Ulft, Nederland
Terug

Amphion Cultuurbedrijf moet bezuinigen en verhoogt kaartprijs

41bf233ad5640c0fe1cfce21524f4bbc.jpg

Het Amphion Cultuurbedrijf moet bezuinigen en besluit daarom de kaarten voor voorstellingen in het theater duurder te maken. Ook blijft er na de zomer met Charles Droste één directeur-bestuurder over, wordt er gekeken naar het personeelsbestand en komen er minder theatervoorstellingen voor een kleiner publiek.

Redactie REGIO8 |
“Naast de inflatie die alles duurder maakt, zijn de energiekosten verdubbeld en stijgen de cao-lonen bovengemiddeld”, laat directeur-bestuurder Droste weten over de financiële situatie van de organisatie. “Door onze plannen sneller door te voeren, spelen we in op deze nadelige ontwikkelingen.” Het Amphion ziet onder meer kansen om te bezuinigen op het gebied van openingstijden en het aanbod in de schouwburg. “We gaan iets minder risicovol programmeren en er komen wat minder theatervoorstellingen waar een (veel) kleiner publiek op af komt”, aldus Droste.

Ook het personeelsbestand wordt onder de loep genomen door het Amphion, dat ‘flexibeler en efficiënter’ wil werken. “We gaan bekijken of we door slimmer te werken met minder mensen uit de voeten kunnen”, aldus Droste, die aangeeft dat bezoekers voortaan meer geld kwijt zijn aan het bezoeken van een voorstelling in de schouwburg. “We bezuinigen, maar onze stijgende kosten moeten voor een deel ook worden doorberekend”, geeft Droste aan.

Van de Haar vertrekt
Droste blijft na de zomer over als enige directeur-bestuurder van de organisatie. Na de fusie tussen de muziekschool, De Gruitpoort en de schouwburg ontstond in 2020 het Amphion Cultuurbedrijf. “We hadden onszelf vijf jaar gegeven voor de vorming van de nieuwe organisatie, maar de marktomstandigheden dwingen ons na twee jaar sneller keuzes te maken”, aldus Ester van de Haar, die stopt in haar functie.

Richting 2036
Het Amphion werkt op dit moment vanuit vier panden in Doetinchem en heeft daarnaast dependances in ’s-Heerenberg en Ulft. Ook de toekomst van deze ruimtes wordt geëvalueerd. De komende periode wordt in overleg met de gemeente Doetinchem gesproken over nieuw cultuurbeleid. “Wij willen doelgericht investeren in een verdere versterking van het culturele klimaat”, meldt Droste.

Foto: REGIO8

Lees ook

ophokplicht0.jpg

Vogelgriep bij pluimveebedrijf Neede: 97.450 kippen geruimd

In Neede, in de gemeente Berkelland, is vogelgriep vastgesteld op een pluimveebedrijf. Ongeveer 97.450 hennen op de locatie worden gedood om verspreiding van het virus te voorkomen. Daartoe heeft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN) besloten.

KUSTERPRIJS.jpg

Brandstofprijzen aan beide kanten van de grens vrijwel identiek: ‘Ik ga voor de shag’

De Nederlandse én Duitse brandstofprijzen stijgen in rap tempo. Het bekende prijsverschil tussen beide landen lijkt op sommige plekken als sneeuw voor de zon verdwenen. Het verschil tussen twee tankstations van dezelfde uitbater in ’s-Heerenberg en Emmerik is slechts drie cent.

WhatsApp Image 2026-03-04 at 15.16.37.jpeg

Scooterrijder breekt enkel door botsing in Doetinchem

Bij een aanrijding op de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem is woensdag 4 maart een scooterrijder gewond geraakt. Het slachtoffer liep bij de botsing een gebroken enkel op.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Wie doen mee aan de verkiezingen in Doetinchem? Dit zijn de partijen op een rij

Inwoners van de gemeente Doetinchem kunnen op 18 maart hun stem uitbrengen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In totaal doen elf partijen mee. Naast landelijke partijen zoals VVD en GroenLinks/PvdA zijn ook lokale partijen, waaronder PvLM en GBD, van de partij. In de verkiezingsprogramma’s zijn de thema’s woningbouw en veiligheid veel terug te lezen. Lees hier een overzicht van de deelnemende partijen.

VanKeukentafelNaarKieslijst4.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Marcel en Mette Westerink in Bronckhorst

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Marcel en dochter Mette Westerink, samen op de kieslijst van Lokaal Bronckhorst.

Politie handboeien 4.JPG

47-jarige man veroordeeld voor diefstal dertien elektrische fietsen in Achterhoek

Een 47-jarige man zonder vaste verblijf- of woonplaats is woensdag door de rechtbank in Arnhem veroordeeld voor het stelen van dertien elektrische fietsen in de Achterhoek. De opgelegde straf is zestien maanden gevangenisstraf en een schadevergoeding van 8.528 euro.