gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Baptistenkapel bijna gereed na renovatie

30cfa4d8ed8606709bc1e9be92b7aaf8.jpg

De Baptistenkapel in Doetinchem is bijna klaar na een grondige renovatie.  Ondernemer Wim Annen uit het Drentse Hoogeveen kocht het markante gebouw uit 1888 en liet het compleet opknappen.

Redactie REGIO8 |

“Het hele pand is aan de buitenkant helemaal opnieuw geschilderd”, vertelt Annen. “Alle verrotte en beschadigde plekken zijn daarbij aangepakt. Binnen is ook alles opnieuw geschilderd en is de isolatie, het elektra en de verwarming opgeknapt.” De historische waarde van het gebouw is daarbij intact gebleven. “Dat was wel mijn grootste wens om het pand weer in zijn oorspronkelijke staat terug te brengen”, zegt Annen. Naast de renovatie heeft het rijksmonument ook een nieuwe naam gekregen welke refereert naar de geschiedenis en de locatie van het 19de eeuwse pand. “We hebben gezocht naar de verbinding met de historische grond”, zegt Henk Dijk. Hij wordt de manager van Erfgoed de Stadswal zoals het gebouw gaat heten. “Het pand is gebouwd op de vroegere buitenwal van de stad”, vertelt Dijk.

Naast de nieuwe naam krijgt het multifunctionele gebouw ook een nieuwe invulling en kan het straks voor meerdere doeleinden worden gebruikt. “We willen ruimtes gaan verhuren, maar het kan ook een trouw- of rouwlocatie worden”, zegt Dijk. “Daarnaast hebben we de prachtige kerkzaal en een foyer waar we gasten kunnen ontvangen. Dat moet zich allemaal nog ontwikkelen en het hangt er vanaf hoe de Doetinchemmers hier tegen aan kijken.”Begin november moet het gerenoveerde rijksmonument klaar zijn. Annen is blij dat hierdoor een monumentaal pand voor Doetinchem blijft behouden. “Ik vind het mooi dat ik op deze manier daar een bijdrage aan kan leveren”, zegt Annen. “Ik hoop dat het een voorbeeld wordt. Laten we geen monumentale panden meer slopen, maar laten we proberen om het op een andere manier rendabel te maken.

Foto: REGIO8

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.