gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Belangrijke sloop herkenningspunt Winterswijk gestart

297e3a4da8322e8268b9dbeff4a59c45.jpg

De sloop van de memorabele gebouwen aan de Europalaan in Winterswijk is afgelopen dinsdag begonnen. Woningcorporatie De Woonplaats vervangt deze bijna 60-jaar oude onderkomens voor nieuwbouw die wederom kunnen worden bewoond door oud-bewoners.

Martha Bulten |  | Aangepast op
“Het begin van de sloop trok niet enorm veel animo, maar bekijks was er wel”, vertelt Kristy Takkenberg, werkzaam bij De Woonplaats. Verschillende oud-bewoners waren aanwezig onder het genot van een kop koffie. Ook vanaf de weg, een invalsroute naar het centrum, namen mensen de moeite om wat mee te krijgen van de sloop.

De sloop is een mijlpaal in de gemeente Winterswijk omdat de gebouwen al jaren genomineerd staan om gesloopt te worden. Dat het project nu pas gestart is, komt door onder andere de omvang, maar zo was er ook bijvoorbeeld een jaar vertraging vanwege de flora- en faunawetgeving door de aanwezigheid van vleermuizen, vult Takkenberg aan. Sinds augustus was het terrein afgezet met bouwhekken, omdat voor de aanvang van de sloop er aanwezige asbest is verwijderd. Ook zijn de nog herbruikbare materialen veiliggesteld door Trebbe (bouwer) en Rouwmaat (sloper) in samenwerking met Stadsmijn Achterhoek.

Sociaal Plan
132 nieuwe appartementen worden in de nabije toekomst gerealiseerd. “Dat is een aanzienlijke vernieuwing voor de mensen van Winterswijk”, aldus Takkenberg. “Oud-bewoners krijgen de keuze of ze willen blijven wonen waar ze nu woonachtig zijn of om met voorrang terug te keren naar de nieuwe complexen aan de Europalaan.” Deze regeling wordt mogelijk gemaakt door het Sociaal Plan. Zodra het eerste nieuwe gebouw er staat, wordt de volgende gesloopt, en dit proces herhaalt zich tot begin 2029.

Lees meer over:

|

Lees ook

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.