gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Bakfietsrace in Zelhem na meer dan twintig jaar terug

e3b8ce952713451706baa8ec9cc09e68

De Bakfietsrace die tijdens de Zelhemse Zomerfeesten wordt gehouden is na 21 jaar weer teruggekeerd. De race is een estafette waarbij dit jaar elf teams streden voor de felbegeerde Zelhem Cup. Het is de twintigste keer dat de race wordt gehouden en als het aan de organisatie ligt zeker niet de laatste keer.

Nick Hermsen |
“De bakfietsen zijn nog steeds hetzelfde, het parcours is ook hetzelfde, alleen de rijders hebben zich vernieuwd en daar zijn we heel erg blij mee”, vertelt Ben Stoltenborg van de organisatie. “In 2002 hebben we voor het laatst gefietst en dat was echt nog de oude garde, maar nu is er jonge aanwas. Jonge talenten hebben zich aangemeld om te strijden voor de Zelhem Cup. Daar zijn we erg blij mee, want daar is de toekomst van de bakfietsrace van afhankelijk.” Patrick Olthuis is één van de deelnemers. “Mijn familie heeft altijd meegedaan", vertelt de enthousiaste bakfietser. “We hopen op de eerste plaats.”

Stoltenborg heeft zelf ook mooie herinneringen aan het racen met een bakfiets. In 1986 is hij zelfs Nederlands kampioen bakfietsen geworden, in de Achterhoek. “Ik weet het nog goed", vertelt de organisator. “Het was in Gendringen bij de laatste race van dat seizoen, toen zijn we daar gehuldigd als Nederlands kampioen”, geeft de organisator aan. “Als ik hier nu weer dan sta proef ik die oude sfeer weer, dat is echt geweldig.”

Aankomende jaren
Bakfietsracen in Zelhem keert als het aan de organisatie ligt elk jaar weer terug tijdens de zomerfeesten. “De rijders die zich nu gemeld hebben tonen aan dat het leeft en dat het weer gaat leven, want de Zelhemse Zomerfeesten is niet van plan om het bij deze ene keer te laten", vertelt Stoltenborg. "We gaan hier nog jaren plezier van beleven." Organisator Lars Warsseveld geeft aan dat hij hoopt dat nog meer mensen zich aanmelden volgend jaar: “Dan gaan we het volgend jaar nog een keer organiseren en wie weet wel groter. We gaan het zien.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-29 at 20.05.41

De Graafschap wacht nog steeds op eerste zege

De Graafschap is er zaterdag niet in geslaagd om de eerste overwinning van het seizoen te behalen. Het kwam vlak voor rust terug in de wedstrijd tegen Almere City FC (1-1), maar vergat na de thee om de voorsprong te nemen en werd daarna door de Flevolanders hard aangepakt: 1-4.

WhatsApp Image 2026-08-27 at 07.59.34

Na anderhalf jaar voorbereiding is Zelhem bijna klaar voor WK Trial

Nog één week wachten en dan strijkt de internationale trialwereld neer bij de voormalige vuilnisbult in Zelhem. Tientallen motorrijders laten op 4, 5 en 6 september hun behendigheid zien tijdens de Nederlandse ronde van het WK Trial. Achter de schermen wordt ondertussen de laatste hand gelegd aan het parcours. Kartrekker Dick Bulten kijkt met trots naar het resultaat van ruim anderhalf jaar voorbereiding.

b9a260de-a153-3112-9de8-41acd48ae6fc

Man (68) aangehouden nadat video van potloodventer viral gaat

De politie heeft een 68-jarige man uit Montferland aangehouden die in beeld kwam nadat Valerie tijdens een wandeling begin augustus werd achtervolgd door een potloodventer. De man is gehoord en wordt verdacht van schennispleging.

GRAALM0

De Graafschap op jacht naar broodnodige punten tegen Almere City

De Graafschap is na een moeizame seizoensstart dringend op zoek naar punten. Na slechts één punt uit de eerste drie wedstrijden moet het zaterdagavond op de eigen Vijverberg beter tegen Almere City. Verdediger Thomas Kok kan de Superboeren daarbij weer helpen. De 28-jarige Brabander vertrok afgelopen zomer nog uit Doetinchem, maar keerde deze week verrassend terug.

DSC02743

De Graafschap Onder-21 versterkt zich met Feyenoorder Ringeling

De Graafschap heeft de selectie van Onder-21 versterkt met de 20-jarige Sam Ringeling. De centrale verdediger komt transfervrij over van Feyenoord en sluit per direct aan bij het opleidingsteam van de Doetinchemmers.

Wielrennen234

Ronde van Ulft en Ronde van de Achterhoek slaan handen ineen: 'Ideaalplaatje'

De Ronde van de Achterhoek en de Ronde van Ulft slaan dit jaar de handen ineen. Komende zondag komen de wielerfans volop aan hun trekken in Ulft. De regionale ronde profiteert onder meer van de lokale contacten, terwijl de Ulftse organisatie kan meeliften op de vergunning en faciliteiten van de grotere koers. Voor de Ronde van Ulft betekent de samenwerking bovendien een aantal veranderingen.