gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland geeft groen licht voor vernieuwing van centrum Borculo

d1ce158052167e9e53037bb92f4ccdda

Het college van Berkelland heeft groen licht gegeven voor de plannen voor het vernieuwen van het centrum van Borculo. De gemeente stelt bijna 2,8 miljoen euro ter beschikking voor het project met de naam: Leef!

Serena Speet |
"Meer groen, aandacht voor stadshistorie en een autoluwer centrum", somt wethouder Arjen van Gijssel op. "Het hart van Borculo krijgt dankzij de plannen van Leef! een eenduidig karakter met ruimte voor ontmoeten, groen en klimaatadaptie." De Veemarkt, het Muraltplein en de Oude Haven in Borculo worden onder handen genomen, met als doel het revitaliseren van het Borculose centrum. De gemeente stemde in december 2020 in met het plan om het centrum te vernieuwen en stelde een budget van bijna 2,8 miljoen euro beschikbaar. De plannen zijn volgens de wethouder samen met ondernemers en inwoners uitgewerkt en lagen afgelopen zomer ter inzage. "De binnengekomen reacties zijn beoordeeld en waar mogelijk zijn de plannen aangepast", aldus de gemeente.

Een van de plannen binnen Leef! zijn de aanpassingen aan het Muraltplein rondom de kerk. De bestaande rijbaan aan de noordzijde van de kerk gaat verdwijnen en wordt ingericht als plein. Ook de huidige inrichting aan de zuidzijde van de kerk wordt aangepast. Daarnaast wordt de Oude Haven aan de Voorstad volgens de gemeente veranderd: "Dit wordt een locatie voor ontmoeten, water en historie." Parallel aan deze plannen zal de verkeerscirculatie in het centrum veranderen. Ook wordt het riool vervangen en komt er een gescheiden hemelwaterafvoer, zodat regenwater niet mee naar de waterzuivering, maar direct de grond of de Berkel in gaat.
2a755b0f43c2d2be2ff2d2c8ee1a7452
Centrum heeft prioriteit
De werkzaamheden worden in verschillende fases uitgevoerd. In januari 2023 wordt gestart met de Veemarkt. De bevaarbaarheid van de Berkel is wegens gestegen prijzen doorgeschoven naar prio 2, wat betekent dat dit plan niet kan worden uitgevoerd binnen het budget en later aan de beurt komt. "Een eenduidig centrum krijgt prioriteit, evenals het creëren van pleinen, groen en water in de binnenstad", legt de gemeente uit. "Voor de bevaarbaarheid van de Berkel zal te zijner tijd opnieuw budget ter beschikking moeten worden gesteld."

Taskforce Leef!
De Taskforce Leef! is eerder in gesprek gegaan met ondernemers en inwoners om ideeën op te halen over het centrum. Die uitkomst werd aangeboden aan de gemeenteraad van Berkelland, die in december 2020 instemde met de vernieuwing van het centrum. Verschillende werkgroepen, bestaande uit inwoners en ondernemers uit Borculo, hebben deze plannen vervolgens uitgewerkt.

Foto: Gemeente Berkelland

Lees ook

MontferlandProtest5

Demonstratie Didam ‘goed en rustig verlopen’: wel vijf aanhoudingen

Montferland laat weten dat de demonstratie van woensdagavond in Didam in hun ogen ‘over het algemeen goed en rustig verlopen’ is. Er werd door de gemeente wel een noodbevel afgekondigd en op die grond werd er een groep mensen weggestuurd. De politie heeft vijf mensen aangehouden vanwege het afsteken van vuurwerk.

marechaussee

Poolse man aangehouden bij Beek: moet nog bijna twee jaar cel in

Een 51-jarige man uit Polen is woensdag nabij de grensovergang bij Beek aangehouden. Hij was niet in het bezit van een geldig rijbewijs. Ook stond hij internationaal gesignaliseerd, want hij heeft nog een gevangenisstraf openstaan van bijna twee jaar.

ElverOpening0

Elver opent nieuwe studio’s in Nieuw-Wehl: ‘Lang naartoe gewerkt’

De woningen van Elver in Nieuw-Wehl gaan de komende jaren flink op de schop. Verouderde woonruimtes maken plaats voor toekomstbestendige studio’s. Woensdagmiddag werden aan de Bloeilaan meerdere nieuwe studio’s officieel geopend. Een moment waar bewoners, medewerkers en verwanten lange tijd naar hebben uitgekeken.

Pepijn Reinderink foto Wout Beel

Geen Achterhoeks NK voor Ruurloër Reinderink: wel debuut als ploegleider

Over zes dagen is Laren het decor van het Nederlands kampioenschap tijdrijden. Grote afwezige bij de wielerwedstrijd over het Achterhoekse asfalt in de gemeente Lochem is Pepijn Reinderink (24), althans op de fiets. De Ruurlose renner stapt vanwege ziekte niet op de tijdritfiets, maar mag wel zijn broertje Joris begeleiden vanuit de auto.

N18 werkzaamheden2

Laatste werkzaamheden N314 zorgen voor extra reistijd tussen Hummelo en Zutphen

Het wordt een drukke maand voor weggebruikers die vanuit Hummelo naar Zutphen reizen. Van maandag 29 juni tot en met vrijdag 31 juli wordt gewerkt aan de N314 ten zuiden van Zutphen. Ernstige verkeershinder wordt verwacht aan de weg die al maanden onder handen wordt genomen. De provincie roept al op tot thuiswerken en het gebruik maken van de fiets en het openbaar vervoer.

Chahid

El Allachi vertrekt alweer bij De Graafschap: transfer naar Cyprus

Chahid el Allachi vertrekt al na een halfjaar bij De Graafschap. De 22-jarige buitenspeler tekent voor vier jaar bij Aris Limassol op Cyprus.