gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bariscan uit Ulft helpt slachtoffers van aardbevingen in vaderland Turkije

77187a5c743d85bed21c440dcf2de2ac

Bariscan Kurt uit Ulft is naar het verwoeste rampgebied in zijn vaderland Turkije afgereisd om landgenoten bij te staan na de aardbevingen. Met een crowdfundingsactie heeft de 24-jarige Achterhoeker meer dan 23.000 euro opgehaald voor hulpgoederen die hij zelf afleverde, en die hulp is meer dan welkom.

Bart Sollman | Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“Mensen hebben het hier echt nodig”, zegt Bariscan vanaf een tentenkamp bij de plaats Kahramanmaras in het oosten van Turkije. “Ze slapen in tenten terwijl het ijskoud is. De leefomstandigheden zijn slecht, er is weinig voedsel. Hier in Turkije is ook veel hoogteverschil, dat maakt het voor hulpverleners lastig om ze te bereiken.” Bariscan vloog aan het einde van vorige week naar Gaziantep, vanwaar hij met een vrachtwagen verder is gereisd in het getroffen gebied. Hij zit op honderd kilometer ten noorden van de grens met Syrië. “Duizenden mensen in Kahramanmaras zijn ontheemd geraakt, familieleden hebben ze verloren. Er zijn heel veel gewonden en doden. Ik zag dat via sociale media, en dat deed mij niet goed.”

Met het opgehaalde geld heeft Bariscan in Turkije allerlei hulpgoederen als dekens en heaters ingekocht en aan getroffenen gegeven. Zijn actie werd met grote dank ontvangen in onder meer Kahramanmaras. “De inwoners zijn heel erg dankbaar, dat krijg je meerdere malen te horen”, zegt de Ulftenaar. “Ik zeg ze dan ook dat het niet mijn geld is, maar van honderden mensen. Ik zit op 250 mensen die geld hebben gedoneerd, dat is zo waardevol, dat mensen hier empathie voor tonen en medeleven hebben.”

‘Het is net oorlog’
Zelf reist Bariscan woensdag weer terug naar Nederland, daarmee houdt de hulpvraag echter niet op. “Ik hoop dat de doneeracties doorgaan”, geeft de Ulftenaar aan. “Ik kom zelf, maar er zijn genoeg mensen die naar Turkije gaan om de bevolking te ondersteunen. Mensen hebben het écht nodig. We hebben heaters en tenten nodig, er is een enorm tekort en hier wordt niks geproduceerd omdat alles stilstaat. Het is net oorlog…”

Foto: Bariscan Kurt

Lees ook

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.

HybridAchterhoek (13)

Honderden atleten gaan tijdens Hybrid Achterhoek tot het uiterste

Meer dan driehonderd atleten gingen zaterdag tot het gaatje in de SSP-hal in Ulft. Tijdens de Hybrid Achterhoek combineren de deelnemers hardlopen met verschillende kracht- en conditieoefeningen. Organisator Bram de Vries krijgt energie van al die fanatiekelingen.

Jotihunt0

XXL-vossenjacht door de Achterhoek tijdens jubileumeditie van Jotihunt

26 uur lang jagen op vossen en daarbij diverse opdrachten uitvoeren om punten te behalen, dat is het doel van de Jotihunt. Honderden scouts van negen Achterhoekse verenigingen deden dit weekend tijdens de 25e editie van dit evenement een gooi naar de winst.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 14.26.00

Kortsluiting zorgt voor flinke rookontwikkeling in ’s-Heerenberg

De hulpdiensten zijn maandagmiddag uitgerukt vanwege flinke rookontwikkeling in een woning aan het Rodingsveen in ’s-Heerenberg. De rook ontstond door kortsluiting in een stopcontact. Er raakte niemand gewond.

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.