gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Amphion Theater het decor van traditioneel Koningsdagconcert met Doetinchemse Emma Luca

21e87590b5045074e3ea9f944046dd75

Het jaarlijkse Koningsdagconcert wordt dit jaar op maandagavond 7 april gehouden in het Amphion Theater in Doetinchem. Het concert wordt elk jaar aangeboden door koning Willem-Alexander en koningin Máxima. Naast onder anderen de Achterhoekse band De Niemanders en singer-songwriter Shishani staat ook de Doetinchemse Emma Luca die avond op het podium. Zij ziet het optreden als een ‘bucketlist-dingetje’.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
“Het is zeker een grote eer”, benadrukt de Doetinchemse zangeres, die eigenlijk Emma Lukassen heet. “Vorig jaar won ik natuurlijk het Regio Songfestival en toen begon het balletje al een beetje te rollen. Mensen riepen toen al dat de koning met Koningsdag zou komen en vroegen of ik daar iets mee ging doen. Toen kreeg ik ineens een mailtje van Pynarello met de vraag of ik hieraan mee wilde doen. Dat is natuurlijk nog drie keer zo leuk.” Pynarello is een ensemble, gericht op klassieke muziek, dat tijdens het concert centraal staat.

Het Koningsdagconcert wordt elk jaar in de maand voorafgaand aan Koningsdag gehouden. Dit werd in 1985 voor het eerst gedaan, nadat destijds Koningin Beatrix en Prins Claus het initiatief namen. Het concert werd traditioneel gehouden in Paleis Noordeinde, maar sinds 2014 vindt het plaats in de gemeente waar Koningsdag dat jaar wordt gevierd.

Net als voorgaande jaren zal een deel van de Koninklijke Familie in het publiek zitten. Het publiek bestaat verder uit genodigden die betrokken zijn bij de organisatie van de feestdag, zo zitten meerdere Achterhoekse burgemeesters in het publiek.

Zingen voor de koning
De Doetinchemse zangeres stond, naast haar deelname aan het Regio Songfestival, al op diverse podia. Zo stond ze op Huntenpop in Ulft en gaf ze een eigen show in Luxor Live in Arnhem. Nu zingt ze niet alleen voor een volle zaal, maar ook voor de Koninklijke Familie. Toch maakt dat voor haar weinig verschil. “Op zich is de koning natuurlijk ook maar gewoon een mens, maar het blijft natuurlijk speciaal omdat het toch echt voor een belangrijk persoon is”, aldus Lukassen. “Verder is het eigenlijk hetzelfde als anders. Of er nu duizend mensen voor me staan of één persoon: het liedje blijft voor mij het liedje. Toch blijft het wel een bucketlist-dingetje.”

Wat Lukassen die avond gaat zingen, kan ze nog niet precies zeggen, maar de kans is groot dat ze haar nummer Illusie gaat zingen. Met dit lied won ze vorig jaar het Regio Songfestival in Maastricht.

Het concert is voor iedereen op zaterdag 26 april om 20.30 uur te zien op NPO 2.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-07-16 at 16.38.06

Vogeltje bevrijd uit regenpijp in Gaanderen

De brandweer is donderdagmiddag tegen 16.15 uur uitgerukt naar de Pierikstraat in Gaanderen om een vogeltje uit een regenpijp te bevrijden.

GerriedeJongh

BVNL verdwijnt uit Bronckhorst, De Jongh-Gijsbers door met eigen partij

Eén van de nieuwkomers na de gemeenteraadsverkiezingen van maart verdwijnt alweer van het politieke speelveld. Fractievoorzitter Gerrie de Jongh-Gijsberts neemt afstand van BVNL Bronckhorst en gaat verder onder haar eigen vlag ‘Trots op Bronckhorst. Omdat ze het enige raadslid was, verdwijnt de partij.

montferland

Rapport bevestigt zorgen raad: IKC ‘s-Heerenberg kan door, maar alleen met strakkere regie

Het IKC in 's-Heerenberg kan nog altijd worden gebouwd, maar alleen als de gemeente de grip op het project terugpakt. Dat is de belangrijkste conclusie uit een onafhankelijk onderzoek naar het miljoenenproject. Volgens adviesbureau RYSE is het Integraal Kindcentrum inhoudelijk haalbaar, maar schoot de projectbeheersing de afgelopen jaren tekort. Daardoor stapelden risico's, vertragingen en financiële onzekerheden zich op.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 10.29.02

Bosje op De Bleek Doetinchem in brand, brandweer komt er moeilijk bij

Een dode boomstam met begroeiing is donderdagochtend in brand gevlogen op De Bleek, aan de Wijnbergseweg in Doetinchem. Om de brand te kunnen blussen werd hulp gevraagd aan werklui die in de buurt met een graafmachine bezig waren.

WhatsApp Image 2026-07-16 at 15.13.10

LIVEBLOG | Zwarte Cross donderdag

De eerste dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

rechtbankZutphen

Doetinchemmer (46) wilde ‘een klein knalletje’, maar richtte een ravage aan

Een inwoner van Doetinchem (46) moest zich woensdag voor de rechtbank in Zutphen verantwoorden voor het veroorzaken van een explosie met een vuurwerkbom aan de Leerinkstraat, de straat waar hij zelf woonde. Doetinchem werd in die tijd geteisterd door ontploffingsgeweld.