gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland vergroent ‘witte vlekken’ in kernen van de gemeente

918b8976f7225021231bedd55104006b

Berkelland gaat de komende tien jaar de kernen in de gemeente waar nodig voorzien van groen. Op verschillende ‘witte vlekken’ worden stenen en tegels gewipt en komen er bijvoorbeeld heesters voor in de plaats. Met name Borculo en Neede komen in aanmerking voor groene aanplant.

Domien Esselink | Nick Hermsen |
De gemeente trekt voor het groenbeleids- en groenstructuurplan tien jaar uit. “Het is een ambitieus plan, met een paar nieuwe elementen, zoals de 3-30-300 regel”, zegt wethouder Arjen van Gijssel van Berkelland. De 3-30-300 regel staat voor drie bomen in het zicht vanuit elke woning, dertig procent groen in elke wijk en elke inwoner heeft binnen driehonderd meter een parkje binnen bereik. “We willen fijne dorpen om in te wonen, mooie centra om te bezoeken en het groen inzetten om hitte, wateroverlast en droogte te beperken”, aldus Van Gijssel.

Berkelland zet vooral in op biodiversiteit, zo worden gazons alleen aan de randen tot een meter breedte gemaaid. Door meer bloemrijk gras, natuurlijke oevers en ecologisch beheer wil de gemeente meer variatie en natuurwaarde voor planten en dier. Op verschillende plekken worden wadi’s aangelegd, zodat het overtollige regenwater de grond in kan zakken. De wadi’s helpen tegen wateroverlast maar ook tegen droogte. Bij de plannen voor herinrichting van het groen worden inwoners betrokken en is er ruimte voor initiatieven.

Het groenbeleids- en groenstructuurplan 2024-2033 wordt voorgelegd aan de gemeenteraad, die er al dan niet een klap op gaat geven.

Foto: REGIO8

Lees ook

VlagGaanderenInzet

Gaanderen kiest eigen dorpsvlag: 'Hopelijk gaat die straks overal wapperen'

Gaanderen heeft een eigen dorpsvlag. Uit meerdere inzendingen kreeg het ontwerp van Miranda Smit-Reijers de meeste stemmen. Als het aan Dorpsraad Gaanderen ligt, is de nieuwe vlag straks op zoveel mogelijk plekken in het dorp te zien. Of die er daadwerkelijk komt te hangen, is nog wel de vraag.

Bord Didam

Conceptwoningen Didam opnieuw vertraagd, nu door aansluiting stroom

De dertig conceptwoningen aan De Els in Didam worden opnieuw later opgeleverd. De woningen zouden oorspronkelijk eind 2025 klaar zijn, maar liepen al maanden vertraging op door een bunzing en een steenmarter. Nu zorgt de aansluiting op het elektriciteitsnet voor nieuwe vertraging. Plavei verwacht de woningen begin december op te leveren. Dat terwijl de woningen er in eerste instantie binnen elf maanden moesten staan.

GAGSravana20

Uitzending in teken van Sravana trapt campagne af: 'We moeten nu ook echt helpen'

Het radioprogramma van Get a Grip op REGIO8 stond woensdag in het teken van 'Het hart voor Sravana'. Het was de aftrap voor een campagne om geld op te halen voor het Achterhoekse hospice dat kampt met een financieringstekort rondom de nieuwbouw. Een van de aanjagers van de actie Sjoerd Weikamp, kroop in de rol van presentator.

OpheffingEenrichtingBeek0

Eenrichtingsweg grensovergang Beek teruggedraaid: ‘Opgelucht’

De zwarte tape op de bewegwijzering kan van de plaatsnaam Elten af en de verbodsborden kunnen weg. De Eltenseweg richting de grens bij Beek is geen eenrichtingsweg meer. Wethouder Jeanette Derksen verwijderde woensdagochtend symbolisch het verbodsbord bij de grens.

Zonne-energie-zonne-panelen-Foto-gemeente-Lochem

Bronckhorst wil energietransitie voortaan samen met inwoners vormgeven

Bronckhorst wil inwoners, ondernemers en organisaties in de gemeente een grotere rol geven in de energietransitie. Zoals eerder naar buiten is gebracht wordt de realisatie van grootschalige energieopwekking gepauzeerd, zoals de plannen voor een windpark bij Keppel-Eldrik.

WhatsApp Image 2026-09-29 at 07.22.05

Explosie Dinxperlo jaagt buurt de stuipen op het lijf: 'Ik voel me niet meer veilig'

"Het ging zo hard. De muren trilden", vertelt een vrouw uit Dinxperlo dinsdagochtend. Iets na 03.30 uur ging bij de woning naast haar een explosief af. De schrik zit er nog altijd goed in bij buurtbewoners. In de Aaldersbeeklaan, waar de knal te horen was, overheerst het gevoel van onveiligheid.