gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Anderhalf miljoen voor zwembad Meekenesch

d635efcf2eee7984b7bdb3c3240d48d4.jpg

Oost Gelre wil bijna anderhalf miljoen euro steken in de renovatie van overdekt zwembad Meekenesch in Lichtenvoorde, zodat het nog minimaal twintig jaar mee kan. De gemeenteraad moet nog instemmen met de eenmalige bijdrage.

Jasper Hazelaar |
De renovatie betreft onder meer een nieuwe machinekamer en een vernieuwd bassin, zodat het zwembad nog tot minimaal 2042 open kan blijven. Daarna is het bad een keer afgeschreven, zegt wethouder Bart Porskamp. "Dan is het gebouw zó verouderd, dan houdt het in de huidige vorm op." Hoewel dat moment nog ver weg is, schat Porskamp in dat er daarna wél in breder verband naar de exploitatie van overdekte zwembaden moet worden gekeken. Tegen die tijd loopt het contract met Marveld Recreatie voor Groenlo ook af. "Dan moet er regionaal worden gekeken naar de zwembaden, want gemeenten kunnen het geld maar één keer uitgeven", aldus Porskamp.

De private exploitatie van het zwembad is in 2012 een initiatief geweest van de lokale zwem- en waterpolovereniging Livo, als gevolg van gemeentelijke bezuinigingen. Het toenmalige college wilde 450.000 euro bezuinigen, overwoog het zwembad te sluiten en de inwoners van Lichtenvoorde in Groenlo bij Camping Marveld te laten zwemmen. Dat zorgde voor hevige protesten en daarop trok Livo, na roerige bijeenkomsten, met vrijwilligers de exploitatie van het zwembad naar zich toe. De huidige exploitatieovereenkomst loopt tot en met 31 december 2022.

Vrijwilligers zijn de kurk
De ongeveer zeventig vrijwilligers vormen de kurk onder de exploitatie van zwembad Meekenesch. Porskamp: "Dat is de kracht van de SEM (Stichting Exploitatie Meekenesch, red.) en we hebben er vertrouwen in dat de doorstroming van jonge vrijwilligers blijft doorgaan." Circa vijfduizend bezoekers komen maandelijks naar 't Meekenesch. De openingstijden zijn uitgebreid en het zwembad wordt verhuurd. Het aantal bezoekers is de laatste jaren toegenomen. De SEM wil de huidige aanpak voortzetten en het zwembad verduurzamen en moderniseren.

Subsidies
Doordat de stichting de afgelopen jaren het zwembad goed heeft geëxploiteerd, kan zij zelf een deel van renovatiekosten op zich nemen. Daarnaast kan de SEM een beroep doen op landelijke overheidssubsidies voor bouw en onderhoud van sportaccommodaties (BOSA). Porskamp: "Er komt 1,2 miljoen van de kosten voor de renovatie voor rekening van de SEM zelf, de totale kosten zijn 2,7 miljoen euro."

'Betrouwbare partner'
Naast de eenmalige bijdrage moet de gemeenteraad van Oost Gelre op 14 december ook beslissen over een jaarlijkse bijdrage van 21.000 euro. "Ter vergelijking: die is nu 177.000 euro", zegt de wethouder, die vol lof is over de privatisering. “SEM heeft bewezen een betrouwbare partner te zijn. De afspraken zijn nagekomen en financieel staat de stichting er gunstig voor."

Geen wedstrijdbad
Ook na de renovatie is het zwembad niet geschikt als wedstrijdbad voor waterpolo. De kosten daarvoor zouden hoger uitvallen. Dat betekent dat ZPC Livo voor de waterpolowedstrijden moet uitwijken naar een ander zwembad, zoals nu ook het geval is.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees meer over:

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.