Ulft, Nederland
Terug

Anholt loopt uit voor afscheid van geliefde Vorst van Salm-Salm

0d05bb504a1d3ffc35ea018b1ee16e0f.jpg

Het is waarschijnlijk een van de grootste gebeurtenissen die in Anholt heeft plaatsgevonden in de afgelopen jaren. In de Duitse grensplaats is vrijdag afscheid genomen van de op 91-jarige leeftijd overleden Vorst Carl Philipp van Salm-Salm. Zijn uitvaart werd bijgewoond door honderden mensen, en heel Anholt bracht een laatste groet.

Tim Rondeel | Domien Esselink | Nick Hermsen |  | Aangepast op
"De oudere inwoners van Anholt die hem nog persoonlijk gekend hebben, maar ook veel jongeren,” beschrijft Frithjof Nowakewitz, journalist van IsselburgLive. “Ook veel mensen uit nieuwsgierigheid, want het komt hier natuurlijk niet elke dag voor dat er zo'n drukte is. En er zijn veel toeschouwers die het willen meemaken." Hoewel Duitsland geen koningshuis kent en ook het vorstendom niet meer bestaat, mocht Carl Philipp van Salm-Salm nog steeds de titel van vorst dragen. 

Ondanks zijn titel stond de bewoner van Kasteel Anholt midden in de samenleving. Hij noemde zich dan ook met trots de Anholter Junge. "Een heel normaal persoon die met iedereen contact wilde hebben en iedereen ook benaderde,” beschrijft Nowakewitz. “De jongere generatie kende hem natuurlijk niet; wie nu tussen de twintig en dertig is, had geen contact met het vorstenhuis. Maar de ouderen kenden hem goed en behandelden hem als volkomen normaal, en hij deed dat ook bij de Anholters.”

Dat merkte ook Jan Vreeman, de organisator van de voormalige wielerwedstrijd Dwars door Gendringen-Anholt. "Die man heeft natuurlijk aanzien, maar hij gedroeg zich wel als een gewone burger,” schetst Vreeman. “Het is onvoorstelbaar hoe makkelijk hij te bereiken was. Als je hem een keer gesproken had, was je bijna zijn vriend."

Liefhebber van de Achterhoek 
De vorst was een graag geziene gast op evenementen in de Achterhoek. Zo droeg hij het schuttersleven een warm hart toe en was hij een groot wielerliefhebber. De Anholter Junge was dan ook direct enthousiast toen de wielerwedstrijd vertrok vanaf zijn kasteel. "Hij deed toen zelf het voorstel om de kanonnen bij zijn kasteel af te schieten bij de start,” legt Vreeman uit. “Hij heeft alle drie de kanonnen laten reviseren en gebruiksklaar maken. En het eerste startschot heeft hij zelf gegeven."

Groots afscheid
Na een ceremonie in de St. Pankratiuskerk is Vorst Carl Philipp bijgezet in de Heilig-Kreuz-Kapelle. Anholt nam op een grootse manier afscheid van hun vorst. "Met heel veel gasten; men heeft het over vier- tot vijfhonderd personen die zijn uitgenodigd, ook veel vorstenhuizen. Ik denk dat het heel druk is en voor Anholt een heel grote gebeurtenis is,” beschrijft Nowakewitz.

Lees ook

MijnSchool0.png

Buiten de schoolbanken: zo leer je op ‘Mijn School’ in Doetinchem

Op Mijn School in Doetinchem gaat het net iets anders als bij andere scholen. Hier wordt namelijk het onderwijs passend gemaakt voor de student, in plaats van andersom. De school is een onderdeel van het Graafschap College en helpt jongeren een plek te vinden in de maatschappij.

graafschap college artist

Graafschap College en Iselinge Hogeschool willen samen 'Campus Achterhoek’ bouwen

Het duurt nog even, maar Doetinchem kan straks mogelijk een eigen ‘Campus Achterhoek’ krijgen. Op deze campus moeten verschillende onderwijsvormen samenkomen, van mbo tot hbo. Het Graafschap College zet nu een eerste stap richting die ambitie met plannen voor nieuwbouw bij de hoofdlocatie aan de Kennedylaan, waar Iselinge Hogeschool haar intrek moet nemen.

98b9663f-482e-44a2-bb04-e90b1cf4720c.jpg

Auto belandt door gladheid zijwaarts in de sloot

Bij een eenzijdig ongeval bij Groenlo is een automobiliste in een diepe sloot belandt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.

Bord Stokkum.JPG

Dorpshart Stokkum op de schop: kerk wordt dorpshuis

De kern van Stokkum krijgt de komende jaren een flinke metamorfose. Het college van de gemeente Montferland schaart zich nu achter het plan om het dorp flink aan te pakken. Zo komt er onder andere een dorpshuis en -plein, waar de monumentale gebouwen zoals de kerk en pastorie een prominente plek krijgen.

85c457652ec77eeb0bc48ddd898d1adc.jpg

Orion Stars haalt kwartfinale CEV Cup dankzij winst in Roemenië

Orion Stars heeft in Roemenië de kwartfinale van de CEV Volleyball Cup bereikt. De Doetinchemse ploeg won woensdagavond in de return van Corona Brașov met 0-3.

748b1592-54d1-44b5-b934-1a62668e904c.jpg

KNMI geeft code geel af voor gladheid in de Achterhoek

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Door sneeuwval kunnen wegen glad zijn. De waarschuwing geldt van donderdagochtend 08.00 uur tot zondagmiddag 13.00 uur.