gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bariscan uit Ulft helpt slachtoffers van aardbevingen in vaderland Turkije

77187a5c743d85bed21c440dcf2de2ac

Bariscan Kurt uit Ulft is naar het verwoeste rampgebied in zijn vaderland Turkije afgereisd om landgenoten bij te staan na de aardbevingen. Met een crowdfundingsactie heeft de 24-jarige Achterhoeker meer dan 23.000 euro opgehaald voor hulpgoederen die hij zelf afleverde, en die hulp is meer dan welkom.

Bart Sollman | Remco Geurts | Jasper Hazelaar |
“Mensen hebben het hier echt nodig”, zegt Bariscan vanaf een tentenkamp bij de plaats Kahramanmaras in het oosten van Turkije. “Ze slapen in tenten terwijl het ijskoud is. De leefomstandigheden zijn slecht, er is weinig voedsel. Hier in Turkije is ook veel hoogteverschil, dat maakt het voor hulpverleners lastig om ze te bereiken.” Bariscan vloog aan het einde van vorige week naar Gaziantep, vanwaar hij met een vrachtwagen verder is gereisd in het getroffen gebied. Hij zit op honderd kilometer ten noorden van de grens met Syrië. “Duizenden mensen in Kahramanmaras zijn ontheemd geraakt, familieleden hebben ze verloren. Er zijn heel veel gewonden en doden. Ik zag dat via sociale media, en dat deed mij niet goed.”

Met het opgehaalde geld heeft Bariscan in Turkije allerlei hulpgoederen als dekens en heaters ingekocht en aan getroffenen gegeven. Zijn actie werd met grote dank ontvangen in onder meer Kahramanmaras. “De inwoners zijn heel erg dankbaar, dat krijg je meerdere malen te horen”, zegt de Ulftenaar. “Ik zeg ze dan ook dat het niet mijn geld is, maar van honderden mensen. Ik zit op 250 mensen die geld hebben gedoneerd, dat is zo waardevol, dat mensen hier empathie voor tonen en medeleven hebben.”

‘Het is net oorlog’
Zelf reist Bariscan woensdag weer terug naar Nederland, daarmee houdt de hulpvraag echter niet op. “Ik hoop dat de doneeracties doorgaan”, geeft de Ulftenaar aan. “Ik kom zelf, maar er zijn genoeg mensen die naar Turkije gaan om de bevolking te ondersteunen. Mensen hebben het écht nodig. We hebben heaters en tenten nodig, er is een enorm tekort en hier wordt niks geproduceerd omdat alles stilstaat. Het is net oorlog…”

Foto: Bariscan Kurt

Lees ook

BoerinnenkalenderBRONBoerenDingen.nl

Achterhoekse boerinnen stralen op Boerinnenkalender: ‘Ik voelde me een prinsesje’

De 21-jarige Evanne Wolsink uit Halle en de 23-jarige Majorie Roeterdink uit Gorssel schitteren in de vijftiende editie van de Boerinnenkalender. Beide Achterhoekse boerendochters hadden in eerste instantie niet verwacht uitgekozen te worden, maar zijn nu toch in lingerie te zien op de kalender.

ongelukaaltenlichtenvoorde

Motorrijder zwaargewond na mislukte inhaalactie tussen Aalten en Lichtenvoorde

Een motorrijder is woensdagmiddag zwaargewond geraakt bij een aanrijding na een inhaalmanoeuvre op de N313 tussen Aalten en Lichtenvoorde. De weg is tijdelijk afgesloten en de Verkeersongevallenanalyse (VOA) komt ter plaatse.

HaenRots

Achterhoekers Haen en Rots genieten van ‘thuiswedstrijd’ met Jong Oranje

Het was dinsdagavond een spannende voetbalavond op De Vijverberg. Niet voor de Superboeren, maar voor Jong Oranje, dat na bijna zeven jaar terugkeerde in Doetinchem. Met een 4-0 overwinning op Jong Bosnië en Herzegovina stelde Oranje een plek in de play-offs voor het EK veilig. Voor Achterhoekers Mats Rots en Devin Haen was de avond extra bijzonder.

CalleJansen0

Sabattical Calle Janssen, stopt als fractievoorzitter LochemGroen!

Calle Janssen stopt als fractievoorzitter van LochemGroen! én met een actieve rol binnen de lokale politiek in Lochem. Hij maakt een pas op de plaats voor een sabbatical en vertrekt met zijn gezin voor een half jaar naar Spanje en Portugal.

_IMG0981_isselburg_feuerwehr_umzug_blaulichtfahrt

Korpsen uit grensstreek rukken uit voor verhuizing brandweer Isselburg

Brandende fakkels, veel blauwe zwaailichten, vier brandweerwagens en veel Isselburgers op de been. De Isselburgse brandweer verhuisde vrijdag in een optocht naar hun gloednieuwe herbouwde brandweerkazerne. De uitvalsbasis is van betekenis voor de grensstreek. De ruimte kent tevens een opleidcentrum waarmee hulp en bestrijding van incidenten van deze lokale brandweerpost verder reikt dan alleen het blussen van lokale branden.

RichardRoelofs0

Roelofsen na 22 jaar weg bij De Graafschap: ‘Mijn blauwwitte hart blijft voor altijd’

De wegen van Richard Roelofsen en De Graafschap scheiden dit seizoen na 22 jaar. Het contract van de voormalig assistent-trainer en interim hoofdtrainer wordt door de Doetinchemmers niet verlengd vanwege een verschil van inzicht over zijn rol.