gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bariscan uit Ulft helpt slachtoffers van aardbevingen in vaderland Turkije

77187a5c743d85bed21c440dcf2de2ac

Bariscan Kurt uit Ulft is naar het verwoeste rampgebied in zijn vaderland Turkije afgereisd om landgenoten bij te staan na de aardbevingen. Met een crowdfundingsactie heeft de 24-jarige Achterhoeker meer dan 23.000 euro opgehaald voor hulpgoederen die hij zelf afleverde, en die hulp is meer dan welkom.

Bart Sollman | Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“Mensen hebben het hier echt nodig”, zegt Bariscan vanaf een tentenkamp bij de plaats Kahramanmaras in het oosten van Turkije. “Ze slapen in tenten terwijl het ijskoud is. De leefomstandigheden zijn slecht, er is weinig voedsel. Hier in Turkije is ook veel hoogteverschil, dat maakt het voor hulpverleners lastig om ze te bereiken.” Bariscan vloog aan het einde van vorige week naar Gaziantep, vanwaar hij met een vrachtwagen verder is gereisd in het getroffen gebied. Hij zit op honderd kilometer ten noorden van de grens met Syrië. “Duizenden mensen in Kahramanmaras zijn ontheemd geraakt, familieleden hebben ze verloren. Er zijn heel veel gewonden en doden. Ik zag dat via sociale media, en dat deed mij niet goed.”

Met het opgehaalde geld heeft Bariscan in Turkije allerlei hulpgoederen als dekens en heaters ingekocht en aan getroffenen gegeven. Zijn actie werd met grote dank ontvangen in onder meer Kahramanmaras. “De inwoners zijn heel erg dankbaar, dat krijg je meerdere malen te horen”, zegt de Ulftenaar. “Ik zeg ze dan ook dat het niet mijn geld is, maar van honderden mensen. Ik zit op 250 mensen die geld hebben gedoneerd, dat is zo waardevol, dat mensen hier empathie voor tonen en medeleven hebben.”

‘Het is net oorlog’
Zelf reist Bariscan woensdag weer terug naar Nederland, daarmee houdt de hulpvraag echter niet op. “Ik hoop dat de doneeracties doorgaan”, geeft de Ulftenaar aan. “Ik kom zelf, maar er zijn genoeg mensen die naar Turkije gaan om de bevolking te ondersteunen. Mensen hebben het écht nodig. We hebben heaters en tenten nodig, er is een enorm tekort en hier wordt niks geproduceerd omdat alles stilstaat. Het is net oorlog…”

Foto: Bariscan Kurt

Lees ook

112Doetinchem

Brand in groenstrook Doetinchem: aangifte tegen daders gedaan

Een stuk bosschage langs de Oostelijke Randweg in Doetinchem is dinsdagmiddag afgebrand. Dit gebeurde nadat vier jongeren daar met vuur speelden. Eén van de vier jongeren bleef ter plaatse, terwijl de andere drie wegvluchtten.

04 Sluis de Pol0

Historische maatregel; sluizen Oude IJssel voor het eerst op slot

Sluis de Pol bij Gaanderen en sluis Doesburg gaan op slot. Waterschap Rijn en IJssel zet de enige twee sluizen van de Oude IJssel dicht om te voorkomen dat er te veel water uit de rivier loopt. Het is een historisch ingrijpen, nooit eerder gingen de sluizen volledig dicht voor de recreatievaart.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

BloemenHalen10

Logistieke operatie in Varsseveld: 1600 kratten met bloemen voor het corso aangekomen

Het is jaarlijks een hele logistieke operatie. De organisatie van het Volksfeest Varsseveld haalt in de week van de optocht maar liefst 1600 kratten met bloemen naar het dorp, bedoelt voor de wagenbouwers. Maandagavond werd er begonnen met ophalen in Lichtenvoorde en Winterswijk. Later volgen nog Rekken, Beltrum en het Brabantse Zundert.

WhatsApp Image 2026-08-11 at 11.58.25

Auto brandt volledig af op rotonde in Gendringen

Een auto is dinsdagochtend volledig afgebrand op een rotonde in Gendringen. De bestuurder van het voertuig is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Het slachtoffer had brandwonden.

NUB-Auto-Neede1

Auto belandt in sloot in Neede

Dinsdagochtend is een auto in Neede in een sloot belandt. Bij het incident is niemand gewond geraakt.