Gijssel.

Berkelland zet vooral in op biodiversiteit, zo worden gazons alleen aan de randen tot een meter breedte gemaaid. Door meer bloemrijk gras, natuurlijke oevers en ecologisch beheer wil de gemeente meer variatie en natuurwaarde voor planten en dier. Op verschillende plekken worden wadi’s aangelegd, zodat het overtollige regenwater de grond in kan zakken. De wadi’s helpen tegen wateroverlast maar ook tegen droogte. Bij de plannen voor herinrichting van het groen worden inwoners betrokken en is er ruimte voor initiatieven.

Het groenbeleids- en groenstructuurplan 2024-2033 wordt voorgelegd aan de gemeenteraad, die er al dan niet een klap op gaat geven.

Foto: REGIO8

Lees ook

regen10

Code geel van kracht: stevige onweersbuien verwacht

Code geel is afgegeven in de Achterhoek. Veel wind en stevige onweersbuien worden verwacht deze woensdagmiddag- en avond. Net als dinsdag kunnen hagel en windstoten optreden, waarschuwt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI).

Joost van Oostrum

CDA ziet als tik op de vingers bedoelde motie juist omarmd worden

De fractie van Samen voor Berkelland (SvB) heeft in schriftelijke vragen de termen ‘Inheemse Berkellanders’ en ‘uitheemse bevolking’ gebezigd. Dat leverde niet alleen een afkeurende reactie van burgemeester Joost van Oostrum op, maar ook een motie van het CDA. Maar die tik op de vingers werd juist omarmd; niet alleen SvB maar álle zes fracties dienden het CDA-voorstel mede in.

Motorvierdaagse10

Ruim zestig motorrijders van start tijdens Achterhoekse motorvierdaagse

Nu de avondvierdaagses in de regio erop zitten, is het de beurt aan de motorrijders. Dinsdagavond trapten vier motorverenigingen uit de regio in Vorden de motorvierdaagse af. Tijdens dit evenement rijden deelnemers dagelijks een tocht van honderd kilometer. De tocht begon bij het clubgebouw van de 'Graafschaprijders' in Vorden.

bal de graafschap

De Graafschap start competitie in Helmond: Jong AZ eerste tegenstander in Doetinchem

De Graafschap speelt op zondag 9 augustus in Helmond de eerste wedstrijd van het achtste seizoen op rij in de eerste divisie. De eerste thuiswedstrijd is op maandagavond 17 augustus tegen Jong AZ. De KNVB heeft woensdagochtend het concept competitieprogramma bekendgemaakt.

WhatsApp Image 2026-06-10 at 09.09.48

Geen gewonden bij frontale botsing bij Lievelde

Bij een frontale botsing tussen twee personenauto’s in Lievelde zijn woensdagochtend wonder boven wonder geen gewonden gevallen. Door de harde botsing zijn beide auto’s flink beschadigd.

arrivabus2

Bushaltes tussen Doetinchem en Zutphen vervallen: pendelbussen worden ingezet

Tussen Doetinchem en Zutphen vervallen bushaltes op lijn 28 van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni. Dat vanwege grootschalig onderhoud aan de N314. Arriva, de aanbieder van openbaar vervoer, zorgt voor pendelbussen van en naar het gemeentehuis in Hengelo en een aangepaste dienstregeling.