gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Avondvierdaagse UIft overspoeld met vrijwilligers na noodkreet

e99ac278c03da0ca0674709e9756ee00

Ruim 1700 wandelaars vertrokken woensdagavond vanaf het DRU-terrein voor de aftrap van de Ulftse Avondvierdaagse. Na de afgelasting in 2022 was er door een tekort aan vrijwilligers ook onzekerheid over de editie van dit jaar, dat er nu toch gelopen wordt zorgt voor opluchting bij voorzitter Toon Tomberg.

Viggo Zweverink | Bart Sollman |
"Wij hadden heel veel vrijwilligers nodig, op het moment dat je een noodkreet laat horen zijn mensen echt bereid om te helpen", vertelt Tomberg. "Het is onvoorstelbaar, wij zijn blij dat we het op deze manier hebben gedaan." Dit jaar hebben zich 110 vrijwilligers aangemeld om onder meer als verkeersregelaar mee te helpen. Dat zijn er zoveel dat er zelfs niet voor iedereen werk is. Zo laat de voorzitter weten: "Wij hebben besloten om sommige van de vrijwilligers een dag op reserve te zetten."

Veel van de vrijwilligers hebben zich na de noodkreet van de organisatie aangemeld. "Die noodkreet heb ik gezien, die heeft de doorslag gegeven dat ik mij aangemeld heb", vertelt verkeersregelaar Tineke van Dijk. "Het is belangrijk dat de Avondvierdaagse weer door kan gaan." Door de nieuwe aanwas van vrijwilligers is Tomberg ervan overtuigd dat de Ulftse Avondvierdaagse toekomst heeft. Hij hoopt wel dat de oude sfeer weer terugkomt: "Vooral de grote groepen en hun enthousiasme, dat is onvergetelijk."

Originaliteitsprijs
De komende dagen kunnen wandelaars rondstruinen in de omgeving van Ulft. Zaterdag volgt de intocht op het DRU-terrein, waar ook een nieuwe prijs te winnen valt, de originaliteitsprijs. "Degene die de intocht op zaterdag het origineelst loopt krijgt een hele leuke beker", licht Tomberg toe.

Foto: REGIO8

Lees ook

HELGRA

Matig De Graafschap speelt gelijk in seizoensopener tegen Helmond Sport

De Graafschap is in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen niet verder gekomen dan een 1-1 gelijkspel tegen Helmond Sport in een zeer matige wedstrijd. Fedde De Jong was trefzeker voor de Doetinchemmers.

HELGRA10

De Graafschap opent in Helmond: 'Nu gaat het om de knikkers'

Het gaat beginnen voor De Graafschap. Op Sportpark Pluimerskamp in Zelhem werd vrijdag onder toeziend oog van tientallen supporters getraind en voorbereid voor zondagmiddag. De Doetinchemmers trappen dan hun achtste seizoen op rij in de eerste divisie af met een bezoek aan Helmond Sport.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 15.15.40

Kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in centrum Doetinchem

Twee auto’s zijn vrijdagmiddag op elkaar gebotst op de Europaweg in Doetinchem. De kop-staartbotsing zorgt voor veel verkeershinder in het centrum.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 14.37.15

Weerboer Gerrit voorspelt een zomers weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij sluis de Pol bij Gaanderen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.11.35

Erwin Versteeg beoogd wethouder Berkelland als opvolger Koenderink

Samen voor Berkelland draagt de Enschedese Erwin Versteeg voor als wethouder in de gemeente Berkelland. Versteeg wordt hiermee de opvolger van Ton Koenderink die na vijf dagen stopte als wethouder. Versteeg is momenteel raadslid in Enschede namens Belang van Enschede.

WhatsApp Image 2026-08-07 at 13.02.19

Koninklijke Marechaussee betrokken bij ongeval in Beek

Een auto van de Koninklijke Marechaussee is vrijdagmiddag betrokken geraakt bij een ongeval in Beek. Het verkeer wordt om het ongeval geleid.