gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Arriva blijft ook de komende tien jaar het vervoersbedrijf van het OV in de Achterhoek

05e97efe0d80d70e0a7b1b75bf85826d

Arriva blijft tot zeker 2036 de verzorger van het bus-en treinvervoer in de Achterhoek. Het vervoersbedrijf heeft de opdracht gewonnen van Keolis en EBS en heeft veel plannen voor de komende tijd.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
De overeenkomst van Arriva loopt van 14 december 2025 tot december 2035, met een mogelijkheid om te verlengen tot uiterlijk 2042. De winst ging uiteindelijk naar Arriva vanwege reisaanbod van het vervoersbedrijf, wat groter was dan wat de vraag van de opdrachtgever was. De bussen kunnen namelijk bijvoorbeeld bij de aanvang van de overeenkomst al voldoen aan de zero-emissie eis. Daarbij worden ook de treinen opgeknapt en voorzien van toiletten. Ook worden er meerdere aanpassingen gedaan om de reis veiliger en comfortabeler te maken.

Arriva gaat zich ook inzetten om het netwerk te verbeteren. Zo wil het bedrijf ervoor zorgen om de buslijnen beter op elkaar te laten aansluiten, waardoor het landelijke bereik groter wordt. Ook worden er nieuwe buslijnen toegevoegd aan het aanbod en gaan de belangrijke buslijnen vaker rijden. Om welke dit gaan is nog niet bekend.

In 2028 wordt ook de RegioExpress geïntroduceerd, met een sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem. Als toevoeging wilt Arriva nog extra treinen daarvoor inzetten om voldoende capaciteit te kunnen bieden bij een groeiende hoeveelheid ov-gebruikers.

Lees ook

crosso symphonica bezoekers

LIVEBLOG | Zwarte Cross zondag

De laatste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

Blindentolk20

Blindentolk maakt optredens ‘zichtbaar’ op Zwarte Cross

Een blindentolk van stichting Komt Het Zien begeleidde zondag mensen met een visuele beperking op de Zwarte Cross. De deelnemers werden via oortjes meegenomen bij onder andere het optreden van Crosso Symphonica op het Hoofdpodium. Hierbij werd er niet alleen verteld wat er op het podium gebeurde, maar ook wat voor gekkigheid er in het publiek afspeelde.

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

stunt0

Megakatapultsprong Zwarte Cross geschrapt na tweede vlucht

De megakatapultsprong over de Megatent op de Zwarte Cross is voor de laatste twee festivaldagen geschrapt. De tweede stuntman, die vrijdagavond de sprong waagde raakte ook gewond. Laurent Arrabito brak bij de landing op het valkussen zijn enkel.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 16.52.51 (1)

De Graafschap verliest oefenpot met 3-6 van Telstar

De Graafschap heeft het oefenduel tegen eredivisionist Telstar vrijdagmiddag verloren. Op sportpark De Greune in Haaksbergen werd het na 105 minuten voetbal 3-6.