gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Arbeidsmigranten grootste zorg bij omwonenden Terborgseweg in Doetinchem

620028bcf769d6bd90d88e800bfdb562

Omwonenden van de beoogde opvanglocatie voor asielzoekers aan de Terborgseweg in Doetinchem maken zich grote zorgen. In 2025 moet het pand onderdak bieden aan 100 asielzoekers voor maximaal drie jaar. Na die jaren biedt het pand permanent onderdak aan 125 arbeidsmigranten. De naaste bewoners vragen zich af of er wel goed is gekeken naar alle mogelijke gevolgen.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Het begint er eigenlijk mee, dat het met de communicatie en de inspraak het helemaal is misgegaan”, zegt buurtbewoner Bart Broens. “Het is al bijna een jaar bekend bij de gemeente maar ze hebben er voor gekozen om het negen maanden stil te houden.“ Daarnaast maken de omwonenden zich zorgen over de verkeersveiligheid en andere overlast die kan ontstaan door rondzwervende mensen. “Er zijn heel veel dingen die eigenlijk niet onderzocht zijn. ”

Ook doen bepaalde keuzes de wenkbrauwen fronsen bij de omwonenden. Zo denken zij dat de pandeigenaar vooral een financieel belang heeft in dit verhaal. “De pandeigenaren hebben hun pand aangeboden en het COA gaat daar de eerste drie jaar geld voor betalen. Dit gaat om miljoenen, ik sta hier dus eigenlijk voor een geldmachine”, zegt Broens. “Daarna gaan de arbeidsmigranten erin en die moeten ook geld betalen voor het wonen hier. Fides gaat daarbij als uitzendbureau en pandeigenaar geld verdienen aan de arbeidsmigranten voor het uitzenden naar bedrijven. Het is een heel mooi verdienmodel.”

Arbeidsmigranten grootste zorgen
De omwonenden maken zich vooral zorgen over de komst van de arbeidsmigranten over drie jaar. “Bij asielzoekers zal iedereen zijn stukje moeten bijdragen. Dus als dit ook in deze wijk moet dan willen we dat wel”, legt Broens uit. “Bij arbeidsmigranten is dat een ander verhaal, dat is echt een economisch onderwerp. Daarvan moeten de lusten en de lasten goed verdeeld worden.”

‘Doe het over’
in 2025 moeten de eerste asielzoekers intrek nemen in het pand. Voor die tijd hopen de naaste bewoners dat de gemeente nog goed gaat kijken naar het besluit. “Doe het over, laat ons wel écht participeren, stel dit uit en ga echt met ons in gesprek”, legt Broens uit. “Nu zijn er een aantal winnaars zoals de pandeigenaren en de gemeente, en hele grote verliezers zoals de omwonenden. Ik denk ook trouwens de asielzoekers en arbeidsmigranten want die moeten op deze kleine plek verblijven. Breng dat veel meer in balans, het moet een eerlijke verdeling van lusten en lasten zijn.”

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.