gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Belangrijke sloop herkenningspunt Winterswijk gestart

297e3a4da8322e8268b9dbeff4a59c45

De sloop van de memorabele gebouwen aan de Europalaan in Winterswijk is afgelopen dinsdag begonnen. Woningcorporatie De Woonplaats vervangt deze bijna 60-jaar oude onderkomens voor nieuwbouw die wederom kunnen worden bewoond door oud-bewoners.

Martha Bulten |  | Aangepast op
“Het begin van de sloop trok niet enorm veel animo, maar bekijks was er wel”, vertelt Kristy Takkenberg, werkzaam bij De Woonplaats. Verschillende oud-bewoners waren aanwezig onder het genot van een kop koffie. Ook vanaf de weg, een invalsroute naar het centrum, namen mensen de moeite om wat mee te krijgen van de sloop.

De sloop is een mijlpaal in de gemeente Winterswijk omdat de gebouwen al jaren genomineerd staan om gesloopt te worden. Dat het project nu pas gestart is, komt door onder andere de omvang, maar zo was er ook bijvoorbeeld een jaar vertraging vanwege de flora- en faunawetgeving door de aanwezigheid van vleermuizen, vult Takkenberg aan. Sinds augustus was het terrein afgezet met bouwhekken, omdat voor de aanvang van de sloop er aanwezige asbest is verwijderd. Ook zijn de nog herbruikbare materialen veiliggesteld door Trebbe (bouwer) en Rouwmaat (sloper) in samenwerking met Stadsmijn Achterhoek.

Sociaal Plan
132 nieuwe appartementen worden in de nabije toekomst gerealiseerd. “Dat is een aanzienlijke vernieuwing voor de mensen van Winterswijk”, aldus Takkenberg. “Oud-bewoners krijgen de keuze of ze willen blijven wonen waar ze nu woonachtig zijn of om met voorrang terug te keren naar de nieuwe complexen aan de Europalaan.” Deze regeling wordt mogelijk gemaakt door het Sociaal Plan. Zodra het eerste nieuwe gebouw er staat, wordt de volgende gesloopt, en dit proces herhaalt zich tot begin 2029.

Lees meer over:

|

Lees ook

RensLandbouwsluis

Landbouwsluis bij Etten komt terug: ‘Niemand zegt dat het onveiliger wordt’

De landbouwsluis op de Oude IJsselweg, ter hoogte van het Waalse Water bij Etten, komt terug. Het doel van de sluis is het verminderen van verkeer op de veelbesproken kruising met de N317, de Slingerparallel. De provincie Gelderland is eigenaar van de kruising, de gemeente kan dus alleen de omliggende wegen aanpakken.

Berkel

Raad Berkelland tikt begroting af, maar gaat op herhaling

De gemeenteraad heeft de begroting voor 2027 afgetikt, die vóór 15 november bij de toezichthouder Provincie Gelderland moet zijn ingeleverd. Máár, een beleidsarme begroting, die nog dit jaar wordt bijgesteld en in januari andermaal door de raadsleden onder de loep wordt genomen. De raadsleden gaan dus nog een keer op herhaling.

Stan-Bouman-Sensire-WEBFOTO-7-van-31

Nieuw revalidatiecentrum De Brugge in Doetinchem bereikt hoogste punt

De bouw van het nieuwe revalidatiecentrum De Brugge naast het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem heeft het hoogste punt bereikt. Sensire en Klimmendaal, die verschillende vormen van revalidatiezorg gaan samenbrengen onder één dak, vierden deze mijlpaal met het hijsen van een vlag.

Camping

Donderdag Zwarte Cross in 2027 alleen voor campinggasten

De donderdag van de Zwarte Cross is in 2027 niet meer voor iedereen. De organisatie van het festival maakte bekend dat de dag vanaf 2027 alleen nog maar toegankelijk is voor mensen met een campingkaart.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 13.10.46 (1)

Grens bij Netterden twee dagen dicht voor auto’s

De Duitse grens bij Netterden gaat twee dagen dicht voor gemotoriseerd verkeer. Op maandag 9 en dinsdag 10 november wordt het smalle grensbruggetje over het Netterdens kanaal gerepareerd.

WhatsApp Image 2026-11-03 at 20.55.58

Auto op de kant na eenzijdig ongeval Langerak

Een auto is dinsdagavond op de Keppelseweg in Langerak op zijn zijkant terechtgekomen na een eenzijdig ongeval. Bij het ongeval raakte niemand gewond.