Ulft, Netherlands

Alwéér vertrekker gemeenteraad Berkelland, Berends (D66) stapt op

Foto: REGIO8
Marc Berends, raadslid namens D66 in de gemeente Berkelland, heeft dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aangekondigd dat hij zijn functie neerlegt. Berends, die sinds 2020 in de gemeenteraad zat en de afgelopen maanden fractievoorzitter van D66 was, geeft aan dat zijn werk als raadslid onverenigbaar is geworden met zijn baan bij woningcorporatie ProWonen.
Redactie REGIO8 | 2 oktober 2024 09:50 | Aangepast op 2 oktober 2024 09:50
Berends begon zijn politieke carrière in de vorige raadsperiode, toen hij zijn partijgenoot Jacqueline Bussink verving. Bij de gemeenteraadsverkiezingen in 2022 werd hij opnieuw gekozen, en recentelijk nam hij het fractievoorzitterschap van Han Boer over. Boer zal nu opnieuw de leiding van de fractie op zich nemen, terwijl Frank ten Berge uit Geesteren de vrijgekomen zetel van Berends zal invullen.

In zijn afscheidsspeech, waarin hij terugblikte op zijn acht jaar in de lokale politiek, sprak Berends over de groeiende uitdagingen binnen de volkshuisvesting. Hij vertelde hoe zijn werk bij ProWonen steeds meer in conflict raakte met zijn rol als raadslid: “De samenwerking en wederzijdse afhankelijkheid tussen gemeenten en woningcorporaties is de laatste jaren toegenomen. Dit heeft geleid tot een onverenigbaarheid tussen mijn rol bij ProWonen en mijn raadslidmaatschap, vooral door de recente ontwikkelingen in het volkshuisvestingsbeleid,” aldus Berends.

Hij sprak met dankbaarheid over zijn tijd in de gemeenteraad en prees de samenwerking binnen de D66-fractie, het college, en de ambtelijke organisatie. Berends sloot zijn toespraak af met een persoonlijke noot: “Mijn dank gaat uit naar mijn vrouw Yvonne en onze dochter Vera, die mij altijd gesteund hebben.” Met het vertrek van Berends neemt een ervaren en gewaardeerd raadslid afscheid van de Berkellandse politiek. Zijn opvolger Frank ten Berge zal zijn zetel innemen en zich inzetten om de koers van D66 in de gemeenteraad voort te zetten.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met Nieuws uit Berkelland.

Lees ook

De Graafschap boekt tegen Olympic Charleroi eenvoudig derde oefenzege

De Graafschap heeft zaterdagmiddag op een goed gevuld Sportpark Zuid in Aalten een overtuigende 2-0 ...

Dinxperlo opent zijn groene huiskamer, Duitsland volgt voorbeeld

Wat begon als een kaal parkeerplein, is nu het hart van een klimaatvriendelijk centrum. Het vernieuw...

Fietsster gewond na aanrijding met auto in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist in Doetinchem. ...

Weerboer Gerrit voorspelt 'echt Hollands zomerweer' in het weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Omwonenden voorkomen grote brand bij bedrijf in Ruurlo

Bij een bedrijf aan de Spoorstraat in Ruurlo is de brandweer ter plaatse gekomen vanwege een brandme...

Medewerkster raakt bekneld in buizenpostsysteem stadhuis Doetinchem

Het stadhuis aan de Raadhuisstraat in Doetinchem is donderdagavond gedeeltelijk ontruimd na een inci...