gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Arriva blijft ook de komende tien jaar het vervoersbedrijf van het OV in de Achterhoek

05e97efe0d80d70e0a7b1b75bf85826d

Arriva blijft tot zeker 2036 de verzorger van het bus-en treinvervoer in de Achterhoek. Het vervoersbedrijf heeft de opdracht gewonnen van Keolis en EBS en heeft veel plannen voor de komende tijd.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
De overeenkomst van Arriva loopt van 14 december 2025 tot december 2035, met een mogelijkheid om te verlengen tot uiterlijk 2042. De winst ging uiteindelijk naar Arriva vanwege reisaanbod van het vervoersbedrijf, wat groter was dan wat de vraag van de opdrachtgever was. De bussen kunnen namelijk bijvoorbeeld bij de aanvang van de overeenkomst al voldoen aan de zero-emissie eis. Daarbij worden ook de treinen opgeknapt en voorzien van toiletten. Ook worden er meerdere aanpassingen gedaan om de reis veiliger en comfortabeler te maken.

Arriva gaat zich ook inzetten om het netwerk te verbeteren. Zo wil het bedrijf ervoor zorgen om de buslijnen beter op elkaar te laten aansluiten, waardoor het landelijke bereik groter wordt. Ook worden er nieuwe buslijnen toegevoegd aan het aanbod en gaan de belangrijke buslijnen vaker rijden. Om welke dit gaan is nog niet bekend.

In 2028 wordt ook de RegioExpress geïntroduceerd, met een sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem. Als toevoeging wilt Arriva nog extra treinen daarvoor inzetten om voldoende capaciteit te kunnen bieden bij een groeiende hoeveelheid ov-gebruikers.

Lees ook

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

Terborseweg Doetinchem

Asielopvang Doetinchem opent naar verwachting 27 juli, eerst open dag

De nieuwe asielopvanglocatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem opent naar verwachting vanaf 27 juli haar deuren. Dat laat een woordvoerder van het COA weten. Voorafgaand aan de opening organiseert het COA een open dag in de opvanglocatie.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 10.26.19

Kasteel Huis Bergh laat bezoekers straks digitaal door de middeleeuwse stad lopen

Nu de heropening van Kasteel Huis Bergh steeds dichterbij komt, wordt ook steeds duidelijker welke nieuwigheden het kasteel in 's-Heerenberg rijk is. Naast de kunst en pracht en praal van het gebouw, zijn er ook interactieve en moderne snufjes. Door een per toeval gevonden LP tijdens het leeghalen van het kasteel kan de oude eigenaar bezoekers zelfs met eigen stem welkom heten.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op