gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Begroting Lochem met nipte meerderheid aangenomen

77abe7bf14a616d6fd3eb87a52c584d5

De gemeenteraad van Lochem is maandagavond met een nipte meerderheid akkoord gegaan met de begroting voor de komende regeerperiode. De oppositiepartijen waren echter fel tegen de begroting van wethouder De Goede en konden rekenen op bijval van de coalitiepartij VVD.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
Met een meerderheid van één stem is de begroting van wethouder Lex de Goede aangenomen, maar dit ging niet zonder slag of stoot. De plannen om eerst geld toe te wijzen, en deze later weer te bezuinigen vielen namelijk niet in de smaak bij de oppositie en de VVD. De oppositiepartijen CDA, PvdA, GroenLinks, LochemGroen! en coalitiepartij VVD dienden doormiddel van een amendement een alternatief in tegen de begroting van wethouder De Goede, maar wilde niet direct tegenstemmen. Het alternatieve plan laat zien dat de VVD en oppositie eerst duidelijk willen hebben waar geld alle jaren naartoe gaat, voordat er al dingen worden geschrapt. “Als je ergens tegen bent, moet je uitleggen waarom”, liet Henk Datema van het CDA maandagavond al weten.

De begroting is namelijk alleen voor 2025 sluitend doordat een tekort van 650.000 euro, dat in dat jaar ontstaat, wordt aangevuld door de algemene reserve van Lochem. Deze reserve telt momenteel 36 miljoen telt. De jaren daarna moet jaarlijks een gat van vijf miljoen euro of meer worden gevuld. Fractievoorzitter van de VVD Jan de Vries vindt dat de gemeente niet valse beloften kan scheppen, en deze vervolgens weer schrappen omdat het geld hier niet voor is. “Wij kijken naar inwoners”, aldus De Vries.

Met 12 stemmen voor de begroting van de GBL, MML D66 en 11 stemmen tegen van de VVD, GroenLinks, LochemGroen!, PvdA en het CDA is de begroting aangenomen.
Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 14.47.58

Brommobiel botst tegen gevel van woning in Winterswijk aan

Een brommobiel is dinsdagmiddag tegen een woning in Winterswijk gebotst. De raam van de woning liep hierbij schade op, de bestuurder van het voertuig is naar het ziekenhuis gebracht.

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijft nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.