gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bariscan uit Ulft helpt slachtoffers van aardbevingen in vaderland Turkije

77187a5c743d85bed21c440dcf2de2ac.jpg

Bariscan Kurt uit Ulft is naar het verwoeste rampgebied in zijn vaderland Turkije afgereisd om landgenoten bij te staan na de aardbevingen. Met een crowdfundingsactie heeft de 24-jarige Achterhoeker meer dan 23.000 euro opgehaald voor hulpgoederen die hij zelf afleverde, en die hulp is meer dan welkom.

Bart Sollman | Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“Mensen hebben het hier echt nodig”, zegt Bariscan vanaf een tentenkamp bij de plaats Kahramanmaras in het oosten van Turkije. “Ze slapen in tenten terwijl het ijskoud is. De leefomstandigheden zijn slecht, er is weinig voedsel. Hier in Turkije is ook veel hoogteverschil, dat maakt het voor hulpverleners lastig om ze te bereiken.” Bariscan vloog aan het einde van vorige week naar Gaziantep, vanwaar hij met een vrachtwagen verder is gereisd in het getroffen gebied. Hij zit op honderd kilometer ten noorden van de grens met Syrië. “Duizenden mensen in Kahramanmaras zijn ontheemd geraakt, familieleden hebben ze verloren. Er zijn heel veel gewonden en doden. Ik zag dat via sociale media, en dat deed mij niet goed.”

Met het opgehaalde geld heeft Bariscan in Turkije allerlei hulpgoederen als dekens en heaters ingekocht en aan getroffenen gegeven. Zijn actie werd met grote dank ontvangen in onder meer Kahramanmaras. “De inwoners zijn heel erg dankbaar, dat krijg je meerdere malen te horen”, zegt de Ulftenaar. “Ik zeg ze dan ook dat het niet mijn geld is, maar van honderden mensen. Ik zit op 250 mensen die geld hebben gedoneerd, dat is zo waardevol, dat mensen hier empathie voor tonen en medeleven hebben.”

‘Het is net oorlog’
Zelf reist Bariscan woensdag weer terug naar Nederland, daarmee houdt de hulpvraag echter niet op. “Ik hoop dat de doneeracties doorgaan”, geeft de Ulftenaar aan. “Ik kom zelf, maar er zijn genoeg mensen die naar Turkije gaan om de bevolking te ondersteunen. Mensen hebben het écht nodig. We hebben heaters en tenten nodig, er is een enorm tekort en hier wordt niks geproduceerd omdat alles stilstaat. Het is net oorlog…”

Foto: Bariscan Kurt

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-28 at 17.21.09.jpeg

Politie grootschalig in actie vanwege man op dak aan Terborgseweg in Doetinchem

De politie is dinsdagmiddag grootschalig uitgerukt naar een pand aan de Terborgseweg in Doetinchem. Daar zou een man op het dak staan die volgens de politie een gevaar vormt. Wat er precies aan de hand is, is nog niet bekend.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 15.36.57.jpeg

Voormalig OM-medewerker uit Doetinchem krijgt 2 jaar cel voor bezit en verspreiden kinderporno

Een 52-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 24 maanden voor het bezit en verspreiden van kinderporno. De man was in het verleden werkzaam bij het Openbaar Ministerie (OM). Het OM had een celstraf van 30 maanden geëist.

GRABEKER10.jpg

Sfeer op De Vijverberg helpt De Graafschap O21 aan historische bekerzege

Voor het eerst in zestien jaar heeft De Graafschap Onder 21 de beker gewonnen. Op De Vijverberg draaide de ploeg een achterstand om en werd Willem II met 2-1 verslagen.

Theatherfestival0.jpg

Doetinchems Theaterfestival baalt van forse subsidieverlaging: 'Dat was wel schrikken'

Theaterfestival Buitengewoon in Doetinchem is volop in voorbereiding op het straattheaterfestival van 11 juli dit jaar. Maar met nog enkele maanden te gaan, heeft de organisatie een flinke tegenvaller te verwerken. De gemeente Doetinchem heeft de jaarlijkse subsidie met ruim zestig procent verlaagd: van 30.000 naar 12.500 euro. Het nieuws kwam voor de organisatie als een grote verrassing.

Burgemeester Christiaan Mangen_ 2026-04-28.jpg

Burgemeester Bocholt zoekt oranjegekte op in Dinxperlo

De nodige Nederlandse grensbewoners togen op Koningsdag naar het Duitse Bocholt. Terwijl het in Nederlandse steden en plaatsen druk en luid was, zochten zij juist vertier op de terrassen net over de grens. Daar genoten ze van hun vrije dag in rustige sferen.

WhatsApp Image 2026-04-28 at 10.59.55.jpeg

Auto uitgebrand in Beek, bestuurder blijft ongedeerd

Een auto is zondagavond volledig uitgebrand in Beek. De bestuurder kwam met de schrik vrij, maar de auto kan als verloren worden beschouwd.