gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Begroting Lochem met nipte meerderheid aangenomen

77abe7bf14a616d6fd3eb87a52c584d5

De gemeenteraad van Lochem is maandagavond met een nipte meerderheid akkoord gegaan met de begroting voor de komende regeerperiode. De oppositiepartijen waren echter fel tegen de begroting van wethouder De Goede en konden rekenen op bijval van de coalitiepartij VVD.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
Met een meerderheid van één stem is de begroting van wethouder Lex de Goede aangenomen, maar dit ging niet zonder slag of stoot. De plannen om eerst geld toe te wijzen, en deze later weer te bezuinigen vielen namelijk niet in de smaak bij de oppositie en de VVD. De oppositiepartijen CDA, PvdA, GroenLinks, LochemGroen! en coalitiepartij VVD dienden doormiddel van een amendement een alternatief in tegen de begroting van wethouder De Goede, maar wilde niet direct tegenstemmen. Het alternatieve plan laat zien dat de VVD en oppositie eerst duidelijk willen hebben waar geld alle jaren naartoe gaat, voordat er al dingen worden geschrapt. “Als je ergens tegen bent, moet je uitleggen waarom”, liet Henk Datema van het CDA maandagavond al weten.

De begroting is namelijk alleen voor 2025 sluitend doordat een tekort van 650.000 euro, dat in dat jaar ontstaat, wordt aangevuld door de algemene reserve van Lochem. Deze reserve telt momenteel 36 miljoen telt. De jaren daarna moet jaarlijks een gat van vijf miljoen euro of meer worden gevuld. Fractievoorzitter van de VVD Jan de Vries vindt dat de gemeente niet valse beloften kan scheppen, en deze vervolgens weer schrappen omdat het geld hier niet voor is. “Wij kijken naar inwoners”, aldus De Vries.

Met 12 stemmen voor de begroting van de GBL, MML D66 en 11 stemmen tegen van de VVD, GroenLinks, LochemGroen!, PvdA en het CDA is de begroting aangenomen.
Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.

AlardRoss4

1500 keer ‘Van Mojn tut Goedgoan’ op REGIO8: ‘Er moet ziel zitten in de radio’

Sinds 1997 klinkt op zaterdagmorgen het vertrouwde stemgeluid van Alard Ross uit de radio bij duizenden Achterhoekers. De 75-jarige radiomaker vierde zaterdag een mijlpaal en presenteerde de 1500ste uitzending van zijn programma 'Mojn tut Goedgoan' op REGIO8. Zoals Ross zelf zegt: "Gemuudelijk plat praoten op de radio."

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Vrouw uit Borculo (32) overleden bij ongeval in Ruurlo

De persoon die zaterdagnacht om het leven kwam bij een verkeersongeval in Ruurlo is een 32-jarige vrouw uit Borculo, zij zat achterin het voertuig. Twee andere inzittenden raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.