gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Basisschoolleerlingen maken gracht schoon

63ffe26be60cee9dfecf827eceb42ea9.jpg

In de gracht in Groenlo zijn vrijdagochtend kinderen van basisschool de Ni-je Veste druk bezig geweest met het opruimen van zwerfafval in het water. De actie is onderdeel van het landelijke project NLdoet.

Serena Speet |
“We wilden graag onze mooie stad met Ervaar Groenlo verbinden aan een speciale dag”, laat initiatiefnemer Wout Walterbos weten. “Het is vandaag NLdoetdag waarin vrijwilligerswerk voorop staat. En hoe mooi is het om dit te combineren met kinderen, die later deelnemen aan de maatschappij, om nu al kennis te maken met vrijwilligerswerk.” Sophie, die meedoet aan de actie, vertelt wat er vrijdagochtend wordt gedaan: “Wij gaan met de kano het water op en ruimen dan allemaal afval op zoals plastic en bierdopjes.”

De basisschoolleerlingen haalden vrijdag veel afval uit de gracht. Ze hopen daarmee een goed voorbeeld te geven aan anderen. “Soms blijft het heel lang liggen en dat is niet fijn want dan moeten andere het weer opruimen", geeft Sophie aan. “Terwijl je dat zelf ook gewoon in de prullenbak kan gooien.” Vince, ook deelnemer bij de actie, geeft aan dat hij onder andere al een lege party popper en een aantal bierflesjes uit het water heeft gehaald.

Geslaagde dag
Volgens Walterbos is de opruimactie dan ook een hele geslaagde dag geweest met veel positieve reacties. “De mensen die er omheen lopen vinden het een prachtig gezicht om te zien, want die kinderen lachen alleen maar", geeft de initiatiefnemer aan. "Toen net de eerste groep terugkwam zeiden ze dat ze het ontzettend leuk vonden. Het was nog wel een beetje fris maar nu de zon aan het schijnen is, kan het niet beter.”

Foto: REGIO8

Lees ook

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

dieperink0.jpg

Achterhoekse scheidsrechter Dieperink niet naar WK na aanhouding in Engeland

Rob Dieperink uit Borculo komt niet in actie als videoscheidsrechter (VAR) op het WK, omdat hij vorige maand in Engeland is aangehouden. Volgens De Telegraaf is dat op verdenking van aanranding van een minderjarige jongen.

Gerrits Weerpraot230.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig weekend: 'Trek de jas maar aan'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen Ulft en Silvolde voorspelt hij een wisselvallig weekend.

fatbike doetinchem 3.jpg

Doetinchem sluit fatbikeverbod niet uit: ‘We volgen andere gemeenten met belangstelling’

Waar steden als Amsterdam en Enschede recent maatregelen hebben getroffen tegen overlast van fatbikes, blijft dit in Doetinchem voorlopig nog uit. De gemeente volgt de ontwikkelingen in de steden wel “met belangstelling”.

30db8291-449f-4012-beed-d62ed1965025.jpg

Motorrijder gewond na aanrijding met busje op N18 bij Heelweg

Een motorrijder is vrijdagochtend zwaargewond geraakt bij een aanrijding met een busje in Heelweg. De man is met spoed overgebracht naar het ziekenhuis in Enschede.