gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Berkelland gaat inwoners met financiële zorgen steunen

67ee9843bdd89cb2cd3cca66b5cdfe39

De gemeente Berkelland gaat met aanvullende maatregelen inwoners met financiële problemen de winter doorhelpen. Hoewel de gemeente verwacht dat de financiële situatie van inwoners begin 2023 zal verbeteren dankzij de maatregelen van het Rijk, wil Berkelland nu al iets doen.

Serena Speet |
"Voor veel inwoners is januari nog erg ver weg", aldus wethouder Betsy Wormgoor. De gemeente verwacht wegens de hoge energiekosten en de inflatie de komende wintermaanden een toename van het aantal inwoners dat het financieel niet meer redt. Een deel van de aangekondigde maatregelen vanuit het Rijk, waaronder financiële steun voor huishoudens rond het sociaal minimum, bieden vanaf januari verlichting. "Maar de problemen van de stijgende energierekening en inflatie beperken zich niet alleen tot de lage inkomens", vertelt Wormgoor. "Daarom zetten wij nu zelf een extra stap." Dat doet de gemeente door een tijdelijke uitbreiding van vroegsignalering, waarbij in een zo vroeg mogelijk stadium mensen met financiële problemen in beeld worden gebracht om hulp te kunnen bieden. Met de uitbreiding moet worden voorkomen dat financiële problemen ontstaan en verergeren.

De uitbreiding betekent dat alle inwoners met financiële zorgen nu in aanmerking komen voor de vroegsignalering van de gemeente, zonder dat er al sprake is van eventuele schulden. "Door deze tijdelijke uitbreiding kunnen we meer inwoners helpen en meedenken waar nog mogelijkheden liggen om de persoonlijke, financiële situatie te verbeteren." Zo kan per situatie gekeken worden of toeslagen volledig benut worden en is er aandacht voor besparingen op persoonlijk vlak, zoals overstappen van energieleverancier en stoppen met roken.

Maatwerkbudget opgehoogd
In de gevallen waarin de financiële situatie niet op een andere manier te verbeteren is, kan het maatwerkbudget worden aangesproken. De tijdelijke uitbreiding van de aanpak van vroegsignalering betekent ook dat het maatwerkbudget per direct wordt opgehoogd van 25.000 euro naar 100.000 euro. Dit budget wordt ingezet voor situaties waarbij geen andere oplossingen zijn. "Indien dit nodig blijkt, zullen we dat verder ophogen", laat het college weten.

Intensiever communiceren

"De groep inwoners met financiële zorgen is groot, maar tegelijkertijd durft niet iedereen hulp te zoeken. Daardoor kunnen problemen juist erger worden", aldus Wormgoor. "Het is daarom zo belangrijk om te weten dat er mensen zijn die je kunnen helpen." Om die reden gaat Berkelland inzetten op intensievere communicatie, naast het sturen van brieven gaat de gemeente ook naar de mensen toe: "Denk aan ambassadeurs in de buurt, het bezoeken van bestaande ontmoetingsmomenten en het gesprek op de markt, in de wijk en in de kernen."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-12 at 09.57.15

Ettense carnavalsvereniging keert bij eerste jubileum terug naar Etten: ‘Alles valt samen’

Waar het voor veel carnavalsverenigingen tegenwoordig trekken is om voldoende leden te krijgen en behouden, gaan ze in Etten volledig tegen die trend in. Elf jaar geleden kwam een klein groepje samen om carnaval in het dorp nieuw leven in te blazen, nu viert de Deurzetters het eerste jubileum. “We lopen optochten met een groep van meer dan tweehonderd man.”

WhatsApp Image 2026-06-11 at 21.18.25

Bronckhorst vergroot tijdelijk bouwvrije zone rond geitenhouderijen

De gemeenteraad van Bronckhorst heeft donderdagavond ingestemd met het tijdelijk uitbreiden van de bouwvrije zone rond geitenhouderijen van 500 naar 1000 meter. Daardoor kunnen nieuwe woningbouwplannen niet van de grond komen. Volgens het college gaat het om ongeveer tachtig woningen in de hele gemeente.

Examens10

Trotse mentor belt Didamse examenleerlingen met verlossend nieuws: ‘Ik ben ook gespannen’

Een spannende dag voor veel Achterhoekse examenleerlingen donderdag. Na vier, vijf of zes jaar zwoegen horen honderden middelbare scholieren of ze dat felbegeerde papiertje verdiend hebben. Docent en mentor Robin Nijsen van het Liemers College in Didam heeft de eer om zijn leerlingen blij te maken.

JMO-20260610-Donny Warmerdam-SF0001

De Graafschap haalt oude bekende Warmerdam: ‘Blij om weer terug te zijn'

De Graafschap heeft donderdagmiddag de terugkeer van Donny Warmerdam bekendgemaakt. Tussen 2023 en 2025 stond de 24-jarige middenvelder ook onder contract in Doetinchem en speelde hij 82 wedstrijden voor de Superboeren.

f230298c-69d2-46fe-bc9d-e8c6cdf944e8

Fietser met spoed naar ziekenhuis na ongeval in Zeddam

Een fietser is donderdagmiddag met spoed naar het ziekenhuis gebracht na een aanrijding met een automobiliste in Zeddam. De weg was tijdelijk afgesloten.

JMO-20260611-Mark Pabai-SF0015

De Graafschap legt Liberiaans international Pabai vast

De Graafschap heeft de rechtervleugelverdediger Mark Pabai transfervrij overgenomen van het Sloveense FC Koper. De 25-jarig Liberiaanse-Nederlander komt uit de jeugdopleiding van FC Utrecht. Hij tekent in Doetinchem een contract voor twee seizoenen.