gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Asfalttrein tussen Ruurlo en Borculo kan voorbeeld zijn voor Gelderland

0862beef676c2c35356fe035b66d5bc8

In het buitengebied van Ruurlo is geëxperimenteerd met de comeback van een techniek om asfalt opnieuw te gebruiken. De N315 richting Borculo kreeg een nieuw wegdek en dat is gedaan door een 'Asphalt Recycling Train', een reeks apparaten waarmee bestaand asfalt wordt hergebruikt.

Nick Hermsen |  | Aangepast op
“We frezen het niet meer kapot, maar woelen het los asfalt los”, legt manager Frederieke Knopperts namens uitvoerder Rijkswaterstaat uit. “Dan stoppen we er wat nieuwe additieven bij om het asfalt weer op goede kwaliteit te krijgen. Daarna wordt het aangebracht op de weg en komt er een wals overheen.” Minder grondstoffen gebruiken en minder CO2 uitstoten, dat is reden voor de provincie om de proef uit te voeren. “Door deze techniek kunnen we het materiaal dat er al ligt, dus gewoon opnieuw gebruiken”, aldus coördinator Reinier Trommel namens Gelderland.

Joost bracht tijdens het Songfestival met Europapa de '90's in de muziek terug, maar ook bij wegwerkzaamheden wordt door Rijkswaterstaat gekeken naar het verleden. De Asphalt Recycling Train werd dertig jaar geleden namelijk ook al gebruikt. “Toen was het niet meer mogelijk om de techniek in te zetten, maar nu weer wel”, aldus Knopperts van Rijkswaterstaat. “Dus het wordt eigenlijk geherintroduceerd in Nederland.” Waarom dan in Berkelland? “De machines zijn vooral geschikt voor Rijkswegen en provinciale wegen, dan is dit een mooie locatie.”

Anderhalf jaar testen
Wat de provincie betreft, gaat de Asphalt Recycling Train in de toekomst meer ‘stations’ in de Achterhoek en de rest van Gelderland aandoen. “Dit is een proef om te kijken of de beloftes van de fabrikant ook in werkelijkheid terugzien”, geeft Trommel aan. “Dit is de eerste, dus er zullen meer volgen. Na anderhalf jaar zijn de resultaten bekend. Als die positief zijn, zijn we van plan om de techniek breed toe te passen in Gelderland."

Lees ook

BrandweerDinxperlo0

Aalten trekt drie tot vier miljoen uit voor Nederlands-Duitse brandweerkazerne

De gemeente Aalten wil drie tot vier miljoen euro uittrekken voor een gezamenlijke brandweerkazerne voor Dinxperlo en Suderwick. Dat staat in de ontwerpbegroting. Als de plannen doorgaan, kan de bouw in 2027 beginnen.

Gelredome

Minder De Graafschap-supporters welkom in Arnhem: ‘Bijzonder teleurstellend’

De Graafschap mag op zondag 8 november slechts vijfhonderd supporters meenemen voor het Gelderse treffen met Vitesse in Arnhem. In het uitvak is normaal gesproken plek voor achthonderd bezoekende supporters, maar dit aantal is door de lokale driehoek in Arnhem afgewezen.

02 Schutterijen

Montferland trekt de portemonnee, schutterijen en carnaval profiteren

De gemeente Montferland gaat flink investeren in kunst en cultuur. De komende twee jaar komt er jaarlijks ruim 94.000 euro extra beschikbaar. Vanaf 2029 loopt dat bedrag op tot ruim 114.000 euro per jaar. Vooral schutterijen en carnavalsverenigingen profiteren van het nieuwe beleid.

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.

DruDrone10

Oppositie wil DRU redden met lening en ingrijpende veranderingen

Een groep oppositiepartijen in Oude IJsselstreek wil de financiële steun aan het DRU Industriepark koppelen aan een grondige verandering van de organisatie. In een alternatief plan stellen ADA, Pro, Dorp en Plattelandbeweging en Burgers op 1 voor om 600.000 euro te lenen aan de stichting, onder voorwaarden. Ook moet worden onderzocht of de horeca kan worden overgedragen aan een externe ondernemer.

HalveMarathonDoetinchem0

Halve marathon Doetinchem steeds populairder

De atletiekbaan van ARGO Atletiek is zondag start en finish van de halve marathon van Doetinchem. De wedstrijd beleeft de 41e editie. Zo'n duizend deelnemers hebben zich voor die afstand van ruim 21 kilometer ingeschreven. In totaal schreven meer dan 1700 hardlopers zich in, waarbij opvalt dat de 7,5 kilometer een populaire afstand is geworden.