gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bariscan uit Ulft helpt slachtoffers van aardbevingen in vaderland Turkije

77187a5c743d85bed21c440dcf2de2ac

Bariscan Kurt uit Ulft is naar het verwoeste rampgebied in zijn vaderland Turkije afgereisd om landgenoten bij te staan na de aardbevingen. Met een crowdfundingsactie heeft de 24-jarige Achterhoeker meer dan 23.000 euro opgehaald voor hulpgoederen die hij zelf afleverde, en die hulp is meer dan welkom.

Bart Sollman | Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“Mensen hebben het hier echt nodig”, zegt Bariscan vanaf een tentenkamp bij de plaats Kahramanmaras in het oosten van Turkije. “Ze slapen in tenten terwijl het ijskoud is. De leefomstandigheden zijn slecht, er is weinig voedsel. Hier in Turkije is ook veel hoogteverschil, dat maakt het voor hulpverleners lastig om ze te bereiken.” Bariscan vloog aan het einde van vorige week naar Gaziantep, vanwaar hij met een vrachtwagen verder is gereisd in het getroffen gebied. Hij zit op honderd kilometer ten noorden van de grens met Syrië. “Duizenden mensen in Kahramanmaras zijn ontheemd geraakt, familieleden hebben ze verloren. Er zijn heel veel gewonden en doden. Ik zag dat via sociale media, en dat deed mij niet goed.”

Met het opgehaalde geld heeft Bariscan in Turkije allerlei hulpgoederen als dekens en heaters ingekocht en aan getroffenen gegeven. Zijn actie werd met grote dank ontvangen in onder meer Kahramanmaras. “De inwoners zijn heel erg dankbaar, dat krijg je meerdere malen te horen”, zegt de Ulftenaar. “Ik zeg ze dan ook dat het niet mijn geld is, maar van honderden mensen. Ik zit op 250 mensen die geld hebben gedoneerd, dat is zo waardevol, dat mensen hier empathie voor tonen en medeleven hebben.”

‘Het is net oorlog’
Zelf reist Bariscan woensdag weer terug naar Nederland, daarmee houdt de hulpvraag echter niet op. “Ik hoop dat de doneeracties doorgaan”, geeft de Ulftenaar aan. “Ik kom zelf, maar er zijn genoeg mensen die naar Turkije gaan om de bevolking te ondersteunen. Mensen hebben het écht nodig. We hebben heaters en tenten nodig, er is een enorm tekort en hier wordt niks geproduceerd omdat alles stilstaat. Het is net oorlog…”

Foto: Bariscan Kurt

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-21 at 13.52.36

De Graafschap trapt oefencampagne af met winst op FC Utrecht

De Graafschap heeft zaterdag de eerste wedstrijd van de oefencampagne in aanloop naar het nieuwe seizoen gewonnen van eredivisionist FC Utrecht. In Elinkwijk werd het 1-2 voor de Doetinchemmers.

Hoogwater0

Olburgen en Steenderen in beeld voor mogelijke rivierverruiming langs de IJssel

Het gebied tussen Olburgen en Steenderen is in beeld als mogelijke locatie voor toekomstige rivierverruiming langs de IJssel. Deskundigen adviseren om te onderzoeken of hier binnendijks ruimte kan worden gereserveerd, zodat de rivier in de toekomst meer water veilig kan afvoeren bij extreem hoogwater. Het gaat nog niet om een vastgesteld plan, maar om een verkenning binnen het landelijke programma Ruimte voor de Rivier 2.0.

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.