Ulft, Nederland
Terug

Authentieke piratenband De Paloma's denkt na tien jaar nog niet aan stoppen

e052e91859e3bbdc77cf7949eb0cba1f.jpg

Inmiddels zonder Hendrik Jan Lovink, maar in een uiterst succesvolle formatie, bestaat de Achterhoekse band De Paloma's tien jaar. Een decennium lang brengen ze binnen en buiten de regio ouderwetse piratenmuziek ten gehore, van de Megatent op de Zwarte Cross tot aan het dorpscafé.

Remco Geurts |  | Aangepast op
Aan stoppen denken de bandleden nog lang niet. "Deze tien jaar zijn eigenlijk voorbij gevlogen", blikt Gwendo Jansen terug. "In een knip was het voorbij, dus ik denk dat die aankomende tien jaar ook wel goed komt." Met honderdduizenden streams op hun nummers en een volgeboekte agenda is de populariteit van de band de laatste jaren door het dak gegaan. "Het is wel echt in een stijgende lijn gegaan vanaf het moment dat we begonnen zijn", schetst accordeonist Jansen. "We kregen steeds meer optredens binnen. We hebben als band nooit ergens achteraan hoeven gaan voor een optreden, want het kwam eigenlijk vanzelf binnen en het werd steeds bekender en populairder.

Wat de meeste mensen misschien niet weten is dat Hendrik Jan Lovink, bekend van Jovink en de Voederbietels, een van de oprichters en eerste bandleden was. "Het feit dat ik weg ben gegaan heeft geresulteerd in een enorme groei van de Paloma's, dus dat was een goede beslissing denk ik", aldus Lovink lachend. "Ik werd gevraagd door een kameraad die was opgepakt met zijn geheime zender en die hadden 6.000 euro boete gekregen en daar werd een benefietoptreden voor georganiseerd, toen kwam het idee om voor de gelegenheid een bandje samen te stellen om die authentieke piratenliedjes te gaan doen."

Succesformule
Wat is het recept achter het succes van de Paloma's? "Met elkaar in de tent staan, biertje erbij en gezellige muziek", denkt Jansen. "En het is de muziek die je normaal op de geheime zender hoort, die hoor je nou live in een tent en dat heeft ook wel iets natuurlijk", vult toetsenist René de Rooij hem aan. Volgens Lovink is het ook vrij duidelijk: “Het hoeft allemaal niet zo ingewikkeld en hoeft niet met een hoop bombarie, iedereen drinkt een lekker biertje, het heeft een soort gemoedelijkheid. Als je er bent kan het niet anders dat je een glimlach krijgt."

Reperteren?
Hoewel de Paloma's met gemak een hele feesttent aan het hossen krijgen, is dat niet het resultaat van het vele repeteren. "Bijna nooit, dit is pas de tweede keer dit jaar", geven de bandleden lachend toe. "Gelukkig horen de mensen dat niet", stelt gitarist Richard Hunting.

De tienjarige verjaardag is gevierd met een groot feest in Vragender. Zit er voorlopig nog iets in het vat? "We hebben wel plannen om een nieuw singeltje op te nemen, er komt wel wat aan", verklapt Jansen.

Lees ook

IMG_0210.jpeg

Doetinchemse burgemeester Boumans beste lokale bestuurder van 2025

Mark Boumans is woensdagavond benoemd tot Nederlands beste lokale bestuurder van 2025. De burgemeester van Doetinchem en vicevoorzitter van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ontving de prijs in Amsterdam bij de uitreiking van nieuwsplatform Binnenlands Bestuur.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 16.30.09.jpeg

Motorstandbeeld teruggeplaatst in Hengelo: ‘Hij gaat niet meer van zijn plek’

Het iconische motorstandbeeld is weer terug bij de Remigiuskerk in Hengelo. Het beeld werd vlak voor kerst gestolen als een oudejaarsstunt van een groep Friese jongeren. Woensdag is het beeld weer geplaatst op zijn vertrouwde plek in het centrum van het dorp, en is er voor gezorgd dat hij niet zo snel meer van zijn plek komt.

WhatsApp Image 2026-02-04 at 15.26.54.jpeg

Carnavalsgroep uit Kilder blij met onderdak bij boer in Hummelo: 'Zuinig op zijn'

Nadat een verwoestende brand in 2018 de bouwlocatie van Carnavalsvereniging de Deurdraaiers uit Kilder in de as legde hebben zij voor nu een vaste plek om te bouwen. De groep klopte uit nood aan bij agrariër Ben Minkhorst uit Hummelo, die ruimte in zijn loods beschikbaar heeft gesteld.

Bord Varsseveld.jpg

Gemeente wil Varsseveld klaarstomen voor 2050: autoluw centrum en mobiliteitshub

Varsseveld groeit de komende decennia flink. Dat is nodig om winkels, sportclubs en scholen overeind te houden. In het meest ambitieuze scenario, ‘Groeidorp’, komen er extra woningen, bedrijventerreinen, een autoluw centrum én een grote mobiliteitshub bij het station.

112hoogkeppel.jpg

Ongeval op Rijksweg bij Hoog-Keppel: twee auto’s zwaar beschadigd, geen gewonden

Bij een ongeval tussen twee personenauto’s op de Rijksweg bij Hoog-Keppel zijn geen gewonden gevallen. Beide auto’s zijn wel zwaar beschadigd geraakt.

sHeerenbergExplosiegevaar0.png

Onderzoek in woning Krokusstraat nu afgerond, bewoner zit nog vast

Het onderzoek in een woning in de Krokusstraat in ’s-Heerenberg is afgerond. De politie heeft laten weten dat er wapens en andere materialen in beslag zijn genomen, en dat deze verder worden onderzocht. De verdachte, de 49-jarige bewoner, zit nog vast.