gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Begroting Lochem met nipte meerderheid aangenomen

77abe7bf14a616d6fd3eb87a52c584d5.jpg

De gemeenteraad van Lochem is maandagavond met een nipte meerderheid akkoord gegaan met de begroting voor de komende regeerperiode. De oppositiepartijen waren echter fel tegen de begroting van wethouder De Goede en konden rekenen op bijval van de coalitiepartij VVD.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
Met een meerderheid van één stem is de begroting van wethouder Lex de Goede aangenomen, maar dit ging niet zonder slag of stoot. De plannen om eerst geld toe te wijzen, en deze later weer te bezuinigen vielen namelijk niet in de smaak bij de oppositie en de VVD. De oppositiepartijen CDA, PvdA, GroenLinks, LochemGroen! en coalitiepartij VVD dienden doormiddel van een amendement een alternatief in tegen de begroting van wethouder De Goede, maar wilde niet direct tegenstemmen. Het alternatieve plan laat zien dat de VVD en oppositie eerst duidelijk willen hebben waar geld alle jaren naartoe gaat, voordat er al dingen worden geschrapt. “Als je ergens tegen bent, moet je uitleggen waarom”, liet Henk Datema van het CDA maandagavond al weten.

De begroting is namelijk alleen voor 2025 sluitend doordat een tekort van 650.000 euro, dat in dat jaar ontstaat, wordt aangevuld door de algemene reserve van Lochem. Deze reserve telt momenteel 36 miljoen telt. De jaren daarna moet jaarlijks een gat van vijf miljoen euro of meer worden gevuld. Fractievoorzitter van de VVD Jan de Vries vindt dat de gemeente niet valse beloften kan scheppen, en deze vervolgens weer schrappen omdat het geld hier niet voor is. “Wij kijken naar inwoners”, aldus De Vries.

Met 12 stemmen voor de begroting van de GBL, MML D66 en 11 stemmen tegen van de VVD, GroenLinks, LochemGroen!, PvdA en het CDA is de begroting aangenomen.
Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.