gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Arriva blijft ook de komende tien jaar het vervoersbedrijf van het OV in de Achterhoek

05e97efe0d80d70e0a7b1b75bf85826d

Arriva blijft tot zeker 2036 de verzorger van het bus-en treinvervoer in de Achterhoek. Het vervoersbedrijf heeft de opdracht gewonnen van Keolis en EBS en heeft veel plannen voor de komende tijd.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
De overeenkomst van Arriva loopt van 14 december 2025 tot december 2035, met een mogelijkheid om te verlengen tot uiterlijk 2042. De winst ging uiteindelijk naar Arriva vanwege reisaanbod van het vervoersbedrijf, wat groter was dan wat de vraag van de opdrachtgever was. De bussen kunnen namelijk bijvoorbeeld bij de aanvang van de overeenkomst al voldoen aan de zero-emissie eis. Daarbij worden ook de treinen opgeknapt en voorzien van toiletten. Ook worden er meerdere aanpassingen gedaan om de reis veiliger en comfortabeler te maken.

Arriva gaat zich ook inzetten om het netwerk te verbeteren. Zo wil het bedrijf ervoor zorgen om de buslijnen beter op elkaar te laten aansluiten, waardoor het landelijke bereik groter wordt. Ook worden er nieuwe buslijnen toegevoegd aan het aanbod en gaan de belangrijke buslijnen vaker rijden. Om welke dit gaan is nog niet bekend.

In 2028 wordt ook de RegioExpress geïntroduceerd, met een sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem. Als toevoeging wilt Arriva nog extra treinen daarvoor inzetten om voldoende capaciteit te kunnen bieden bij een groeiende hoeveelheid ov-gebruikers.

Lees ook

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wordt beoordeeld op mogelijke nationale status voor grootschalige woningbouw

Gemeente Doetinchem maakt kans op een plek als nationale grootschalige woningbouwlocatie. De stadsgemeente staat op een longlist van het Rijk voor deze status. Het Rijk onderzoekt momenteel welke gebieden uiteindelijk worden geselecteerd. Volgens de gemeente kan een nationale aanwijzing verschillende voordelen opleveren voor de toekomst.

Grenscontrolles_omroep Gelderland

Burgemeesters hopen op snel einde Duitse grenscontroles na oproep EU

De oproep van de Europese Commissie om de grenscontroles binnen Europa af te bouwen naar uiteindelijk een stopt, valt goed bij bestuurders in de Achterhoek. Zij hopen dat Duitsland de controles aan de grens snel stopt.

WhatsApp Image 2026-06-05 at 12.09.00

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend met buien en zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de oldtimers in Sinderen voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend met kans op buien maar ook op zon.

MartJansen0

Jeugdinternational Curaçao en Superboer Mart Jansen (18) hoopt op WK-stunt

Mart Jansen (18) maakt furore in de jeugd van De Graafschap, maar is daarnaast ook jeugdinternational van Curaçao. De verdediger kwam uit voor drie jeugdteams en heeft elf interlands op zijn naam staan. “Zo nu en dan vlieg ik naar de andere kant van de wereld om daar een paar potjes te spelen.”