gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bedrijf achter de Achterhoekse sokken is overgenomen

19b80f3d3ec584489cac3dfe152fa227

Het bedrijf Trots op de Achterhoek, onder meer bekend van de sokken in de kleuren van de Achterhoekse vlag, is overgenomen door Sterkmakers. Huidig eigenaar Dion Teloh blijft betrokken als ambassadeur, maar kiest ervoor om fulltime actief te blijven voor het Doetinchemse sportbedrijf Sport-ID.

Jasper Hazelaar |
“Voor mij is het na 3,5 jaar een mooi moment om een stapje terug te doen”, zegt Teloh, die met zijn functie bij het Doetinchemse sportbedrijf en zijn rol bij het bedrijf de afgelopen jaren behoorlijk geleefd werd. Trots op de Achterhoek ontstond in 2019 toen het ontwerp van de Achterhoekse vlag rechtenvrij ter beschikking werd gesteld. Dit gebeurde na een wedstrijd vanuit De Feestfabriek. “Daar zijn we ze ook heel dankbaar voor”, zegt Teloh, die denkt dat zijn producten hebben bijgedragen aan het vermarkten van de regio. “Of het in Den Helder of Texel is, van Groningen tot Limburg, het gaat overal heen. Het is leuk om te zien dat Achterhoekers die op andere plekken wonen zich nog steeds zo verbonden voelen met de regio.”

Wat begon met de verkoop van Achterhoekse sokken is uitgeroeid tot een volwaardig bedrijf, waar binnenkort ook een nieuwe medewerker wordt aangenomen om Teloh te vervangen. Het assortiment bestaat onder meer uit puzzels, mutsen, sjaals, deurmatten en slippers. Inmiddels zijn er verspreid door de regio meer dan dertig verkooppunten voor Trots op de Achterhoek. “Ik blijf achter de schermen betrokken om advies te geven”, zegt Teloh over zijn rol als ambassadeur. “Zo komen er aankomend jaar weer een paar unieke Achterhoekse producten bij.”

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Bahia rechtvoor entree

Bahia in Bocholt week dicht voor groot onderhoud

Zwemparadijs en saunacomplex Bahia in Bocholt is sinds vrijdag 4 september een week gesloten. In het complex vinden grondige schoonmaak-, onderhouds- en renovatiewerkzaamheden plaats. Hoewel de tijdelijke sluiting vooraf in Duitsland was aangekondigd, waren niet alle bezoekers uit de Nederlandse grensstreek daarvan op de hoogte.

WhatsApp Image 2026-09-04 at 10.55.09

Van lawinepijlen tot sterretjes: inleveractie Lochem drukbezocht ondanks Achterhoekse blinde vlek

Vuurwerk is nu echt verboden in Nederland. Maar juist in de Achterhoek is nog maar weinig mogelijkheid om dat vuurwerk in te leveren. Om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen, rijdt er daarom een vuurwerkbus door Nederland. Vrijdagochtend staat hij in Lochem, later nog in Zutphen en Enschede. Daarmee is de Achterhoek een blinde vlek op die kaart.

Stadhuis doetinchem

Inwoners delen zorgen over sociale veiligheid in Doetinchem: 'Sommige plekken liever vermijden'

Donkere fietspaden, overlast door drugsgebruikers, verwarde of verkeerd begrepen personen en intimidatie op straat. Dat kwam naar boven tijdens drie gespreksavonden over sociale veiligheid in de gemeente Doetinchem. Inwoners deelden uiteenlopende situaties en plekken waar zij zich niet veilig voelen.

SluisEefde0

Sluis bij Eefde kan vaker worden gebruikt: van vijf naar tien doorvaarmomenten

Rijkswaterstaat verhoogt vanaf maandag het aantal momenten waarop schepen door de sluis bij Eefde kunnen varen. Het aantal schuttingen wordt uitgebreid van vijf naar tien per dag. De verruiming is mogelijk doordat het waterpeil van de IJssel de afgelopen week verder is gestegen.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met ideaal terrasweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Bij Landwinkel Luemers in Ulft voorspelt de weerboer een ideaal weekend om het terras op te gaan.

A12

Verkeer richting Achterhoek moet omrijden door werkzaamheden A12

De A12 is tussen knooppunt Velperbroek en aansluiting Beek op de nacht van donderdag 10 september 21.00 uur tot vrijdag 11 september 05.00 uur deels afgesloten wegens wegwerkzaamheden.