gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Büttners in basis De Graafschap, nieuwkomer Kanga wil vlammen

81d6858cf92aaea30e13b158444e7e91

Linksback Alexander én vleugelaanvaller Giovanni Büttner krijgen een basisplek bij De Graafschap in het uitduel met Helmond Sport. Na het kansloze thuisverlies tegen Willem II kunnen de kampioensaspiraties voorlopig in de ijskast, maar promotie blijft het gedroomde doel.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“We staan op plek vier, dat is een goede positie voor de play-offs, en met play-offs kun je voor promotie spelen”, constateert trainer Jan Vreman op zijn eigen nuchtere manier. “Dus ja, valt het wel, valt het niet… Zolang we in deze positie zitten kan het, maar wordt het makkelijk: nee, dat niet.” De Doetinchemmers zijn na het 0-2 verlies tegen Willem II zes punten verwijderd van de directe promotieplek die het ADO Den Haag van trainer Darije Kalezic nu in handen heeft. Het gat naar de koploper uit Tilburg is opgelopen tot een bijna onoverbrugbare elf punten.

De Zweed Jardell Kanga maakte zijn debuut tegen Willem II. Op de laatste dag van de transfermarkt kwam hij op huurbasis binnen van Bayer Leverkusen. Hij begint zich thuis te voelen in de Achterhoek. “Het was een snelle beslissing om te nemen, maar ik ben er tot nu toe blij mee”, zegt de achttienjarige nieuwkomer, die precies op tijd was om met de rest van de selectie carnaval in Leutekum, zoals Doetinchem dan heet, mee te pikken. “Het was niet mijn eerste keer, ik ben ook weleens in Keulen geweest. Maar het was leuk. Goed om de supporters te ontmoeten en de stad te zien. Er zijn hier aardige mensen.”

‘Voel me het best op de 10’
Zelf rekent Kanga de komende maanden op de nodige minuten. Wat voor een type voetballer hij is? “Ik ben een creatieve speler”, zegt de Zweed, die voor Leverkusen nog geen officiele minuten maakte, maar wel voor Brommapojkarna in zijn thuisland. “Ik voel me het best op de 10-positie en kan ook op de vleugels uit de voeten, maar ik speel overal om het team te helpen. Het zijn goede spelers, maar ik geloof in wat ik zelf kan, in mezelf. Met alle respect voor mijn ploeggenoten, maar ik denk dat ik een goede kans heb om tot minuten te komen.”

Directe promotiedroom
De directe promotiedroom van De Graafschap kreeg tegen Willem II een flinke knauw. Toch overheerst optimisme. “Mijn motivatie om hier te komen was ook omdat de club wil promoveren”, aldus Kanga. “Ik wil onderdeel zijn van die reis naar de Eredivisie. Dat is wat we in ons hoofd hebben, promoveren.” Vreman weet wat er dan in Helmond moet gebeuren: “We moeten deze wedstrijd gewoon zien te winnen om de positie waar we staan vaster te krijgen.”

'Stappen maken in het fysieke'
Alexander Büttner keert na een schorsing terug in de basis, dat gaat ten koste van Levi Schoppema. Vleugelaanvaller Giovanni Büttner neemt de plek in van David Flakus Bosilj op de rechterflank. Kanga moet het voorlopig doen met een plek op de bank, hoewel Vreman wel onder de indruk is van zijn kwaliteiten: “Aan de bal zie je dat het een hele vaardige jongen is. Op dit moment is hij nog niet helemaal een concurrent, want het gaat ook om het fysieke. Daarin moet hij nog wat stappen maken.”

Opstelling: Jansen; Fortes, Hardeman, Schenk, A. Büttner; Brittijn, Warmerdam, Colyn; G. Büttner, Seuntjens, Önal.

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.